Traja starí mládenci

Zmiznutie snúbenca

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
H. J. Bornemisza, 2022

Keď vrah ukrýva svoju tvár v mŕtvych uhloch a bozk smrti prichádza od samotných obetí, zdanlivo dokonale zosnovaný zločin dokáže rozpliesť len nevšedná kombinácia schopností troch súrodencov, z ktorých každý sa musí zároveň... Čítať viac

Keď vrah ukrýva svoju tvár v mŕtvych uhloch a bozk smrti prichádza od samotných obetí, zdanlivo dokonale zosnovaný zločin dokáže rozpliesť len nevšedná kombinácia schopností troch súrodencov, z ktorých každý sa musí zároveň... Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď vrah ukrýva svoju tvár v mŕtvych uhloch a bozk smrti prichádza od samotných obetí, zdanlivo dokonale zosnovaný zločin dokáže rozpliesť len nevšedná kombinácia schopností troch súrodencov, z ktorých každý sa musí zároveň popasovať s vlastným osudom.
Hoci sa Noe vzdal svojej kariéry na Komisariáte a založil s bratmi detektívnu kanceláriu, nevzdáva sa starých návykov a cieľavedome pátra po tajomnom vrahovi.
Hugo sa snaží starším bratom pomáhať a dokázať sám sebe, že za niečo stojí. Pritom mu do života vstupuje osoba z jeho vidín a spolu s ňou aj trochu nádeje.
Ilarion je zavalený prácou a starosťami o syna. Vo všetkom tom zmätku zbytočne riskuje, čo ho nakoniec môže stáť jeho vlastný život.
Traja bratia sa zo všetkých síl snažia odhaliť prefíkaného zabijaka s darom vkladania myšlienok a súčasne nájsť spôsob ako dokážu vzájomne spolupracovať. Podarí sa im to?
Čítať viac
Počet strán
126
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1575247
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
H. J. Bornemisza

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

12
7.7.2022
Overený nákup
Vynikajúce pokračovanie príbehov troch bratov zo zvláštnymi schopnosťami. Pátranie po vrahovi prinesie i vyriešenie úplne iného prípadu, na ktorý by zrejme inak nik neprišiel. Tajomná sekretárka, o ktorej budúcnosti vie Hugo svoje, tiež zaujme čitateľa. Autorka píše naozaj pútavo a dúfam, že sa ešte dočkáme nejakého pokračovania. Čítať viac
16
16.6.2022
Po prečítaní môžem skonštatovať, že názov série nie je celkom pravdivý ;) ale to vôbec nie je podstatné. Podstatné je to, čo opäť na pár stranách Hana dokázala vykúzliť. Ja normálne nechápem… Historická krimi detektívka z prostredia hmlistého Anglicka pokračuje. Čo-to sa z predchádzajúcej knihy vysvetlí,no vyskytnú sa nové zápletky a postavy, ktoré vás udržia na vlne zvedavosti, akú úlohu v príbehu zohrajú. Keďže tieto e-knihy majú len niečo cez 100 strán, je mi ťažko prezradiť niečo z deja,aby som toho neprezradila veľa. A hlavne v tomto prípade, keďže autorka nezapĺňa riadky zbytočnými opismi a vyšetrovanie zločinu sa strieda s dialógmi, ktoré sú aj odľahčené humorom autorke vlastným. Bornemisza oplýva darom,lebo pri čítaní vás dokáže udržať v napätí, vybalí na vás šokujúce odhalenia a vzbudí vo vás dostatok zvedavosti na to,aby ste knihu nepustili z rúk.
Stále je mojím obľúbeným starým mládencom Hugo s jeho schopnosťou (ktorú žiaľ, použil len dvakrát),no jeho bratia,Noe a Ilar, majú tiež svoje osobité čaro. Priznám sa, že pri prológu som zatajila dych a zahryzla sa do príbehu celá nedočkavá, či sa udalosti zvrtnú tragicky alebo nie. No a epilóg je presne taký, aký má byť! Neviem sa dočkať pokračovania…
Čítať viac
5
16.6.2022
Ďalší diel prosím…
Bratia Durgenovci toho majú len málo čo spoločného. No niečo predsa..všetci traja sú starí mládenci, spolu vlastnia novopečenú detektívnu kanceláriu a každý jeden z nich oplýva nejakou nezvyčajnou schopnosťou. Spolu sa snažia prísť na kĺb udalostiam, ktoré rozpútali v meste vlnu strachu a neistoty a vydávajú sa po stopách vraha s veľmi nebezpečnými spôsobmi.

Po prvom diely sme ostali napätí a ak ste čakali, že táto jednohubka uspokojí vašu zvedavosť, tak ste na omyle. Intrigy, sociálne rozdiely a osobní démoni tu rozohrávajú temný a spletitý príbeh balansujúci na rozmedzí detektívky a fantasy žánru. Hoci sa čo to vysvetlí, vo finále zistíte, že máte viac otázok ako na začiatku. Do deja tu vstupujú nové postavy, ktoré to celé zamotajú a oživia ešte viac. Nezvestný Nicolas Aerman, Evangeline Bartlová a tiež Sofia/Alysa, ktorá je pre mňa zatiaľ otáznikom, o ktorom spletám vlastné špekulácie a konšpirácie, no rada sa necham prekvapiť, čo sa z toho všetkého vykľuje.

Ako aj pri prvom diely, aj v tomto som si užívala bratské vzťahy strety Ilara, Noeho a Huga. Ich spoločné pasáže som čítala s “muhahaaa” výrazom na tvári..Ich charaktery by už ani nemohli byť rozdielnejšie a o každom z nich sa dozvedáme čosi nové z ich súkromia. Každý z nich si nesie vnútri čosi temnéa zaujímavé a ja CHCEM VEDIEŤ VIAC!!

Autorkin štýl písania mi príde veľmi sofistikovaný a vyspelý, no zároveň mám pocit, akoby jej slová len tak prirodzene plynuli z príbehu odohrávajúceho sa niekde v jej hlave. Neviem to opísať inak, ako že mi texty z jej pera pripadajú dospelo a ľahko zároveň. Skrátka mne to sedí celé tak, ako to je a ja sa už teraz neviem dočkať pokračovania.

Druhá časť príbehu je relatívne čerstvo v predaji vo forme ebooku a ja budem šťastná prešťastná, ak čo len jediného človeka presvedčím, aby si prečítal čokoľvek od tejto autorky, lebo jej fantázia a talent si to zaslúžia.
Čítať viac
29
5.6.2022
Opäť skvelé
Overený nákup
Tí, ktorí čítali prvú časť, tak sa na pokračovanie určite tešili minimálne tak ako ja, ak nie ešte viac. Traja bratia, ktorých je nemožné si neobľúbiť, teda až na puntičkárskeho Noeho, ktorý dokáže niekedy človeku (aj bratom) liezť vážne na nervy, pokračujú vo svojej vyšetrovateľskej práci a tentokrát sa snažia nájsť strateného snúbenca, syna bohatého Aermana.
Po dejovej stránke autorka odpovie na mnohé otázky, ktoré ste mali na jazyku po dočítaní prvej časti, ale netešte sa, tých otázok nebude o nič menej, nakoľko H. J. Bornemisza skvele zasadila do deja tu infošku, tam narážku a knihu budete zatvárať s mnimálne takým istým počtom otázok ako ste ju otvorili. To je ale na druhej strane skvelé, lebo bude isto ďalšie pokračovanie!
Dej je členený na kapitoly, čo je síce úplne bežná prax, ale zaujalo ma, ako ich autorka rozdelila: na dni od zmiznutia Nicholasa Aermana (tých bola drvivá väčšina) a na hodiny od jeho nájdenia (verte, že by ste radšej našli laboratórnu myš po nevydarenom pokuse ako Nicholasa Aermana!).
Okrem skvelej fantasy a výbornej detektívky, autorka čitateľovi podsunie i témy na zamyslenie - nerovnosť medzi ľuďmi: obdarení vs. prázdni, bohatí vs. chudobní a samozrejme nechýba ani dobro vs. zlo…
-
“Rýchlo pochopila, že na svete sú len dva typy ľudí, ktorí môžu ísť, kam chcú a robiť si, čo chcú. Tí naozaj bohatí a tí skutočne chudobní. Prví z nich vedeli, že tým o nič neprídu. Druhí naopak nemali o čo prísť. Zvyšok ľudstva sužoval strach zo straty istoty.”
-
Jediné čo možem a chcem príbehu vytknúť, je opäť jedna inkriminovaná nadávka: “k***t”, tristo hrmených, nie je dobová nadávka a preto, z môjho pohľadu, kazí autenticitu príbehu! Howg. Inak nemám čo šomrať.
Zhrnutie na záver: skvelá jednohubka s veľkým rizikom návykovosti, ktoré som však ochotná podstúpiť i do budúcnosti.
Čítať viac
12
2.6.2022
Príbeh troch bratov som si obľúbila už v prvom diele a bola som si viac než istá, že nás čaká strhujúca jazda originálnym svetom za sprievodu sympatických postáv a vôbec som sa nemýlila.

