Panama SHB Special 5* - Panama
Panama SHB Special 5*
39,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Panama SHB Special 5*

1kg zrnková

Výrobca
Cafepoint, 2013

V šálke je charakteristická jemnou krémou a sviežou citrusovou arómou. Chuť je príjemne vyvážená, s ľahkým telom a takmer nebadateľnou aciditou...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

39,90 €

Viac o produkte

V šálke je charakteristická jemnou krémou a sviežou citrusovou arómou. Chuť je príjemne vyvážená, s ľahkým telom a takmer nebadateľnou aciditou. V dochuti môžete niekedy cítiť náznak medu a jazmínu.


V Paname, ako pomerne malej krajine sa ročne vypestuje len asi sedem miliónov kíl kávy. Zber zelenej kávy prebieha takmer cely rok, predovšetkým však v mesiacoch november až júl.
Keďže sa káva v krajine nepestuje dlho, bola až donedávna Panamská káva vo svete podceňovaná. Dnes si už ale káva z tejto krajiny aj medzi odborníkmi získala zaslúžený rešpekt, čo dokazujú mnohé medaily kvality, ktoré v posledných rokoch získala.
Najvýznamnejšie pestovateľské regióny sa nachádzajú predovšetkým na západe krajiny. Pestuje sa takmer výlučne odroda Arabica. Kávové rastliny často rastú v tieni vysokých stromov, čo im dáva jedinečné charakteristiky. Najvzácnejšie panamské kávy sa pestujú v regióne zvanom Boquete.
Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

Prémiová odrodová zrnková káva

Typ: Arabica 100%
Hmotnosť: 1kg
Balenie: darčeková krabička, trojvrstvový obal, jednocestný ventil pre uchovanie arómy
Praženie: stredne tmavé (medium dark)
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hmotnosť
1000g
Celková hmotnosť
1021 g
Rozmer
135×250 mm
Balenie
vákuové balenie
Katalógové číslo výrobcu
100036
Naše katalógové číslo
158653

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth