Quo Vadis

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2022

Vo svojom najslávnejšom románe Quo Vadis, ktorý sa odohráva na pozadí vlády cisára Nera, opisuje Henryk Sienkiewicz ľúbostný príbeh rímskeho patricija a vojaka Vinicia a kresťanky Lýgie... Čítať viac

Vo svojom najslávnejšom románe Quo Vadis, ktorý sa odohráva na pozadí vlády cisára Nera, opisuje Henryk Sienkiewicz ľúbostný príbeh rímskeho patricija a vojaka Vinicia a kresťanky Lýgie... Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vo svojom najslávnejšom románe Quo Vadis, ktorý sa odohráva na pozadí vlády cisára Nera, opisuje Henryk Sienkiewicz ľúbostný príbeh rímskeho patricija a vojaka Vinicia a kresťanky Lýgie. Mladík sa uchádza o priazeň mladej barbarky, nie práve šikovne a nie práve vhodne, následkom čoho sa Lýgia ocitá na dvore pološialeného Nera. Obaja musia prekonať veľa prekážok, aby sa napokon znova našli a Vinicius musí neraz riskovať všetko, aby zachránil ženu, ktorá ho zmenila a ktorú nadovšetko miluje.

Román sa stal zanedlho po svojom prvom vydaní bestsellerom a jeho popularita pretrvala do dnešných dní. Kritika vyzdvihovala okrem nepopierateľne strhujúceho príbehu aj historickú akurátnosť, s akou opísal cézarov dekandentný dvor, bežný život Rimanov, začiatky kresťanskej cirkvi i prenasledovanie jej príslušníkov.  Okrem Vinicia, Lýgie, apoštola Pavla, Petra, arbitra elegancie Petronia či Nera sa v ňom môžeme stretnúť s pestrým panoptikom vedľajších postáv, či už reálnych alebo vymyslených. 

Henrykovi Sienkiewiczovi udelili v roku 1905 Nobelovu cenu za literatúru, na čom malo zásadný podiel práve napísanie románu Quo Vadis. Román vychádza v novom slovenskom preklade a s doslovom, ktorý sa venuje historickým reáliám Ríma počas panovania cisára Nera.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
slovenčina, Premedia, 2022, pevná väzba
Na sklade, posielame ihneď
22,99 €
-8 %
Kniha
slovenčina, Petit Press, 2006, pevná väzba s prebalom
Vypredané
-5 %
Kniha
čeština, Leda, 2022, pevná väzba
Pripravujeme,
vychádza 28.10.2022
-5 %
Kniha
čeština, Český klub, 2009, pevná väzba s prebalom
Vypredané
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
slovenčina, Premedia, 2022
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
12,90 €
Audiokniha (na stiahnutie)
čeština, Radioservis, 2016
Ihneď na stiahnutie
MP3 na stiahnutie
7,29 €
Audiokniha (CD)
čeština, Radioservis, 2012, CD obal
Vypredané
MP3 na CD
Ďalšie
Počet strán
464
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1564103
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Premedia
Kategorizácia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie Martinusákov

The narrative took me in, set me on fire and left me to deal with it. :)

I loved it, despite some weak parts. I found an echo of some of my thoughts, loved the way the characters´ emotions (and their evolution) were drawn and perhaps most of all, the way the author creates the atmosphere of a scene... From banquets to fire, suburbs and buildings to political intrigue and crowd gatherings, the mingling of reality and people´s thoughts and imaginings was astonishing... There were parts that felt so real, so palpable...

The book had other parts that felt way too sentimental, dialogues that were just too perfect and a weakly written ending. However, some of that may be the effect of the era it was written in and I felt there were quite a few sections where the author successfully managed to pull off ideas that almost anyone else would have totally screwed up or given up on.

So I bow to the author and thank him for this emotional journey that I still have to think through a little :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

20

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
7.5.2021
Všetko, čo bolo rímske mi prišlo snové a pútavé, kresťanstvo mi to zasa kazilo.
Podľa môjho názoru tam náboženskej tematiky bolo primnoho, a nakoniec prevalcovala aj tu rímske impérium.
Páčil sa mi ale stret týchto dvoch svetov, no a postavy boli výborné. Či už to bol Nero, Vinicius alebo excelentný Petronius.
Kniha mohla byť o niečo kratšia a menej nábožensky zameraná, ale inak zaujímavá kniha, ktorá obsahuje napätie, lásku, krv, poéziu, zradu a mnohé iné.
Čítať viac
7
Životom na zelenú - Matthew McConaughey
Práve čítam
Životom na zelenú

Moje meno je Lukáš. Mám 22, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH.

Lukáš Sabo
4.6.2020
Na pol ceste za úspechom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Milujem obdobie Rímskej ríše a jej kultúru. Preto som dúfal, že mi táto kniha pomôže vyčarovať určitú atmosféru. Žiaľ, neúspešne.
Aj napriek tomu, že román mal naozaj pútavý dej, nevedel som sa úplne ponoriť do príbehu. Ani samotné postavy vo mne nevzbudili bohvie aké emócie.
Môj zásadný problém pri tejto knihe je fakt, že celé je to postavené na neustálom hľadaní Lýgie, ničom inom. Raz musí Vinicius čakať na jej prepustenie od cézara, potom od neho ujde ku kresťanom a hľadá ju po celom Ríme, potom on neho znovu utečie, pretože má pocit, že zhrešila, neskôr vypukne požiar v Ríme a snaží sa ju v ruinách mesta opätovne nájsť no a ako posledné prichádza jej uväznenie pred hrami.
Na druhej starne sa mi páčili použité frázy, opisy bohov, rituálov a celkového životného štýlu, ktorý súvisí s týmto obdobím. Zvýšený záujem vo mne vyvolal aj fakt, že celý príbeh zaznamenáva obdobie formovania kresťanstva za čias žijúcich apoštolov čo považujem za maximálne zaujímavé.
V skratke povedané, kniha mala veľmi dobre našliapnuté no určité faktory pre mňa príbeh kazili a dočítal som ju iba zo zvedavosti.
Čítať viac
Nika
20.8.2015
Názor čitateľa
Jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Nádherná, aj napriek krutej dobe plná nádeje. Najradšej som mala Petronia, trochu jednoduchá mi prišla Lýgia, taká gýčovito dobrá, akoby nemala ani nič ľudské v sebe. Vinicius, tak toho som zo začiatku nemala ani trochu rada, taký hromotĺk agresívny, s ktorým zmieta testosterón. O to viac sa mi ale páčil jeho prerod a neskôr som už fandila mladému páriku, bolo to veľmi pekné. Ale najväčší dojem vo mne zanechal záverečný akt Petroniov, to bol úžasný človek, taký ľudský, rozmýšľajúci a šľachetný. Áno, táto kniha si naozaj zaslúžila Nobelovú cenu. Ostatne, všetky Sienkiewiczove knihy sú výborné, aj tie z poľskej histórie. Čítať viac
Marieta
7.10.2014
Názor čitateľa
Úžasné dielo . prekrásny historický román, ktorý zobrazuje prenasledovanie prvých kresťanov. Perfektne vykreslené postavy /hlavne Petronius/, nádherná a čistá láska Vinicia a Lýgie na pozadí skazeného Ríma, utrpenie, bolesť, ale hlavne nádej. Nesie v sebe krásne posolstvo - je to jedna z najkrajších kníh, aké boli napísané.Určite vrelo odporúčam!! Čítať viac
Joanna
24.6.2014
Skvelá kniha
Naozaj veľmi krásna kniha. Ja som z nej mala pocit, že sa bude páčiť skôr veriacim, avšak veľmi pozitívne recenzie od neveriacich čitateľov len dokazujú, že táto kniha je skutočne skvelá a napísaná tak dobre, že to ocení každý čitateľ nehľadiac na vierovyznanie.
Musím povedať, že zo začiatku ma Vinicius veľmi iritoval, nedokázala som sa totiž stotožniť s toľkou posadnutosťou k jednej žene. Jeho správanie bolo pre mňa strašne otravné. No neskôr keď sa príbeh rozvinul, tak to bolo nádherné čítanie plné lásky, tých najnežnejších citov a nádeje. Je tam úžasne vykreslený kontrast medzi dobrom a zlom, ktoré sa tam prejavujú vo svojich najväčších možných extrémoch. Na jednej strane nesmierna skazenosť Ríma a jeho obyvateľov, na druhej strane obrovská a nekonečná sila lásky.
Toto je jednoducho jedna z kníh, na ktoré sa nezabúda ani po rokoch...
Čítať viac
Alžbeta
3.4.2013
Najlepšie, čo môžete čítať!
Táto kniha je mojou najobľúbenejšou, je to to najlepšie čo som kedy čítala a aj keď nemám rada opisné knihy, tu boli opisy tak autentické a tak dokonale premyslené, že som po prvýkrát v živote nedokázala pri prvom čítaní v istej časti zavrieť knihu, jednoducho som musela zistiť, ako to dopadne. Táto kniha si naozaj zaslúžila Nobelovu cenu. Čítať viac
Lenka
28.10.2012
Vrelo doporúčam!!!
Jedna z najlepších kníh akú som kedy čítala. Siahla som po nej po tom, čo som si pozrela divadelné predstavenie ktoré bolo rovnako krásne. Neskutočne živo opísaný dej, ľudské hodnoty a charaktery (či už dobré alebo zlé). Opis kresťanov mi zo začiatku prišiel trošku prehnaný, ale napriek tomu, že nie som kresťanka som sa neskutočne vcítila do deju. Pútavý dej ma nútil nazrieť hlbšie do histórie Ríma, takže mi táto kniha dala viac než dosť. Čítať viac

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský
Letmý sneh
Pavel Vilikovský