Kritické komentáre - Milan Hamada
Kritické komentáre
9,53 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kritické komentáre

Druhý zväzok

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2013
2. diel série
Kritické komentáre

Pre mňa od začiatku, keď som sa začal venovať literatúre, bola kritika jej integrálnou súčasťou, bola tiež tvorbou. Kým jedni chápali kritiku ako službu literárnemu textu, iní (medzi nimi najvýraznejšie ja) zdôrazňovali postulatívny charakter literárnej..

Čítaj viac

9,53 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 5 %

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe


Vôbec neľutujem, že som sa venoval našej barokovej kultúre a literatúre, ako aj tým javom a zjavom, ktoré tvoria prechod od baroka k osvietenstvu (klasicizmu). Venujem sa však aj súčasnej literatúre. Za ťažisko svojej práce pokladám dejiny a súčasnosť našej národnej kultúry a literatúry. Povedzme teda, že sa dnes cítim historikom i kritikom v jednej osobe. Kritické myslenie uplatňujem pri štúdiu dejín a zmysel pre široký historický i kultúrny kontext zasa pri uvažovaní o súčasnosti.
Milan HamadaZačítajte sa do tretieho zväzku zobraných esejí, štúdií, kritík, recenzií a kultúrnych úvah Kritické komentáre.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
237
Hmotnosť
226 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Rozmer
116×180 mm
ISBN
9788081080814
Naše katalógové číslo
157487

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev