Moja čínska dekáda - Pavel Dvořák ml., Publixing a Vydavateľstvo RAK, 2022
Audiokniha
Moja čínska dekáda - Pavel Dvořák ml., Publixing a Vydavateľstvo RAK, 2022
Audiokniha

Moja čínska dekáda

Audiokniha Moja čínska dekáda, ktorú napísal Pavel Dvořák ml.. Autor, sinológ a tlmočník čínštiny Pavel Dvořák žije v Šanghaji, najväčšom ázijskom meste, v najľudnatejšej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Publixing a Vydavateľstvo RAK, 2022
Interpret
Dĺžka
5:14

Audiokniha Moja čínska dekáda, ktorú napísal Pavel Dvořák ml.. Autor, sinológ a tlmočník čínštiny Pavel Dvořák žije v Šanghaji, najväčšom ázijskom meste, v najľudnatejšej krajine sveta Číne, už viac ako desať rokov. Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

11,99 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Peter Stoličný: Dobrý deň, opica Škorica. Publixing a Fortuna Libri, 2023
Moja čínska dekáda - Pavel Dvořák ml., Publixing a Vydavateľstvo RAK, 2022
Audiokniha
11,99 €

Viac o audioknihe

Pavel Dvořák nikdy netúžil precestovať svet. Túžil spoznať Čínu. Ale tak, ako ju pozná málokto! Po štúdiách na čínskej univerzite sa mal vrátiť domov, ale namiesto toho zavolal rodičom, že sa už nevráti. Z malej slovenskej dediny sa presťahoval do dvadsaťsedemmiliónového Šanghaja.Začiatky bez zázemia, peňazí a známostí boli ťažké, ale otvorili Pavlovi dvere do života v Číne. Spoznal tu svoju čínsku manželku, uchytil sa ako tlmočník, sprievodca a napokon aj majiteľ cestovnej kancelárie. Vďaka svojej pestrej práci precestoval Čínu od severu na juh a od západu na východ. Nazbieral bizarné a vtipné zážitky z ciest, čínskych tovární, medzinárodných korporácií, politických rokovaní, ale aj čínsko-slovenského manželstva a rodinného života, o ktoré sa v tejto audioknihe s čitateľmi otvorene podelí.Vo viac ako tridsiatich kapitolách sa rozpísal o tých najlepších zážitkoch, čo ho v Ríši stredu za tie roky stretli, napríklad:ako vyzerá život čínskych študentov a svet mládeže, ktorá v obrovskej konkurencii bojuje o miesto, ale aj ako funguje táto dynamická spoločnosť a ako sa líši od násaké to bolo spontánne sa presťahovať do takmer tridsaťmiliónového mesta bez zázemia a známostíaké je to byť súčasťou čínskej rodiny, s čínskou manželkou a čínskou svokrouo bizarných zážitkoch z tlmočení pre malé firmy, či obrovské korporácieako sa stretol s čínskym prezidentom a slávnym hercom Jackie ChanomAudiokniha Moja čínska dekáda je osobná a úprimne napísaná. Čitateľ s autorom prežije najkrajšie, najvtipnejšie a najšokujúcejšie momenty jeho života v Číne, ako aj najťažšie a najsmutnejšie. Autor, sinológ a tlmočník čínštiny Pavel Dvořák nakoniec Čínu naozaj spoznal tak, ako ju pozná iba málokto. A vďaka tejto audioknihe ju spoznáte aj vy.Pavel Dvořák je tiež autorom obľúbených audioblogov Cesty Čínou.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

7 hodnotení

6
1
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

25.8.2022
Čím viac spoznávam zážitky ľudí, čo žili istý čas v Ázii, tým viac som presvedčená, že aj týždňová dovolenka tam by bola pre mňa nekonečne dlhá. Betónová džungľa plná hluku a odpadkov, kde sa ani v zime poriadne nekúri a kde sa vás pokúsia ako cudzinca okafrať na každom kroku. Takto Čínu vnímam ja, no Pavel Dvořák to vidí úplne inak.

Jeho uchvátila od prvého okamihu, zamiloval sa do nej a nie a nie si predstaviť život bez nej. Vyhľadával desiatky príležitosti, pri ktorých by mu bola umožnená jeho vysnívaná cesta do najľudnatejšej krajiny sveta. On videl vždy a všade pozitívnych ľudí ochotných pomôcť, jemu dokonca aj diery v zemi určené na vykonávanie potreby prišli zábavné a aj keď nie všetko vychádzalo podľa jeho predstáv, ani jediný raz nepomyslel na návrat domov.

Počúvalo sa mi vďaka tomu nesmierne príjemne. Človek plný entuziazmu, vždy usmiaty a s dobrou náladou sa mi rýchlo dostal pod kožu, dobre som sa zasmiala a, čo ma teší najviac, opäť som sa niečo nové podozvedala. Šikovný Mário Zeumer knihu načítal naozaj záživne, vďaka jeho príjemnému hlasu som sa bez problémov dokázala preniesť na mnohé pracovné večierky, turistické zájazdy či rodinné návštevy.

Joj, prečo len sú tie najlepšie knihy vždy najkratšie? Nutne potrebujem viac.
Čítať viac

„Neustále sa hýbeme namiesto toho, aby si na chvíľu sadli, započúvali sa do zvuku dažďa, vypili kávu, zohriali niekomu prsia. A nikdy nepíšeme nikomu listy. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2014
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson