Knihy
E-knihy

Prechádzka

Robert Walser

Robert Walser sa narodil roku 1878 vo švajčiarskom Bieli. Školu opustil v štrnástich, vystriedal viacero povolaní a intenzívne písal. V Berlíne sa začiatkom dvadsiateho storočia stal známym spisovateľom, ale jeho sľubnú kariéru prerušili dve svetové vojny a silná schizofrénia. Jeho dielo...

Premedia, 2013
1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Premedia, 2013

Próza Prechádzka z roku 1917 patrí k tomu najlepšiemu, čo Robert Walser napísal. Strhujúca novela vychádza v slovenčine prvýkrát. Nezvyčajný príbeh sa odohrá počas jediného dňa na ceste z mesta do prírody. Hrdinom je tvorivý človek, večne neposedný a...

Čítaj viac

6,80 €

Bežná cena Bežne 6,95 €

Ušetríte 2%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Próza Prechádzka z roku 1917 patrí k tomu najlepšiemu, čo Robert Walser napísal. Strhujúca novela vychádza v slovenčine prvýkrát. Nezvyčajný príbeh sa odohrá počas jediného dňa na ceste z mesta do prírody. Hrdinom je tvorivý človek, večne neposedný a nespokojný, sám sebe často protirečiaci outsider. Vášnivý chodec vníma svet s iróniou, ale aj s nekonečným smútkom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prechádzka - Robert Walser
Extrakt - Miloš Karásek
24,61 €
Ušetríte 1,03 €

Recenzie, kritiky

„Walser bol najskrytejší zo všetkých básnikov.“
Elias Canetti

Prechádzka (Slavomír Baran), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
111 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Premedia
Rozmer
120×190 mm
ISBN
9788089594832
Naše katalógové číslo
149482

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

5 hodnotení

1
3
0
1
0

martin
8.10.2016
neviem
mam rad bezdejove knihy, no tato mi nesadla. Pripadala mi depresivna az mierne negativisticka. Ako ked mam zlu naladu a dookola frflem.
Dnes som ju docital a mam z nej depku.
Čítaj viac
Dorota Ondrejková
19.8.2014
Názor čitateľa
"... chcem priznať, že na prírodu a ľudský život pozerám ako na sériu vážne myslených a vzrušujúcich napodobňovaní, a takisto dávam na známosť, že to považujem za krásu a požehnanie."

Rozsahom útla poviedka nevyniká dejovosťou. Autorov vycibrený pozorovateľský talent približuje epizódne situácie počas prechádzky, ktoré časovo rámuje rozsah jedného dňa.
Témou kritických ale i humorných a ironických úvah je najmä príroda a ľudský život - každá spozorovaná maličkosť v autorovi vzbudzuje pocity nevinnej detskej radosti a je zachytená bohatým literárnym jazykom, o ktorý nie je ukrátený ani slovenský čitateľ vďaka prekladu Michala Hvoreckého.
Robert Walser je v doslove knihy spájaný so svetovo uznávanými autormi F. Kafkom a J. Joyceom a preto je dobre, že sa slovenský čitateľ prostredníctvom Prechádzky (vďaka vyd. Premedia), môže zoznámiť aj s nemenej kvalitným "bočným prúdom" svetovej literatúry na prelome 19. a 20. storočia.
Doslov tiež obsahuje stručný životopis a prierez celým literárnym dielom R. Walsera.

Prechádzka je jednoduchým čítaním na pár desiatok minút, no v pozornom čitateťovi ešte nadlho zanechá obrazy poctivo prežitých chvíľ.
Čítaj viac
Veronika
9.5.2014
skutočne prechádzka
Táto kniha nepatrila k mojim najobľúbenejším, aj keď musím uznať, že pre istých čitateľov je priam kúzelná. Príbehom je opis prechádzky, ktorou sa autor vybral. Opísané detaily vzbudzujú v čitateľovi dojem, že krása je všade okolo nás, stačí si veci len viac všímať...
Čítaj viac
Vladimír
17.1.2014
Príjemná prechádzka
Veľmi prijemná prechádzka pokojného, až priam meditatívneho charakteru. Opisy, odbočky a doposiaľ nevídaný vzťah autor - čitate. Knihu som čítal s úsmevom na tvári.
Čítaj viac
PeterM
17.6.2013
Walser
Zaujímavý námet, pokojný priebeh, pekné opisy a vynikajúci preklad textu ťažkého autora - to je len zlomok z prvých dojmov. Odporúčam všetkým, ktorí v tomto uponáhľanom svete nemajú čas čítať rozsiahle kvázi bestsellery s upírskými i neupírskymi námetmi, sladkými scénami a bez akéhokoľvek posolstva.
Čítaj viac
magician
5.6.2013
Názor čitateľa
knižka je taká smutno-krásna, páčilo sa mi že bola o tom, že sa treba tešiť z toho čo máme a nenahánať sa stále za niečím...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prechádzka - Robert Walser
Extrakt - Miloš Karásek
24,61 €
Ušetríte 1,03 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev