Dievča A

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
360 strán
5 hodín čítania

Lex Gracieová prežila kruté detstvo. Sadistickí rodičia ju aj jej piatich súrodencov neprestajne týrali, držali v dome o hlade, zväzovali reťazami, zamykali potme v špinavých nevykúrených izbách so zatemnenými oknami... Čítať viac

Lex Gracieová prežila kruté detstvo. Sadistickí rodičia ju aj jej piatich súrodencov neprestajne týrali, držali v dome o hlade, zväzovali reťazami, zamykali potme v špinavých nevykúrených izbách so zatemnenými oknami... Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kto sa naučil žiť s traumatickou minulosťou a kto ju nikdy neprekonal?Lex Gracieová prežila kruté detstvo. Sadistickí rodičia ju aj jej piatich súrodencov neprestajne týrali, držali v dome o hlade, zväzovali reťazami, zamykali potme v špinavých nevykúrených izbách so zatemnenými oknami. Nečudo, že po vyslobodení sa dlho vyhýbala všetkému, čo ju spájalo s touto temnou časťou života. Po smrti matky sa však vracia do rodného Anglicka, aby prevzala zdedený rodičovský dom – dom hrôzy – a spolu so súrodencami rozhodla o jeho osude. Staré rany sa otvárajú a na povrch sa vyplavujú ďalšie tajomstvá a zamlčované pravdy.

Vypočujte si zvukovú ukážku:
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Slovart
Na sklade, posielame ihneď
13,29 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Slovart
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,79 €
Audiokniha (na stiahnutie)
Publixing, Slovart
Okamžite na stiahnutie
MP3 na stiahnutie
11,05 €
-15 %
Ďalšie
Originálny názov
Girl A
360 strán
5 hodín čítania
Rok vydania
2022
Edícia
MW
Naše katalógové číslo
1436349
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

2,6 / 5

7 hodnotení

1
2
0
1
2

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

21
21.4.2022
Možno si už po prečítaní anotácie ku knihe Dievča A poviete - hm, toto mi znie povedome - a veruže, nie ste ďaleko od pravdy, pretože aj sama autorka Abigail Dean prezradila, že sa pri písaní svojho debutového príbehu inšpirovala viacerými skutočnými udalosťami, ktoré šokovali svet.
Myslím si, že práve paralela s realitou je to, čo je na tejto knihe tak lákavé a čo priťahuje čitateľov ako magnet, no musím zároveň jedným dychom dodať, že je to až hrôzostrašne znepokojujúce a veľmi smutné, že sa čokoľvek spomenuté v tejto knihe mohlo hoc čo i len s malými obmenami skutočne odohrať.
.
Lex je jedna z tej rodiny, o ktorej všetci hovoria. O tej, ktorých tváre od toho dňa všetci poznajú. Bola dieťaťom, ktoré sa spolu so súrodencami zachránilo a ktoré už nikdy nebudú jeho rodičia týrať...
Po smrti matky sa vracia späť do rodného Anglicka, pretože jej pripadla úloha prevziať rodičovský dom a spolu so súrodencami tak rozhodnúť, čo sa s "Domom hrôzy" stane.
Lex sa tak bude musieť obzrieť späť a po dlhej dobe pozrieť nielen svojim súrodencom, ale aj pravde priamo do očí ...
.
Abigail Dean si vybrala veľmi ťaživú tému. Na jednej strane sledujeme minulosť a mladé dievča, ktoré oslobodí seba a súrodencov pred ďalším dňom o hlade, v špine a v putách, no potom tu je prítomnosť a otázka - naozaj sa všetko ich utrpenie v okamihu vyslobodenia pominulo? Ako žijú? Akí sú ľudia? Dokázali urobiť za minulosťou hrubú čiaru? Dokázali všetko správne pochopiť, jeden druhému odpustiť, videli jasne, kto je ten dobrý a kto zlý?
.
Dievča A by som šupla do kategórie psychologickej rodinnej drámy (ak taká existuje ) a podľa mňa je trošku cítiť, že ide o prvotinu , pretože čo sa týka napätia a tajomna, príbeh by mohol byť v tomto smere viac vyvážený. Najmä v prvej polovici knihy som pociťovala nedostatok týchto "ingrediencií". Pomerne dlho ma tam nič nejak extra neprekvapilo, aj keď sa určite nedalo predpokladať úplne všetko. Druhá polovica už bola "ochutená" výborne a musím podotknúť, že mi priniesla mi aj veľmi ťažko stráviteľné momenty .
Čítať viac
Radka
11.4.2022
Super napínavé čítanie
Skvelá kniha, ktorá postupne odkrýva tyraniu rodičov. Toto pomalé odhaľovanie vytvára brutálnu gradáciu a knihu neviete pustiť z ruky. Aj keď príbeh nie je napísaný podľa skutočného prípadu, je inšpirovaný viacerými takýmito zločinmi. Odporúčam fanúšikom krimi aj trilerov. Čítať viac
15
16.3.2022
Kniha
Overený nákup
ktorá vôbec nebola taká akou mala byť. Očakávala som drastické, smutné, znechutenia hodné čítanie, kde bude opisané (nie nevyhľadávam takéto knihy) drastické mučenie detí a ich spomienky (teda podľa popisu to tak malo byť.). Tak som sa pripravila psychicky na náročnú tému, kde som “dopredu” bola naštvaná na nejakých rodičov.
A nič. Ničovaté nič, nula.
Dostala som vlažný príbeh, vlažné spomienky, plno vaty. Postavy neboli nijak zaujímavé, príbeh vôbec. Neviem, či zrovna túto knihu by som označila “kniha roka”, myslím, že sú ďaleko lepšie krimi.
Dlho sa mi nestalo, že by som preskakovala stránky ale v tejto knihe to teda tak bolo.

Ani nejdem písať odporúčanie- niekomu sa páčiť môže, niekto bude spokojný a niekto sklamaný.
Čítať viac
Miloš Zvrškovec
4.3.2022
Škoda slov
Vydávať toto za krimi roka je fakt úplne mimo. Ničím nezaujímavý príbeh, nuda, plno balastu, postavy, ktoré nemajú čím upútať. Jediné utrpenie a tragédia bolo samotné čítanie románu. Zase kopec svetových recenzií, ktorých autori pravdepodobne knihu ani nedržali v rukách. Čítať viac

Čítať viac

„Slzy majú tvar člnov a za veslami sedia smútok a žiaľ.“

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson