Putinovi ľudia

Ako si KGB vzala Rusko a potom útokom Západ

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2021

Ďalšie formáty

Kniha
27,00 €

Zasahovanie do amerických volieb. Podporovanie extrémistickej politiky v Európe. Vojna na Ukrajine. Putinovo Rusko v uplynulých rokoch vynakladá veľké úsilie, aby rozšírilo svoj vplyv a podkopalo západné inštitúcie...

Čítať viac

Zasahovanie do amerických volieb. Podporovanie extrémistickej politiky v Európe. Vojna na Ukrajine. Putinovo Rusko v uplynulých rokoch vynakladá veľké úsilie, aby rozšírilo svoj vplyv a podkopalo západné inštitúcie...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Zasahovanie do amerických volieb. Podporovanie extrémistickej politiky v Európe. Vojna na Ukrajine. Putinovo Rusko v uplynulých rokoch vynakladá veľké úsilie, aby rozšírilo svoj vplyv a podkopalo západné inštitúcie. Ako k tomu však došlo a kto to zosnoval?

Investigatívna novinárka a bývalá moskovská spravodajkyňa Catherine Belton v Putinových ľuďoch odhaľuje dosiaľ nevypovedaný príbeh, ako sa Vladimir Putin a skupina bývalých príslušníkov KGB v jeho bezprostrednom okolí dostali k moci a vyrabovali vlastnú krajinu. Belton sa ponára hlboko do vnútorných procesov v Kremli a vďaka výpovediam kľúčových aktérov odhaľuje, ako Putin nahradil svojvoľných oligarchov z jeľcinovských čias novou generáciou lojálnych oligarchov, ktorí ovládli ruské hospodárstvo, justíciu a rozšírili vplyv Kremľa do Spojených štátov a do Európy.

Výsledkom je mrazivý pohľad na pomstu KGB – príbeh, ktorý sa začína kolapsom Sovietskeho zväzu, keď celé siete agentov dokázali vyviezť zo štátnych podnikov na Západ miliardy dolárov a s nimi aj svoj vplyv. Putin so spojencami svoje dielo dovŕšili, keď obnovili moc Ruska, zmocnili sa hospodárstva, potlačili nezávislé hlasy a v zahraničí rozpútali tajné operácie.

Martinus.sk · Čítanie z knihy PUTINOVI ĽUDIA (Catherine Beltonová)
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2022
Na sklade, posielame ihneď
27,00 €
-10 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
2021
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
20,90 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Putin's People: How the KGB Took Back Russia and Then Took On the West
Počet strán
560
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1544745
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

6
26.4.2022
Dôležité dielo investigatívnej žurnalistiky
„Ak ste zo Západu, myslíte si, že s nami hráte šach. Ibaže nemôžete vyhrať, lebo nehráme podľa pravidiel,“ povedal svojho času ruský mafián svojmu právnikovi.

Smutné, ak človek číta komentáre nižšie od ľudí, čo túto knihu ani nečítali a nazývajú ju hoaxom a továrňou na dezinformácie. Pritom je to opak - neuveriteľne precízne zostavená, informačne nabitá kniha o vzostupe Putina a jeho ľudí. Autorka neusudzuje niečo na základe pár článkov, ktoré sa objavili na internete či sociálnych sieťach (ako to robia niektorí konšpirátori), ale všetko dokladuje faktami a dôkazmi.
Je to kniha o tom, ako Kremeľ obsadili chlapíci z KGB, ako sa rodil putinizmus, ako sa menilo Rusko v posledných troch desaťročiach pod jeho rukami.
Od drážďanskej anabázy cez vymenovanie za šéfa FSB, premiérske kreslo až po prezidentské kreslo, v ktorom sa ocitol akosi „náhodne“. Napríklad táto časť o spore Jeľcin-Primakov, Putin na čele FSB a približujúca sa zmena na prezidentskom poste – číta sa to ako napínavý triler.

Putinove zákulisné hry, intrigy a premyslené kroky, ktoré mali posilniť jeho moc. Ovládli celé Rusko, justíciu, vojenské a bezpečnostné zložky, ekonomiku... vyplienili krajinu a vytvorili si novú generáciu lojálnych oligarchov.

--- Putin a jeho ľudia mali na každého kompromitačný materiál – od podnikateľov po štátnych predstaviteľov prijímajúcich úplatky. Bol to spôsob, ako každého držať pod krkom a dať mu na vedomie, že ak vystúpi z radu, môže ísť do väzenia. Ako sa vyjadrili dvaja bývalí kremeľskí predstavitelia, štátna moc sa stala zdrojom výnosného podnikania a predpokladalo sa, že štátni predstavitelia využívajú svoje postavenie na to, aby sa obohatili.---

Veľká časť sa venuje financiám v Kremli a Rusku. Pranie peňazí, zrkadlové obchody, rôzne podvodné schémy, falošné daňové úľavy, čierne peniaze...miestami až monštruózne a bežnému človeku to pripadá ako sci-fi z inej planéty.
Ako píše Beltomová, "operácie s čiernymi peniazmi sú najmocnejšou zbraňou, akú Rusko vyvinulo vo svojich dejinách: Jadrové zbrane nemôžete nasadiť každý deň, ale čierne peniaze môžete používať každodenne. Dajú sa použiť na rozobratie západného systému zvnútra."

Autorka poctivo a dôkladne rešeršovala, má neuveriteľné informácie z prvej ruky a pripravila detailnú analýzu, súvislosti, dôsledky. Klobúk dolu. Nesmierne dôležité dielo investigatívnej žurnalistiky.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava. “

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho