Knihy
E-knihy

The Long Earth

Doubleday, 2013
6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Doubleday, 2013
1. diel série
The Long Earth

1916: the Western Front. Private Percy Blakeney wakes up. He is lying on fresh spring grass. He can hear birdsong, and the wind in the leaves in the trees. Where has the mud, blood and blasted landscape of No Man's Land gone? 2015: Madison, Wisconsin....

Čítaj viac

9,05 €

Bežná cena Bežne 9,50 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

1916: the Western Front. Private Percy Blakeney wakes up. He is lying on fresh spring grass. He can hear birdsong, and the wind in the leaves in the trees. Where has the mud, blood and blasted landscape of No Man's Land gone? 2015: Madison, Wisconsin. Cop Monica Jansson is exploring the burned-out home of a reclusive (some said mad, others dangerous) scientist when she finds a curious gadget - a box containing some wiring, a three-way switch and a...potato. It is the prototype of an invention that will change the way Mankind views his world for ever. And that is an understatement if ever there was one...
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Long Earth - Terry Pratchett, Stephen Baxter
Eric - Terry Pratchett
20,96 €
Ušetríte 1,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
423
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Doubleday
Rozmer
110×177 mm
ISBN
9780552167239
Naše katalógové číslo
151095

Čo si myslíme my

Špecialista zákazníckeho servisu
30. mája 2015

Odysea po alternatívnych realitách niekam-nikam na palube luxusného zeppelinu (s príznačným názvom Mark Twain) v osamelej spoločnosti hlavného hrdinu - antisociálneho Jošuu, umelej inteligencie vzducholode - cynického Lobsanga a robotickej mačky - Šimi.

Svet, na svetlo ktorého sa záhadným spôsobom dostal vynález – Vkročec, dovoľujúci ľuďom cestovať po alternatívnych verziách planéty Zem. Nová éra ľudstva, kolonizujúceho svety, ktoré nemali to "šťastie" a nevzniklo na nich ľudstvo.

Doslova som sa tešil na každú ďalšiu stranu, každý ďalší svet do ktorého Jušua s Lobsanom Vkročili, pretože podobne ako množstvo paralelných svetov na Dlouhe Zemi, ani fantázia pánov Pratchetta a Baxtera nepozná hranice.

Čítaj viac
Programátor
17. septembra 2014

Spojenie mien Pratchett a Baxter bolo pre mňa prísľubom mentálnej jazdy so sklopenou strechou najrôznejšími realitami. Moje očakávania však boli pravdepodobne až príliš veľké. Nebol to nadupaný a naleštený kabriolet, skôr nová oktávka. Predstava dlhej zeme bola pre mňa ale niečím novým, a i keď boli niektoré postavy nedotiahnuté a dej sa občas zbytočne ťahal, stále je tu cítiť Terryho nezameniteľný prístup k rozprávaniu čohokoľvek.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

10 hodnotení

6
1
2
0
1

Ján Majláth
29.4.2017
Veľmi slabé, zdĺhavé a nudné.
Knihy zo série Úžasná zeměplocha od Terryho Pratchetta zbožnujem a nedám na ne dopustiť. Keď som si prečítal o čom je Dlouhá země, okamžite som si ju kúpil.
Avšak, kniha nebola nič moc. Myslel som si, že sa len potrebujem "rozohriať" a naladiť sa na štýl autora - keďže to podľa mňa Terry Pratchett nepísal. Avšak ani po namáhavom dočítaní nič také neprišlo.
Samotná myšlienka paralelných svetov a prestupovania v nich je zaujímavá. Ale okrem toho v knihe nebol žiaden zaujímavý moment.
Terryho knihy sú plné postrehov, vtipných opisov, situácie majú spád, postavy majú jasné profily ...
Terry vie fantasticky opísať pohnútky ludí a ich myšlienky, ako aj naše strachy, nádeje a zlozvyky.
Ale táto kniha je slabá. Veľmi slabá. Keď som sa dozvedel, že existujú ešte ďalšie dve pokračovania - povedal som si: "Aké šťastie, že ich nemusím čítať."
Pre mňa bolo čítanie tejto knihy stratou času.
Čítaj viac
Tony
5.3.2015
Názor čitateľa
Ak čítate Dlhú Zem ako Terryho jediné, alebo nebodaj prvé dielo, čítate text vytrhnutý z kontextu. Mnoho postáv, narážok, alebo aj povahových čŕt, nepochopíte bez Zeměplochy (nie plochozeme), Národa, alebo Johnyho. Od mien ako Lobsang, Sally, neočakávate nič pokial si nepamätáte ich vôňu a dojem z predošla. Preto viem pochopiť absenciu hviezd v niektorých hodnoteniach. Áno, jeho diela sa dajú čitať aj jednotlivo, ale podla môjho názoru, je to škoda. Terry vo svojom diele rozbíja krivé zrkadlá západnej morálky ( alebo kultúry - vyberte si).
Čítaj viac
jano
13.1.2015
Prechádzka neznámymi Zemami
Kým som neprečítal knihu do konca, mal som pár chvíľ, keby by som ju bol odložil na poslednú poličku, lebo sa môj rozum stále pýtal: o čom to vlastne je? Po prečítaní sa mi pretriedili v hlave myšlienky a zistil som, že je to vlastne nádherne pokojné čítanie, ako dovolenka z vystresovaného života. Myslím, že sme z toho zrýchleného života a technológií skĺzli do zvyku, a samozrejme z megadávky pratchettoviek Zeměplochy do návyku. A zabudli, že sme kedysi žili život bez jeho kníh aj bez naháňania sa za akčnými zážitkami, ktoré nás na konci deja vypľujú ohúrených a z nejasných zámerne zamotaných ukončení ešte aj dopletených a dychtivo očakávajúcich nejakú novú knihu alebo pokračovanie. Táto kniha obsahuje vďaka námetu paralelných Zemí toľko nápadov a vývojov deja a udalostí, že by ich bola škoda narvať do brožúrkového viazania čo prečítate pri obede na jeden hlt. Ja som si ju užil, a vrátim sa k nej zas, lebo sa dá pri nej fantasticky a aj vedeckofantasticky oddýchnuť.
Čítaj viac
22.1.2014
Názor čitateľa
U Terryho je čitateľ zvyknutý na vyššiu laťku. Bohužiaľ táto kniha, akýsi pokus o klon sci-fi s účasťou fantazijných bytostí nie je žiaden zázrak a tvorí skôr slabši priemer. Obsah, ktorý sa dal pretaviť do obstojnej poviedky je zbytočne rozvláčne rozťahaný takmer na 400 stranách. A pritom ide len o prvý diel trilógie. V danom prípade kvantita rozhodne nie je znakom kvality. Škoda :o)
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Long Earth - Terry Pratchett, Stephen Baxter
Eric - Terry Pratchett
20,96 €
Ušetríte 1,04 €

„Hneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť.“

Henry Wadsworth Longfellow