Objavte akú knihu čítame v rámci Čitateľského klubu Martinus.

Traja starí mládenci

Krivdy minulosti

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
H. J. Bornemisza, 2022

Čo môže byť pre vyšetrovateľa lepšie, než schopnosť čítať myšlienky? Noe o tom vie svoje. Za päť rokov na Komisariáte už vyriešil nejeden prípad a predsa je tentokrát v koncoch. Rozpoznávač, Snovič a Prázdny. Tri obete, ktoré...

Čítať viac

Čo môže byť pre vyšetrovateľa lepšie, než schopnosť čítať myšlienky? Noe o tom vie svoje. Za päť rokov na Komisariáte už vyriešil nejeden prípad a predsa je tentokrát v koncoch. Rozpoznávač, Snovič a Prázdny. Tri obete, ktoré...

Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Čo môže byť pre vyšetrovateľa lepšie, než schopnosť čítať myšlienky? Noe o tom vie svoje. Za päť rokov na Komisariáte už vyriešil nejeden prípad a predsa je tentokrát v koncoch. Rozpoznávač, Snovič a Prázdny. Tri obete, ktoré nemali zdanlivo nič spoločné. Prečo si ich vrah vybral? Noe nemá poňatia a k tomu ani žiadne stopy, ktorých by sa mohol chytiť.

Nenapadá mu nič iné, než požiadať o pomoc svojich bratov. Nezodpovedného Huga, ktorý dokáže vidieť smrť a úspešného Ilara, ktorý si ovplyvňovaním emócií vydláždil cestu medzi smotánku mesta.

Troch bratov, ktorí sa vzájomne odcudzili znovu spojí snaha o odhalenie a dolapenie nebezpečného zabijaka. Ale čo ak má vrah dar, ktorý už dávno nemal existovať?
Čítať viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1092-3 hodiny čítania
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1468047
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
H. J. Bornemisza

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Knizninadsenec
5.4.2022
Zajímavý fantasy příběh s detektivní zápletkou.

Každá postava byla něčím zajímavá. Příběh byl plynulý a zajímavý po celou dobu.
Zajímavý svět, schopnosti a nechybí ani příšery.

Nakonec se mi líbilo, že se Traja starí mládenci rozhodli spolupracovat, jsou dobrý tým a já doufám, že budou spolupracovat dlouho i nadále.

Už teď bych ráda věděla, na co přijdou a kam je vyšetřování povede.

Příběh se moc dobře čte, je zajímavý a nenašla jsem žádnou nudnou část. Krásné. Určitě doporučuji.
Čítať viac
28
29.3.2022
Overený nákup
Chceli by ste byť Čítačom a vedieť čítať myšlienky? Alebo vás skôr láka schopnosť Smrtiča - vidieť smrť iných, mŕtvych či ešte živých?
-
H. J. Bornemisza vytvorila fantastický svet obdarených, ktorý sa stretáva so všedným svetom prázdnych - ľudia bez akéhokoľvek daru a oba tieto svety sa musia popasovať so záhadnými vraždami, pred ktorými nebola ušetrená ani jedna strana. A tak sa zoznámime s Noem, Hugom a Ilarom, bratmi, obdarenými, ktorí aj napriek rokmi sa hrotiacej odcudzenosti, sa pokúsia dolapiť vraha.
-
Postavy boli markantné, či to bol Hugo - Smrtič, Ilar - Ovplyvňovač (človek, ktorý dokáže meniť emócie druhých) alebo Noe - Čítač. Najviac sa mi asi pozdával bad boy Hugo - rebel ako sa patrí, ktorý si neláme hlavu nad tým, čo si o ňom myslia iní, teda s výnimkou bratov a rodiny.
-
“Hugo pozeral na bratov a uvedomil si, že svojím konaním dosiahol presný opak toho, čo chcel. Už dávno sa rozhodol, že bude pre všetkých najlepšie, ak sa bude od rodiny držať stranou. Nebude sa o nich príliš zaujímať a sklame ich dostatočne na to, aby si aj oni žili vlastným životom. Myslel si, že keď od neho nebudú očakávať nič dobré a vytvorí medzi nimi odstup, smrť ich otca ich až tak nezraní. Zrada od niekoho, ku komu človek nemá príliš dobrý vztah, predsa len bolí o čosi menej. Snažil sa v nich vzbudiť čo najväčší odpor. Ale zlyhal. Úplne a totálne zlyhal.”
-
Moji milí, toto dielko bolo skvelé - jednohubka ku kávičke (teda ak nie ste zrovna zavalení prácou a na čítanie vám zostáva beznádejne málo času, tak ako to bolo u mňa posledných pár dní). Rozjazd je rýchly, tempo úžasné, scény ako z hollywoodskeho trháku. Fakt ma to bavilo! Vytknúť nie je čo, leda tak 1-2 nadávky, ale to je len malá chybička krásy a škrelo ma už len to, že to malo tak málo strán - ale podľa kuloárnych informácií sa môžeme tešiť na pokračovanie! A ja sa teda veru teším - už dopredu.
Čítať viac
14
18.3.2022
Nerada porovnávam knihy,ani od rovnakého autora. Snažím sa na každú knihu pozerať ako na niečo jedinečné. Pri Bornemisze sa obávať už nebudem musieť. Nakoľko si sama nastavila latku svojim debutom poriadne vysoko, novými dielami ju len dvíha vyššie.
Toto útle dielko má +- 100 strán a je dostupné ako e-book za pár €.
Prečo si ho kúpiť?
Históriou dýchajúci krimi príbeh s fantasy prvkami! Nezvyčajná kombinácia žánrov? Rozhodne! No Bornemisza dokázala opäť vytvoriť jedinečný svet. Atmosféra mi pripomínala nočný,ponurý Londýn pri vyčíňaní Jacka Rozparovača. Hlavné postavy, súrodenci, boli rozdielni, vládlo medzi nimi napätie, no ich schopnosti vás prinútia špekulovať, či dary, ktoré dostali do vienka(či je to prekliatie?) súvisia s ich zvláštnymi vzťahmi. Záhadné okolnosti a úmrtia v meste ich zvedú dokopy. Prídu však záhade na koreň?
Keďže je príbeh na pár strán, zhrnutý v 8. kapitolách, nečakajte zbytočné opisy. Tým sa Bornemisza nikdy nevenuje. Ide priamo na vec, vie, čo je pre príbeh a dynamiku dôležité. Všetko servíruje v pravý čas,bažíte po ďalšej a ďalšej stránke…. až ste sklamaní, že je koniec. Ja som teda bola. Epilóg pootvorí dvierka ďalšiemu príbehu,no zatresne vám ich pred nosom... Neostáva iné,len čakať na ďalší diel.
V závere knihy je ZOZNAM SCHOPNOSTÍ OBDAROVANÝCH, čo je veľmi cenná pomôcka, pretože niektoré postavy sa ukážu, predvedú svoje schopnosti alebo sa o ich dare hovorí. Teším sa na ďalší diel aj kvôli širšiemu využitiu ostatných schopností.
Mňa najviac zaujala postava SMRTIČA,Huga, a toho, čo môže vidieť po dotyku nahej kože.
Okrem samotného príbehu je fajn,ako sa autorka vyhrá s dizajnom (aj) e-kníh.
Čítať viac
9
13.3.2022
Nestáva sa často, aby sa mi kniha okamžite zapáčila, avšak už počas prvých kapitol som si pomyslela, že Krivdy minulosti sú výborné – majú spád a atmosféru, ktorou som sa nechala strhnúť.

Príbeh je štýlový a tajuplný. Autorka nám predstavila originálny detektívny príbeh s prvkami fantasy. Píše s ľahkosťou a nezaťažuje čitateľa množstvom suchých informácií. Kniha je veľmi svieža a plná energie či skvelého humoru.

Veľmi som si obľúbila aj troch bratov, ktorí sa snažili vyriešiť zamotanú záhadu v podobe vrážd v srdci dobového mesta. Sú to nevtieravé hlavné postavy a zamilovala som si ich od prvej chvíle. Na nič sa nehrali a potýkali sa s reálnymi každodennými ťažkosťami, čím sa nám priblížili.

Nad príbehom po celý čas visí akýsi temný tieň, záhada, o ktorej v srdci tušíme, že jej rozuzlenie nebude príjemné. Predsa však chceme vedieť, čo sa za všetkým skrýva. Bojíme sa záveru a zároveň po ňom túžime.

Knihu hodnotím 5/5. Nie preto, že by nemala chybu, ale pretože sa mi veľmi páčila. Bola nezvyčajná, čo je škoda, podobných príbehov by som si rada prečítala viac. Chytilo ma to. Aj preto mám veľkú radosť, že sa z tohto príbehu autorka rozhodla urobiť knižnú sériu. Už sa neviem dočkať ďalších dielov.

Traja starí mládenci sľubujú strhujúcu jazdu originálnym svetom za sprievodu sympatických postáv – a to sa neodmieta. @h.j.bornemisza vytvorila svet plný nedokonalostí, kde som sa mohla odosobniť a stať sa hrdinom, akým som vždycky túžila byť.
Čítať viac

Čítať viac

„Svet, v ktorom sa číta, je tým najlepším možným. Čítanie kníh a debaty o nich sú tou najpríjemnejšou formou cibrenia mysle, na akú som vo svojom doterajšom živote natrafila. A jedným z najúčinnejších spôsobov, ako meniť svoj svet k lepšiemu. “

Do plaviek - Eva Borušovičová
Do plaviek
Eva Borušovičová