Cuba Serrano Superior - Kuba
Cuba Serrano Superior
39,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Cuba Serrano Superior

1kg zrnková

Výrobca
Cafepoint, 2013

V šálke je charakteristická orieškovou krémou a likérovou arómou. Chuť je jemne sladká, s príjemným sirupovým telom a veľmi ľahkou, takmer nebadateľnou aciditou.

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

39,90 €

Viac o produkte

V šálke je charakteristická orieškovou krémou a likérovou arómou. Chuť je jemne sladká, s príjemným sirupovým telom a veľmi ľahkou, takmer nebadateľnou aciditou. V dochuti môžete cítiť náznak karamelu a nezriedka i tabaku.


Na Kube sa pestuje odroda Arabica, spracováva sa najčastejšie takzvanou mokrou cestou a zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok. Ročne sa tu vypestuje len asi dva a pol milióna kíl kávy.
Kubánska káva sa dnes teší veľkej obľube najmä v Amerike a to nie len vďaka početným imigrantom, ale aj preto, že je považovaná za kvalitný organický produkt.
Kávu do krajiny priniesli asi pred dvesto rokmi, farmári so susedného ostrova Haiti. Pestuje sa tu výlučne Arabica a najvýznamnejším regiónom na pestovanie kávy je pohorie Sierra Maestra. Káva sa neprestala pestovať ani počas Castrovho režimu, keď najväčším odoberateľom bol vtedajší Sovietsky Zväz.

Prémiová odrodová zrnková káva

Typ: Arabica 100%
Hmotnosť: 1kg
Balenie: trojvrstvový obal, jednocestný ventil pre uchovanie arómy
Praženie: stredne tmavé (medium dark)
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hmotnosť
1000g
Celková hmotnosť
1019 g
Rozmer
135×235 mm
Balenie
vákuové balenie
Katalógové číslo výrobcu
100029
Naše katalógové číslo
158649

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“