Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Mýtus, Mágia, Psychológia, Popkultúra - Marek Varga
Mýtus, Mágia, Psychológia, Popkultúra
12,54 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Mýtus, Mágia, Psychológia, Popkultúra

Psychologická paradigma v západnom ezoterizme

IRIS, 2013
Vydavateľstvo
IRIS, 2013

Autor predloženej publikácie ukazuje na tenkú hranicu medzi objektívnym vedeckým poznaním a duchovnou interpretáciou faktov o svete. Ukazuje, že samotná hromadenie faktov nestačí a treba poznať ich význam...

Čítaj viac

12,54 €

Bežná cena Bežne 13,20 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor predloženej publikácie ukazuje na tenkú hranicu medzi objektívnym vedeckým poznaním a duchovnou interpretáciou faktov o svete. Ukazuje, že samotná hromadenie faktov nestačí a treba poznať ich význam. Čitateľ sa dozvie, ako západné ezoterické tradície interpretujú všeobecne akceptované poznanie sveta spôsobom, ktorý ho uzatvára do špecifického neverejného svetonázoru. Autor nehodnotí, ale spája informácie, zasadzuje ich do kontextu. Je to unikátny prierez vzájomných presahov západných ezoterických tradícií do viditeľného sveta od čias moderny k postmoderne a ére popkultúrneho konceptualizmu. Kniha zaujme študentov spoločenských vied, najmä však tých, ktorých zaujímajú filozofické otázky poznania a religionistika.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
406 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
IRIS
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788081530074
Naše katalógové číslo
162183

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


6.11.2014
zapadny ezoterizmus
Pomerne prínosná kniha so zaujímavou témou a čitateľným spracovaním. Na odbornú knihu naozaj čitateľným. Konečne autor, ktorý ezoteriku nevychvaľuje, ale ani ju nezatracuje. Proste nerieši morálne hlúposti a otázku viery, fókus dáva najmä na históriu západného ezoterizmu, ale aj rozbor fantasy (literatúry, filmu, hier) a jej presahy do ezoteriky. Trochu to pripomína Kariku, ale bez praktickej stránky mágie, ktorá mňa osobne vôbec nerajcuje.
A čitateľ sa dozvie niečo aj o religionistike, o ktorej som donedávna ani nevedel, že existuje. Jedinou chybou sú niektoré preklepy, prípadne bohemizmy, ktoré však mohli vzniknúť nedostatočnou korektúrou.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“