Sto rokov samoty - Gabriel García Márquez
Audiokniha
Sto rokov samoty - Gabriel García Márquez
Audiokniha

Sto rokov samoty

Audiokniha Sto rokov samoty, ktorú napísal Gabriel García Márquez. Román Sto rokov samoty je považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Publixing Ltd, 2022
Interpret
Dĺžka
18:03

Audiokniha Sto rokov samoty, ktorú napísal Gabriel García Márquez. Román Sto rokov samoty je považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry. Prvý krát vyšiel v roku 1967 a odvtedy bol preložený... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

14,45 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania (2)
Sto rokov samoty - Gabriel García Márquez
MP3 na CD
Slovenčina, 2022
Do štyroch dní
-7 %

14,89 €


Sto roků samoty  - Gabriel García Márquez
MP3 na CD
Čeština, 2010
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o audioknihe

Román Sto rokov samoty je považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry. Prvý krát vyšiel v roku 1967 a odvtedy bol preložený do viac ako 37 jazykov.
Nápad na jeho napísanie sa zrodil v januári 1965, keď Gabriel García Márquez cestoval s rodinou na dovolenku do Acapulca. Začul vravu mestečka Macondo a hneď vedel, ako napíše svoj nový román. Vrátil sa domov, zatvoril sa do pracovne, a keď z nej po osemnástich mesiacoch vyšiel, v ruke držal 1 300 strán rukopisu a bol šťastný.
Tento magický príbeh je komponovaný z množstva reálnych aj fantazijných epizód. Rozpráva o pôvabných i krutých príhodách šiestich generácií rodiny Buendíovcov z fiktívneho mestečka Macondo. Napriek tomu, že je Macondo len veľká osada obkolesená horami má svoje vojny, katastrofy aj svoje zázraky. V jej histórii, raste a úpadku je možné vidieť celú Latinskú Ameriku.
Román Sto rokov samoty, ktorý spája politickú realitu s magickým realizmom, je jedným z najslávnejších a najodvážnejších románov 20. storočia.Audioknihu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítať viac
Dĺžka
18:03
Naše katalógové číslo
1563723
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Publixing Ltd
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

13
16.10.2022
Rozpoltená
Sto rokov samoty bola veľmi zvláštna kniha. Nebola to moja prvá kniha od autora, vedela som, čo mám cca čakať, ale aj tak sa líšila od predchádzajúcich. V knihe nečakajte dialógy, autor veľmi pútavo rozpráva aj bez priamej reči a dokáže čitateľa (v tomto prípade poslucháča) zaujať. Väčšinou. V tejto konkrétnej knihe avšak moja pozornosť po čase klesala. Začiatok bol skvelý, hovorila som si, toto je presne on, Márquez, ktorého tak zbožňujem. Ale postupne, keď som sa dozvedala o xy predkovi s tým istým menom, ktoré sa v rodine dedilo, som sa začala nudiť. Odporúčam (ak sa v knihe nenachádza), písať si rodokmeň, alebo si ho nájsť na internete, lebo je dosť možné, že sa v príbehu stratíte.

Na druhej strane, koniec a samotné posolstvo knihy ma dostalo. Myslím, že ak sa ku knihe ešte niekedy vrátim, tak tam objavím niečo nové, poučné a veľmi krásne. Autor v knihe naozaj nezvyčajne opisuje samotu, rodinné nešťastie, rozkvet a samotný úpadok rodiny a celej dediny. Hrozné a krásne veci opisuje s pokojom, takmer s nezáujmom, ale jeho prirovnania a celkovo jazyk pridávajú knihe cit. Som rozpoltená, celkovo to bolo dobré, viem v tom nájsť niečo, čo knihu nezavrhuje, ale zároveň mám na pamäti pasáže, ktoré ma až tak nebavili. Okrem toho, veľkým plusom je, ako mi bolo povedané, že autor v knihe so zámerom alebo možno nevedome, prezentuje tému transgeneračnej traumy, ktorá sa prenáša z pokolenia na pokolenie. Niečo v tom naozaj bude, ak si pozorne rozoberieme každého člena rodiny, tak zistíte, že sa tam určité prvky správania opakujú.

K samotnej audioknihe dodám len to, že sa počúvala naozaj dobre, hlas si odteraz budem spájať s príbehom a napriek tomu, že som knihu počúvala a nevidela som priamo mená pred sebou napísané, tak som sa v príbehu až tak nestrácala. Som rada, že som Sto rokov samoty počúvala, lebo je tu možnosť, že keby som knihu čítala, tak zostane nedočítaná. A to by bola škoda.
Čítať viac
28
21.6.2022
Ak som Márqueza nedokladala aspoň 100 rokov, tak ani deň. Počúvala som naňho chvály z každej strany, no nie a nie ma presvedčiť, avšak akonáhle som zbadala audio verziu, nebol dôvod na ďalšie úvahy.

Bude to znieť ako klišé, no ja som sa do tohto fialového magického pokladu zamilovala snáď na prvý pohľad. Na až priveľmi krátkych 18 hodín som sa ocitla vo fiktívnom mestečku Macondo a stala sa súčasťou životov niekoľkých generácií rodiny Buendíovcov.

Och, ja ani poriadne neviem, čo by sa hodilo napísať. Z tých prenádherných nádherností sa rozplývam doteraz! Snáď len toľko, že som si absolútne zamilovala magický realizmus, Márquezove prekrásne vetné spojenia, myšlienky, ktoré uzreli svetlo sveta len vďaka jeho pohľadu na spoločnosť, Latinskú Ameriku takú plnú rôznorodosti, vášne a energie, búrlivú rodinu Buendíovcov a predovšetkým tú čarovnú atmosféru, z ktorej priam vyletovali iskričky svetla, tepla a lásky.

Ľudia, ak ste podobne ako ja tejto klasike dlhé chvíle odolávali, neváhajte už ani sekundu. Ona vám to vráti tým najlepším možný spôsobom – nikdy na ňu nezabudnete.
Čítať viac

Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary
Road trip
Beth O'Leary