Knihy
E-knihy
6,99 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dorel Levron svoj sľub dodržal. To, čo začal vo svojej prvej knihe V mene republiky..., teraz dokončil.
Pravdivo opísal, ako sa jeho život vyvíjal po predčasnom prepustení z leopoldovskej väznice.
Naprek tomu, že sa rozhodol kráčať už len rovnými cestami bez zakopnutí, pre človeka, ktorý prežil vyše osem rokov za mrežami to nebolo jednoduché.
Avšak Dorel Levron už dozrel. Vie, že hanbou nie je spadnúť, ale zostať ležať. Dokázal sa zakaždým pozviechať a vykročiť ďalej. Je to chlap, ktorý sa nebojí nijakých prekážok, trpezlivo ich zdoláva, lebo sa naučil, že dobré veci sa nedajú unáhliť...

Ktovie? Možno raz napíše knihu o tom, ako sa z trestanca môže stať úspešný podnikateľ a ešte lepší spisovateľ...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život ako popol - Dorel Levron
V mene republiky... - Dorel Levron
13,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
RealDom
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788097142117
Naše katalógové číslo
158319

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

8 hodnotení

5
2
0
1
0

Pavol
19.1.2015
Veľké sklamanie
Aj ja by som rád pridal pozitívnu reakciu, ale bohužiaľ, kniha na ktorú som sa veľmi tešil, bola príliš veľkým sklamaním. Očakával som podobný príbeh kriminálnika v uliciach hlavného mesta, aký bol popísaný v 1. časti. V tej autor popísal čitateľovi život mladého Dorela- zlodeja a podvodníka, jeho problémy s komunistickou políciou pred ktorou mali ľudia veľký rešpekt a ktorá predstavovala veľmi tvrdú silu a silného protivníka pre všetkých kriminálnikov. V 1. časti bol veľmi dobre opísaný život v Leopoldovskej väznici, príbehy ťažkých zločincov, jednotlivých skupín a bacharov, popis priebehu Leopoldovskej vzbury a jej potlačenie, to bolo veľmi napínavé čítanie. Bohužiaľ, 2. časť je diametrálne odlišná, až na popis začiatkov fungovania organizovaného zločinu, výpalníctva a popisu jednej akcie v čechách je veľká časť knihy venovaná spovedi narkomna o tom, ako hlboko môže človek klesnúť a čo všetko stratí, keď prepadne drogám. Táto časť knihy je vyslovene nudná, aj keď popis účinku kokaínu na ľudské telo ma prekvapil, celkovo sa celý príbeh strácal v dlhých pasážach opisu skazy, ktorú so sebou kokaín človeku prinesie. Záver knihy už bol vyslovene zlý, najskôr Dorel navodil veľmi napínavú situáciu, keď sa dostal k materiálom z 2. svetovej vojny v ktorých boli zaznamenané falošné identity vysokopostavených nacistov ktoré sa spolu s priateľom Artúrom (židom ktorému vyvraždili 28 príbuzných v koncentračnom tábore) rozhodnú odhaliť, lebo ako tvrdí Artúr v srdcevrúcnom vyznaní sa- ako im môžem také zverstvá odpustiť, Dorel? Bohužiaľ, namiesto toho, aby sa príbeh naozaj rozbehol, celý dej sa otočí na 4-5 stránkach ako v argentínskej telenovele Jednoducho Mária...
Knihu vôbec neodporúčam, naozaj ma veľmi sklamala... Na internete sa človek dočíta viacero zaujímavých informácií ohľadne autora, ohľadne jeho údajnej spolupráci s políciou, s Róbertom Kaliňákom, s Mellom, ktorého chytili na Belize. Práve o tomto mala predovšetkým táto kniha byť. Tak ako 1. časť popisovala podsvetie za KSČ, tak časť 2. mala popisovať život organizovaného zločinu v novodobej histórii v SR, plus spoluprácu SIS s podsvetím, podplácanie policajtov, okrádanie štátu pri štátnych zákazkách. Autor tieto udalosti spomína v knihe len okrajovo a preto kniha stráca na príťažlivosti a o nejakom strhujúcom deji sa podľa mňa vôbec nedá rozprávať. Neodporúčam.
Čítaj viac
janka
1.9.2014
Skvelé čítanie
Aj táto druhá časť bola napínavá ...knihy tohto pána prezrádzajú praktiky z podsvetia o ktorých mi bežný ľudia nemáme ani šajnu.Teším sa na pokračovanie ,ktoré verím že bude.
Čítaj viac
Mária
29.8.2014
Názor čitateľa
Aj 2. diel Dorela bol vynikajúci. Odporúčam každému prečítať, samozrejme aj prvú časť V mene republiky...
Čítaj viac
Laura Macikova
20.4.2014
Drakovi Miša
Vykúpila som všetko v Panta Rhei v NR. Doplňte!
Čítaj viac
papaduha
16.2.2014
Výborná kniha
Absolútne strhujúce pokračovanie prvej knihy. Je vidno, že ten kto ju písal je inteligentný človek. Kniha stojí za prečítanie. Rozširuje obzory hlavne z podsvetia Slovenska no myslím, že prinesie niečo nové každému. Bol som veľmi spokojný a odporúčam prečítať každému. No ten koho nebavila prvá kniha nech do tejto ani nenačrie.
Čítaj viac
walker
1.1.2014
pribeh
obidve knihy J.Draga som prečítal na pár hltov. Odporúčam každému, kto si chce rozhlad doplniť o informácie človeka, ktorý fungoval medzi dobrom a zlom. Moje profesionálne skusenosti a vedomosti ma utvrdili, že informácie v knihách zodpovedajú vyše 95% skutočnosti. Zámerne pozmenené fakty človek v obraze ľahko rozozná a priradí ich skutočným osobám a miestam. Myslím si, že ešte jednu knihu určite napíše- ak mu v tom nebude zabránené...
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Život ako popol - Dorel Levron
V mene republiky... - Dorel Levron
13,98 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green