Jsi tam?

Nina je autorkou kuchařek, má vlastní byt, skvělé kamarády a milující rodinu. Od rozchodu je několik let sama. V den svých dvaatřicátých narozenin se rozhodne přihlásit na... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2022
Počet strán
336

Nina je autorkou kuchařek, má vlastní byt, skvělé kamarády a milující rodinu. Od rozchodu je několik let sama. V den svých dvaatřicátých narozenin se rozhodne přihlásit na seznamku, kde se potká s Maxem, který jí na konci schůzky... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

14,14 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Ghosts - Dolly Alderton
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2020
Ihneď na stiahnutie

6,99 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nina je autorkou kuchařek, má vlastní byt, skvělé kamarády a milující rodinu. Od rozchodu je několik let sama. V den svých dvaatřicátých narozenin se rozhodne přihlásit na seznamku, kde se potká s Maxem, který jí na konci schůzky řekne, že si ji jednou vezme. A co je překvapivější – Nina si na okamžik, po letech nedůvěry k lásce, dovolí uvěřit.
Čítať viac
Originálny názov
Ghosts
Počet strán
336
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1567051
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

5 hodnotení

3
1
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

23

Veľa čítam (100+ kníh/rok), milujem cestovanie (od 04/2021 žijeme van life a cestujeme po Európe) a turistiku, mám syna, stále sa niečo učím a baví ma, čo všetko život ponúka. Občas píšem na blog orvokki.sk.

Barbora Štefkovič
18.8.2022
Mám novú obľúbenú spisovateľku. Dolly Alderton. Už z jej predchádzajúcej knihy Vše, co vím o lásce som bola nadšená a teraz mi to potvrdila aj v Jsi tam? Tridsiatnička Nina, autorka kuchárskych kníh. Londýn. Na prvý pohľad všetko krásne. Rodina, kámošky, práca, čerstvý vzťah. Na druhý pohľad je tam choroba v rodine, kámošky, ktoré sa vydávajú alebo rodia, no a s mužmi to tiež nie je také, ako sa spočiatku javí.

Hoci má Nina úplne životný štýl a nastavenie ako ja, ohromne moc mi sadla. Jej názory, trefné pripomienky, humor, ako žije, ako sa vysporiadava s problémami. Ako kámošky by sme si osobne asi moc nesadli, ale takto knižne, to mi funguje. Je skvelá. Vtipná, skutočná, úprimná. Chcem ďalšiu knihu od Dolly Alderton (len prosím tvrdú väzbu a lepšiu obálku, tak ako to mala jej prvá kniha, ktorú vydalo nakladateľstvo Moba).
Čítať viac
28
21.6.2022
Dolly a ja sme si totálne padli do nôty a keď hovorím totálne, myslím fakt že úplne a hotovo! Podarilo sa jej perfektne vystihnúť myšlienky, ktorých mám v poslednej dobe plnú hlavu, ale ona ich dokázala dať do súvislých viet a čo viac, vytvorila vynikajúci, vtipný, sarkastický príbeh tridsiatničky Niny, ktorá je beznádejne stratená vo vlastnom živote, ale na druhú stranu absolútne spokojná so všetkým, čo sa okolo nej deje.

Nemôžem si pomôcť, ale veľmi mi to pripomínalo Bridget Jones a jej tragikomické životné etapy. Jsi tam? je napísané takým tým štýlom "je mi v podstate jedno, čo píšem, ale nie je (ako keď sa niekoľko minút trápite s tým účesom, čo má evokovať, že ste sa vlastne vôbec nečesali) a zbožňujte ma alebo nenáviďte, je mi to fuk“. Jednoducho a prosto nadobudla som pocit, že Dolly si k textu prosto sadla a dotvárala ho čo najviac autenticky podľa toho, čo aktuálne v danej chvíli ona sama cítila.

Dlho som nečítala tak dobre napísaný ženský román, kde nejde len o romantickú dejovú linku, ale kde sa zároveň odohráva niečo odlišné a možno nie až tak ladiace k tejto téme. Nesmierne som si to užívala, spolu s Ninou som sa smiala na každom brepte, vychutnávala som si humorné dialógy, šialené trapasy, príšerné zážitky s mužmi a mnoho ďalšieho. Hovorím si – konečne romantika, kde nie pán Dokonalý poznať hneď z anotácie (nie že by mi to inokedy prekážalo, no tu to bolo príjemnou zmenou).

Silno odporúčam aj tomu (a možno najmä tomu), kto cukríkovým príbehom až toľko neholduje a má chuť sa poriadne nasmiať.
Čítať viac

Čítať viac

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“