Vianoce
Rozhovory s Annou K - Igor Smelý
Rozhovory s Annou K

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Rozhovory s Annou K - Igor Smelý
Rozhovory s Annou K - Igor Smelý

Rozhovory s Annou K

Autor, psychiater a psychoterapeut, si v tejto krátkej novele kladie otázku, či by mohla Anne Karenine, tragickej románovej postave z rovnomenného diela L. N. Tolstého, pomôcť... Čítať viac

Vydavateľstvo
Rokus, 2022
Počet strán
154

Autor, psychiater a psychoterapeut, si v tejto krátkej novele kladie otázku, či by mohla Anne Karenine, tragickej románovej postave z rovnomenného diela L. N. Tolstého, pomôcť psychoterapia. V dobách, do ktorých je umiestnený dej novely, psychoterapia... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Autor, psychiater a psychoterapeut, si v tejto krátkej novele kladie otázku, či by mohla Anne Karenine, tragickej románovej postave z rovnomenného diela L. N. Tolstého, pomôcť psychoterapia. V dobách, do ktorých je umiestnený dej novely, psychoterapia ako samostatná metóda liečby slovom ešte neexistovala, ale môžeme sa domnievať, že ľudia sa odjakživa snažili pomáhať si navzájom slovom a rozhovorom. Zatiaľ čo Tolstoj v pôvodnom románe nechal Annu K. dobrovoľne zahynúť pod kolesami vlaku, autor sa ju v tejto novele pokúsil zachrániť prostredníctvom rozhovorov s doktorom Tabakovom. Liečivé rozhovory vedú, ako verí autor, k zmierneniu vnútorného utrpenia a ústupu pocitov osamelosti, ktoré hlavnú hrdinku sužovali. Posúďte sami, nakoľko sa to podarilo.
Čítať viac
Počet strán
154
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
110×185 mm
Hmotnosť
147 g
ISBN
9788082380074
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1574813
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Rokus
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
6.10.2022
Kto by nepoznal slávnu postavu Annu Kareninu a jej osud ? Jej príbeh bol tragický. Dalo by sa však tomu zabrániť, keby Anna využila psychoterapeutickú pomoc ? Ako by to mohlo vyzerať nám v útlej 154 stranovej knihe hovorí doktor, psychológ a psychoterapeut Igor Smelý.

Musím vás varovať - kniha sa stane vašim spoločníkom a čas pri nej bude návykový. To ako autor vyberá slová, vkladá repliky postavám, ako z jeho knihy sáva láskavosť, z neho robia nie len skvelého psychoterapeuta, ako ho poznám z vysokoškolských čias, ale aj skvelého spisovateľa a znalca ľudskej duše. Poukazuje na to, aké je dôležité starať sa nie len o naše telo, ale aj o svoju dušu. Anna sa stretáva s doktorom Tabakovom, začína si uvedomovať prudkosť svojej povahy a mnoho iných stránok seba samej. Jej neustály hnev, vnútorné napätie, zlé sny…

Autor do knihy vložil množstvo nádherných myšlienok, ktoré nie len že boli uzdravujúce pre dušu Anny Kareniny, ale určite sa dotknú aj duše čitateľa. Ja som nesmierne vďačná, že som mohla pána doktora Smelého spoznať aj osobne a vidieť ho pri práci. Kniha sa zaraďuje medzi moje top knihy, rada sa k nej budem vraciať a čerpať inšpirujúci.

Pripravte si teplý čaj, zaviňte sa do deky a užívajte si čas, ktorý strávite s touto knihou.
Čítať viac
Eva Bujňakova
27.7.2022
O ženskej duši
"To, čo prežívate,je dôsledokom Vášho rozhodnutia..." ..."Láska ani radosť nedokážu byť dokonalé. A ak,tak len na chvíľu...". "Dokonalosť nie je viac toho či onoho,je hľadaním optima..."
Vybrala som len tieto tri myšlienky z knihy Rozhovory s Annou K. Ak sa však pre ňu rozhodnete, prekvapí vás ,koľko ich tam nájdete. Prečítala som ju dvakrát a zaradila do svojej knižnice medzi top tituly/k tým sa veľmi často vracia../ Autorom je lekár,psychiater, psychológa,ale snáď najviac by ho vystihol termín znalec ľudskej duše. Téma je nesmierne aktuálna práve pre dnešnú dobu. Tlak na ľudskú psychiku je neskutočný. S mnohými prežívaniami si človek sám nedokáže poradiť, napriek tomu nedokáže požiadať o odbornú pomoc. Terapia sa u mnohých spája s niečím nepríjemným, nedokážu prijať skutočnosť,že aj dušu treba liečiť.
Možno práve táto kniha u mnohých a najmä u žien dokáže prelomiť nesprávnu predstavu o psychoterapii.. Je napísaná veľmi pekným a kultivovaným jazykom. Čitateľ má pocit, že sedí v presvetlenej, príjemnej miestnosti s Annou Kareninovou a počúva jej rozhovor s autorom. Ani si neuvedomuje ako si sám lieči svoju dušu. Annine city, prežívania a bolesti sa mnohokrát zdajú také podobné s jeho vlastnými.
Knihu odporúčam každému,kto si potrebuje otvoriť svoju trinástu komnatu a vyliečiť dušu. Príjemne a uzdravujuce čítanie.
Čítať viac

„Miliardy a miliardy hviezd. Miliardy a miliardy svetov. Zdanlivo nekonečné možnosti- nie fiktívne, ale skutočné. Tam hore. Teraz. Oveľa viac, ako v živote uvidí. Oveľa viac, ako stihne navštíviť. Stačí mu jediný letmý pohľad, aby vedel, že to všetko je navždy mimo jeho dosahu.“

Niečo viac - Patrick Ness
Niečo viac
Patrick Ness