Knihy
E-knihy

Matica slovenská

Vrastanie do času

Tomáš Winkler

Literárny historik, kultúrny historik, literárny kritik, redaktor. Študoval slovenčinu a históriu na Vysokej škole pedagogickej v Bratislave, bol odborný pracovník Literárneho archívu, vedúci Knižnice Matice slovenskej, zástupca šéfredaktora Matičného čítania, redaktor vydavateľstva Osveta. Pre...

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej, 2013

Vyše 150-ročný dejinný príbeh Matice slovenskej hlboko zasiahol do národnej histórie. Táto kniha je svedectvom o ceste, po ktorej sme prešli, svedectvom o vrastaní do času...

Čítaj viac

9,61 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vyše 150-ročný dejinný príbeh Matice slovenskej hlboko zasiahol do národnej histórie. Táto kniha je svedectvom o ceste, po ktorej sme prešli, svedectvom o vrastaní do času.

Úspešné knižné dielo jedného z najlepších znalcov matičných reálií vychádza po dvadsiatich rokoch v druhom, podstatne prepracovanom a doplnenom vydaní. Pútavo líči príbeh našej najstaršej a zaiste najvýznamnejšej kultúrnej ustanovizne, ktorá u iných národov nemá obdobu. Zrodila ju zložitá situácia Slovákov v 19. storočí a stala sa jednak ohniskom národného pohybu a kultúrneho diania, jednak liahňou významných národných inštitúcií – národnej knižnice, galérie, múzea, akadémie vied, významných kultúrnych časopisov... Dejinné peripetie Matice slovenskej sú neúprosne pravdivým zrkadlom novodobých slovenských dejín.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Matica slovenská - Tomáš Winkler
Cesty na popravisko - Tomáš Winkler
17,04 €
Ušetríte -3,24 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
266
Hmotnosť
670 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rozmer
165×235 mm
ISBN
9788081280764
Naše katalógové číslo
155491

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Matica slovenská - Tomáš Winkler
Cesty na popravisko - Tomáš Winkler
17,04 €
Ušetríte -3,24 €

„Čítanie kníh je väčší pôžitok než teplá komora a či dobrý pokrm.“

Gutenberg