Autorka perfektne nadväzuje na prvý diel a ďalej nám rozpráva príbeh o žiarlivosti a pomste, tajomstve a hanbe vo vysokých kruhoch. Hrdinami detektívky sú traja bratia na stope nebezpečnému vrahovi, ktorý dokáže obete kruto prinútiť, aby si vzali vlastný život. Vo svete obdarovaných a prázdnych dostal do daru schopnosť, ktorá už dávno nemala existovať, pretože je pre spoločnosť až príliš nebezpečná.

Narážame na ďalšie záhady a príbeh sa viac zamotáva. Autorka nám odpovedá na niektoré otázky, príbeh je však stále tajuplný s úžasnou pochmúrnou magickou atmosférou. Pribudli nové postavy, ktoré ešte určite poriadne zamiešajú karty, mojimi favoritmi ale naďalej ostávajú práve traja bratia.

Všetci si ma získali svojim spôsobom. Obľúbila som si pragmatického Huga, zanieteného Noaha aj charizmatického Ilara. Spolu tvoria nesúrodú, ale príjemnú partiu a upevňujú vzájomné vzťahy, aj keď so sebou občas nesúhlasia. Páči sa mi, že sú to obyčajní chlapi, majú svoje silné aj slabé stránky a autorka ich v knihe nijako neidealizuje ani nestavia na piedestál. Stavila na ich jedinečnú povahu, ktorou si zaručene srdcia čitateľov získajú aj bez ilúzie dokonalosti.

Dej je svieži, nie je núdza aj o vtipné momenty, a najmä plynie veľmi prirodzene a krásne sa vyvíja. Čo je najlepšie, ani chvíľu som sa nenudila, kniha nemá žiadne hluché miesta a autorka čitateľa nezaťažuje suchými faktami. Záhada je zamotaná a akonáhle si knihu prečítate budete dychtivo čakať na ďalší diel.

Vytvorením nového elegantného sveta sa autorka silne odlišuje a ponúka neodolateľné dielo. Tento jedinečný svet vo vás zažehne plameň a chvíľu si budete želať, aby ste sa aj vy mohli stať jeho súčasťou.

Sériu som si veľmi obľúbila a viem, že aj naďalej bude pre mňa zdrojom strhujúcich čitateľských zážitkov. Už teraz netrpezlivo očakávam pokračovanie a teším sa, že sa budem môcť opäť zatúlať do perfektného sveta záhad.
Čítať viac

„Veci, ktoré nás navždy zmenia sa dejú bez toho, aby sme vedeli, že sa stanú. A vo chvíli, ktorá vyzerá ako všetky ostatné, sa srdcia lámu, alebo hoja. A čas, ktorý plynie vytrvalo a s istotou, sa mimo hodín odtrhne z reťaze. Život sa môže zmeniť za malú chvíľu a potom človeku trvá celý život, kým tej zmene porozumie.“

Diera v čase - Jeanette Winterson
Diera v čase
Jeanette Winterson