Neuropsychologie - Petr Kulišťák
Neuropsychologie
25,98 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Neuropsychologie je poměrně mladým oborem, který studuje především vztah mezi mozkem a chováním. Náš přední odborník stručně a s přijatelnou mírou odborné terminologie seznamuje se základními otázkami, které neuropsychologie zkoumá. Čítať viac

25,98 €

Bežná cena Bežne 27,35 €

Ušetríte 5 %
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Neuropsychologie je poměrně mladým oborem, který studuje především vztah mezi mozkem a chováním.
Náš přední odborník stručně a s přijatelnou mírou odborné terminologie seznamuje se základními otázkami, které neuropsychologie zkoumá. Představuje současné metody studia nervového systému, nejnovější poznatky o neurobiologických základech jednotlivých psychických funkcí (od vnímání přes paměť, jazyk, emoce až po vědomí). Pozornost je věnována rovněž poruchám těchto funkcí, neuropsychologickým diagnostickým a rehabilitačním postupům i neuropsychoaterapii. Závěr knihy podává přehled některých teorií o činnosti mozku a možností jejich aplikace v klinické praxi.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2003
Vypredané
-5 %
Kniha
2011
Vypredané
-5 %
Ďalšie
326 strán
Väzba
pevná väzba
ISBN
8071785547
Rok vydania
2003
Naše katalógové číslo
14961
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Portál

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

3 hodnotenia

1
1
1
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

Martin Marko
5.6.2012
Ani radosť, ani smútok
Dôvodom kúpi bol (1) recentný rok vydania, (2) dúfanie, že v knihe bude dostatočne zastúpená aj neurokognitívná všeobecná (intaktná) problematika mozgových funkcií, (3) chcel som knihu využiť pre konzistentné / ucelené obohatenie svojho poznania v tejto oblasti pre akademicko-vedecké účely.

(1) napriek vydaniu v 2011, autor neuvádza mnoho zdrojov / odkazov a myšlienok z tohto milénia. Bohužiaľ.
(2) klinická prizma bola zastúpená relatívne dosť, no nemôžem sa sťažovať, rozsiahle časti knihy sa zaoberali všeobecnými problémami. Dôraz na prepojenie intaktného mozgu a kognitívnych / afektívnych funkcií by som uvítal napriek tomu väčší.
(3) kniha ponúkla skôr niekoľko fragmentárnych poznatkov, aj bazálnych (čo j to neurón) aj komplexnejších (neuroteória veodmia). To však vnímam rozporuplne, mnohé poznatky sú podané povrchne, pojmy nie sú dostatočne vysvetlené (napríklad samotné členenie oblastí mozgu ventro- dorzo- laterálne- mediálne- a pod.). Teda pre koho tá kniha je? Úplný začiatočník si vezme z knihy niekoľko "pikošiek", no pre rozvoj poznania to nie je. Pokročilý musí čítať mnoho vecí, ktoré už vie alebo informácií, ktoré nie sú komplexné a ostávajú na povrchu. Pre erudovaného človeka v oblasti je kniha (predpokladám) do veľkej miery zbytočná...

Napriek všetkému však knižka podala určitý systém poznatkov (hoci fragmentárne), člení sa do kapitol podľa tém, ktoré sú naozaj zaujímavé (väčšinou). Neľutujem, že som si ju kúpil, ale... mohol som si ju radšej požičať ;)
Čítať viac

Čítať viac

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan