Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Mýtus evoluce - Jiří A. Mejsnar, Galén, 2013

9,23 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Mýtus evoluce - Jiří A. Mejsnar, Galén, 2013
Mýtus evoluce - Jiří A. Mejsnar, Galén, 2013

Mýtus evoluce

aneb geny křičí: "Jémine, mýlíte se, Darwine"

Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního... Čítať viac

Vydavateľstvo
Galén, 2013
Počet strán
115

Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
10,45 €

9,23 €

-12 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Volanie krvi - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2023
Mýtus evoluce - Jiří A. Mejsnar, Galén, 2013
9,23 €

Viac o knihe

Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního úspěchu. Šlo pravděpodobně o nejctižádostivější vědecký úkol, do kterého se lidé pustili za celou dobu své existence. Tento obrovský historický úspěch sám o sobě nás však nepřiblížil k objasnění původu života, původu druhu a původu člověka.

Náš současný přístup k těmto třem obecným problémům musí být založen na objevech dosažených v molekulární biologii a genetice v druhé polovině dvacátého století, které nakonec umožnily i úspěšné přečtení genomu. Je minimálně zarážející, kolik lidí včetně biologů ještě na počátku třetího tisíciletí věří v mechanismus „přírodního výběru“. Kromě metod k rozluštění lidského genomu shromáždila molekulární biologie během posledních šedesáti let experimentální výsledky prokazující překvapivě velkou stabilitu tak složité struktury, jakou je jeden gen. Tato stabilita svou podstatou rozhodně nenahrává náhodným změnám genu. Intenzivní výzkum na tomto poli poskytl určitý počet dnes laboratorně používaných, ale velmi komplikovaných technik, které umožňují molekulární manipulaci s DNA, vedoucí k záměrné změně v genu. Je to právě tato komplikovanost, která vylučuje náhodnou realizaci takových změn v přírodě.

V knize jsou ukázány některé skutečnosti, jež jsou těžko slučitelné s hypotézou o spojité biologické evoluci, založené na přírodním výběru nahodilých změn, a které tak ukazují, že představa „o původu druhů přírodním výběrem“ není geniální teorií, ale špatnou hypotézou.

Publikace je zamýšlena pro širokou, a tedy velkým dílem laickou veřejnost.
Čítať viac
Počet strán
115
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×190 mm
Hmotnosť
175 g
ISBN
9788072629732
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
150548
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Galén
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Mýtus evoluce - Jiří A. Mejsnar, Galén, 2013
Darwinův mýtus - Benjamin Wiker, Ideál, 2010
22,33 €
Ušetríte 1,87 €

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Aladin
Neoverený nákup
9.2.2018
Neodporúčam
Kniha je plná väčších či menších bludov, pôvodná Darwinova teória samozrejme s určitými vylepšeniami (neodarwinizmus) platí. Zrejme v snahe bombasticky zaujať; rozhodne odporúčam dať prednosť niečomu od Dawkinsa, toto je amatérske a nevedecké. Čítať viac
učtese
Neoverený nákup
15.8.2013
Názor čitateľa
Z knihy se dovíte, že Darwinova teorie není vlastně teorie, ale jen hypotéza a to s největší pravděpodobností chybná. Větší část knihy se věnuje právě tomuto vysvětlení za pomoci skutečných vědeckých důkazů. Závěr knihy věnuje autor vlastní hypotéze vzniku života vedoucího k člověku za pomoci evolučních skokových změn.
Ačkoli je kniha určena laické veřejnosti je na mě ještě stále příliš vědecká a něčemu jsem měl problém porozumět, ale i tak je pro mě po přečtení Darwinova teorie, tedy hypotéza mrtvá. Zároveň se nemůžu ztotožnit s autorovou myšlenkou skokových evolučních změn.
Čítať viac
Eva
Neoverený nákup
23.8.2016
Názor čitateľa
Ad Lukáš: Dawkins by zasa Boha najradšej zavraždil kamkoľvek sa pohne, takže v tomto si je s Mejsnarom kvit.

Človek má dojem, že keby sa z toho jednoducho Boh vynechal a venovali by sme sa faktom, možno by sa stratil z celej problematiky ten emocionálno-hysterický podtón a stav "evolučnej vedy" by bol jasnejší. Po snahe zorientovať sa v tejto problematike som dospela k názoru, že to žiaľ nejde. Ak by sa totiž zástancovia evolúcie vyjadrovali iba na pôde toho, na čo prišli, ktoré konkrétne objavy podporujú ich hypotézu, či sa pôvodné Darwinove výroky dokázali a či nie, ostalo by im pre evolúciu pramálo argumentov. Mnohí veľkí predstavitelia evolucionizmu sa sami v súkromí vyjadrili, že im je jasné, že táto hypotéza sa nedá dokázať, ale je nutné ju držať pri živote, lebo nemáme inú čisto materialistickú alternatívu.
Čítať viac
Lukáš
Neoverený nákup
12.9.2014
Názor čitateľa
učtese,nemôžem súhlasiť. Antonín jiří mejsnar,je skutočne vedec,ale táto kniha nemá s vedou nič spoločné,patrí skôr do rámca ezoteriky,moderná genetika darwinovu teóriu potvrdzuje,a nie že vyvracia.Jiří mejsnar nemá základné znalosti modernej evolučnej biologie, a snaží sa napchať boha všade,kde to ide. Jeho nezmyseľný argument v knihe,že nikdy nebola spozorovaná pozitívna mutácia,čo je jasné klamstvo, máme pozitívne zmeny bakterií,čo sa začali živiť citrátom,človek získal pozitívnu mutáciu,čo mu umožňuje v dospelosti tráviť laktózu,tých príkladov sú hromady. Tak isto evolúcia nie je náhodný proces,mutácie síce do určitej miery náhodné sú,ale prirodzený výber je nenáhodný proces.dalej tvrdí,že najstarší prapredok človeka žil pred 200 000 rokmi v Afrike,dodáva k tomu,že Neandrtálci v tejto linií nie sú,s tým plne súhlasím,ale to,čo čo píše dalej,už pravda nie je,že by s moderným človekom nemali nič spoločné,tak to je totálna hlúposť,podobných nezmyseľností je kniha plná, pokiaľ chcete sa niečo naozaj o evolucií dozvedieť,doporučujem bud knihy od Dawkinsa, alebo Ernsta Mayra :) Čítať viac

Kúpte spolu
Mýtus evoluce - Jiří A. Mejsnar, Galén, 2013
Darwinův mýtus - Benjamin Wiker, Ideál, 2010
22,33 €
Ušetríte 1,87 €

„Ani ty nejkrásnejší diamanty nemusí být úplně dokonalé. Na chybách není nic špatného. Dělají z nás lidi. “