Prehľad gramatiky a pravopisu slovenského jazyka - Milada Caltíková, Ján Tarábek
Prehľad gramatiky a pravopisu slovenského jazyka
10,85 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Prehľad gramatiky a pravopisu slovenského jazyka

s diktátmi, cvičeniami a testami

Didaktis, 2013
Vydavateľstvo
Didaktis, 2013

Prehľad gramatiky je publikáciou, ktorej kvalita sa s každým vydaním zvyšuje v záujme čo najväčšieho osohu pre jej používateľov. V 5. vydaní sme pridali poznámky a spresnenia niektorých textov, ...

Čítaj viac

10,85 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obľúbená doplnková učebnica pre 2. stupeň ZŠ a všetky typy stredných škôl.

Žiakom, študentom, učiteľom a všetkým tým, ktorí sa chcú správne vyjadrovať a písať po slovensky, poskytuje:

- súhrnné gramatické a pravopisné prehľady doplnené vysvetleniami a názornými príkladmi uľahčujúcimi porozumenie,
- upozornenia na časté chyby v písomnom a hovorenom prejave,
- úlohy a diktáty na precvičenie gramatických a pravopisných pravidiel a učiva o slovných druhoch, tvorivé cvičenia.

Obsah príručky zohľadňuje zmeny v cieľoch a obsahu vyučovania podľa školskej reformy. Osobitná ikonka v knihe upozorňuje čitateľa na učivo, ktoré podľa Štátneho vzdelávacieho programu prešlo do obsahového štandardu strednej školy a ďalšia ikona odlišuje rozširujúce učivo.

Kniha poskytuje viaceré typy testov umožňujúce overiť si zvládnutie vedomostí:

- minitesty,
- úlohy typu Monitor 9,
- úlohy spojené s textom overujúce úroveň čitateľskej gramotnosti.

Prehľad gramatiky je publikáciou, ktorej kvalita sa s každým vydaním zvyšuje v záujme čo najväčšieho osohu pre jej používateľov. V 5. vydaní sme pridali poznámky a spresnenia niektorých textov, doplnili a prehĺbili niektoré vysvetlenia. Zdokonalená je aj grafická úprava tak, aby používateľ príručky mohol pri jej častom používaní čo najľahšie vyhľadať a pochopiť podávané informácie a zároveň mal aj príjemný estetický dojem.

Publikáciu odporúča Ministerstvo školstva Slovenskej republiky ako doplnkový učebný materiál na vyučovanie slovenského jazyka pre základné a stredné školy.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

26 hodnotení

22
1
1
2
0

Najužitočnejšie recenzie

Katka
5
15.10.2012
Kniha je veľmi dobre napísaná, ponúka súhrn dôležitých údajov, upozorňuje na výnimky. Cvičenia pomôžu precvičiť danú problematiku. S knihou som veľmi spokojná.
Čítaj viac
Viera
2
23.12.2007
Tuto pracu poznam uz par rokov - jej starsie vydania a pouzivam ju pri doucovani ziakov, prehladne tabulkove spracovanie je obstojne, sem-tam sa najdu nepresnosi, ba aj chyby vo vyklade... co ma ale zarazilo na poslednom vydani, je obrovske mnozstvo chyb v novych pridanych castiach - ide o testy a minitesty - test z morfologie na konci ma hadam chybu v kazdej druhej otazke - zle zadanie, nespravna odpoved, nepresnost.... atd. Nemyslitelne!!!
Čítaj viac
Noria
23.2.2015
kvalitné spracovanie
nie je to komplexné, ale to, čo tam je, je spracované o.k. prehľadná knižka, kolegyňa si ju chváli, objednali si ju viacerí. a ke´dže recenzia musí mať 150 znakov tak píšem odveci :-) Čítaj viac
16.11.2014
Názor čitateľa
OK.....z gramatiky som tupý....snáď ju teraz pochopím... :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))........................................ Čítaj viac
Viera
23.12.2007
množstvo chýb!!!!
Tuto pracu poznam uz par rokov - jej starsie vydania a pouzivam ju pri doucovani ziakov, prehladne tabulkove spracovanie je obstojne, sem-tam sa najdu nepresnosi, ba aj chyby vo vyklade... co ma ale zarazilo na poslednom vydani, je obrovske mnozstvo chyb v novych pridanych castiach - ide o testy a minitesty - test z morfologie na konci ma hadam chybu v kazdej druhej otazke - zle zadanie, nespravna odpoved, nepresnost.... atd. Nemyslitelne!!! Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Poézia je pravda odetá do sviatočných šiat.“

Pierre Paul Emile Roux