Rátanie rán - Miroslav Danaj
Rátanie rán
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rátanie rán

Biele príbehy nielen z medicíny

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej, 2013

Predstavujeme čitateľskej verejnosti knihu autobiografických príbehov, ktorým dal autor prof. Danaj metaforický názov Rátanie rán (Príbehy nielen z medicíny). Príbehy v tejto knižke...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Predstavujeme čitateľskej verejnosti knihu autobiografických príbehov, ktorým dal autor prof. Danaj metaforický názov Rátanie rán (Príbehy nielen z medicíny).

Príbehy v tejto knižke sú prevažne viazané na jeho skúsenosti a zážitky z medicínskeho prostredia, v ktorom pôsobí viac než štyridsať rokov. Denné stretnutia s utrpením iných, stovky, ba tisícky operácií, radosť z víťazstiev (často aj vopred prehraných), ale aj úzkosť a slzy z ľudskej bezmocnosti poraziť zákonitosti genetiky, cizelovali Danajov celoživotný vzťah k človeku ako jedinečnému fenoménu, zasluhujúcemu si pozornosť, úctu a pokoru.

Tieto Danajove príbehy sú napísané tak, ako sa na majstra aforizmov patrí, priamočiaro, bez hyperbolického siláctva, ľudsky úprimne, vecne aj obsahovo zrozumiteľne, čiže s dostatočnou výpovednou hodnotou, viac dialogicky ako opisne.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081151224
Naše katalógové číslo
148932
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Oľga Jonásová
13.9.2018
Kniha je veľmi milá. autor opisuje zážitky s láskavým humorom . Je to príjemné oddychové čítanie. Pána profesora osobne poznám ako lekára aj človeka. Je milý na svojich pacientov, a napriek svojim skúsenostiam a dlhoročnej praxi je to stále človek s pokorou. Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green