„Neposlušné“ deti neexistujú - Kate Silverton
„Neposlušné“ deti neexistujú

16,11 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

„Neposlušné“ deti neexistujú

Revolučný sprievodca pre rodičov detí do 5 rokov

Naše deti nie sú „neposlušné“, len sa nám snažia niečo povedať. Jediným spôsobom, aký poznajú. Máte malé deti a neviete, ako si poradiť s ich tvrdohlavosťou, plačom a výbuchmi... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2022
Počet strán
304

Naše deti nie sú „neposlušné“, len sa nám snažia niečo povedať. Jediným spôsobom, aký poznajú. Máte malé deti a neviete, ako si poradiť s ich tvrdohlavosťou, plačom a výbuchmi hnevu, ako za niekoľko sekúnd vyriešiť škriepky medzi súrodencami, ako... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
16,90 €

16,11 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Naše deti nie sú „neposlušné“, len sa nám snažia niečo povedať. Jediným spôsobom, aký poznajú.

Máte malé deti a neviete, ako si poradiť s ich tvrdohlavosťou, plačom a výbuchmi hnevu, ako za niekoľko sekúnd vyriešiť škriepky medzi súrodencami, ako s nimi zmysluplne tráviť čas, odlákať ich od plochých obrazoviek a zároveň položiť základy ich zdravého vývoja a duševnej pohody? Kate Silvertonová, matka dvoch detí, psychologička, novinárka a obhajkyňa duševného zdravia detí, predstavuje v tejto knihe revolučný prístup k výchove našich potomkov od samých začiatkov do piatich rokov. Váš rodinný život sa jej zásluhou stane oveľa ľahším a zábavnejším.

Táto kniha vychádza z poznatkov popredných autorít v oblasti detského duševného zdravia. Jednoduchým a objavným spôsobom vysvetľuje, ako sa vyvíja mozog vášho dieťaťa a ako to ovplyvňuje jeho správanie. Pútavá, zrozumiteľná a humorne ladená príručka pre rodičov a opatrovníkov stavia na najnovších vedeckých objavoch a vysvetľuje ich pomocou jednoduchých príkladov. Zmení váš pohľad na deti a ich výchovu. Vďaka nej pochopíte, že malé deti do piatich rokov nevedia byť „neposlušné“.
Čítať viac
Originálny názov
There's no such thing as 'naughty'
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
430 g
ISBN
9788022212748
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1433309
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre rodičov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
27,11 €
Ušetríte 2,69 €

Hodnotenia

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
4.9.2022
Neposlušné deti neexistujú - jednoducho len majú svoje potreby.
Táto kniha ma zaujala hneď svojím názvom, je to totiž veta, ktorú omielam už pekných pár rokov. Nálepkovaním detí ako “neposlušné”, “vzdorujúce”, “trucujúce” a podobne, sa snažíme len zakrývať fakt, že im nerozumieme, a ukazujeme prstom na ne, keď v skutočnosti my sme tí dospelí a zrelí.

Kniha veľmi laicky a pochopiteľne vysvetľuje vývin ľudského mozgu na základe prirovnania k baobabu a trom zvieratám, ktoré na ňom žijú. Jašterica, symbolizujúca mozgový kmeň a mozoček, vývinovo najstaršia časť mozgu nazývaná mozgom prežitia. Pavián, symbolizujúci limbický alebo emocionálny mozog. A nakoniec múdra sova, zosobňujúca našu prefrontálnu kôru alebo takzvaný mysliaci mozog.

Všetky časti mozgu má dieťa už pri narodení, no vyvíjajú sa postupne. A áno, dieťa do 5 rokov (o ktorom kniha je), používa skôr tú svoju jašteričku a paviána, ako múdru sovu, pretože tá sa vyvíja ako posledná a jej vývin je ukončený až po 20.roku života.

Autorkou je novinárka a hlásateľka BBC Kate Silvertonová, ktorá je zároveň psychologičkou a detskou terapeutkou. Kniha je plná konkrétnych príkladov s jej vlastnými deťmi, aj dobrých tipov, ako sa zachovať v konkrétnych situáciách, ktoré pozná každý rodič malého dieťaťa. Zdanlivo nevysvetliteľný výbuch hnevu, keď pre dieťa prídeme do škôlky. Plač, lebo sme k autu prišli z nesprávnej strany. Boj o hračku na ihrisku.

Kniha je písaná z pohľadu rešpektujúceho, vnímavého rodičovstva, a tipy nikdy neponúkajú, ako dieťa manipulovať, aby sa správalo tak, ako chceme my. Naopak, vysvetľujú, ako pochopiť dieťa a dať mu najavo, že sme tam my dospelí preňho a že urobíme všetko pre to, aby sa cítilo pochopené a milované. Autorka ponúka viacero vlastných stratégií, ako lepšie reagovať na detské výkyvy nálad, ako si upevniť vzťahy, ako napríklad STOP STREDU, PPD, ČERVENý KÓD.

Ak ste prečítali x rodičovských kníh a absolvovali y kurzov o rešpektujúcej výchove, asi tu nič nové nenájdete, len pekné zhrnutie a praktické ukážky, ako rodičovstvo zvládať viac prostredníctvom svojej múdrej sovy a menej s pomocou jašterice či paviána (ktorí si často vo vyhrotených situáciách pýtajú slovo).
Čítať viac
Hekabe
28.6.2022
Výborná kniha
Toto je tá jedna kniha o výchove, ktorú by ste si mali prečítať. Je napísaná prístupným spôsobom, obsahuje aj konkrétne situácie z autorkinho života, ktorými sa dá inšpirovať. Je náročné zachovať pokoj, keď vám dieťa nevie vysvetliť, čo ho rozčuľuje, ale po prečítaní tejto knihy je to ľahšie. Čítať viac
22
24.5.2022
Veľmi zaujímavé a miestami aj vtipné spracovanie
Keď nám vstúpia do života deti, všetci chceme byť perfektní rodičia. Ronaldovia a Vlhové medzi ostatnými oteckami a mamami. No už veľmi skoro sa môže stať, že ten ružový uzlíček šťastia sa chová úplne inak, ako sme si to my "romanticky" vysnívali a už nehovorím o tom, že príde čas, keď je z neho zrazu malý čertík, ktorý nemá problém sa hodiť o zem práve vtedy, keď to naozaj najmenej "potrebujete".
Často tak príde rozčarovanie, frustrácia, pýtate sa samých seba, kde sa stala chyba a prečo je vaše dieťa také neposlušné ...
.
Kate Silvertonová vám s veľkou dávkou empatie, dokonca niekedy aj s humorom ukáže, že u detí do piatich rokov nemôžeme hovoriť o "neposlušnosti", ale ide o to, že mozog našich detí sa neustále vyvíja a to veľmi ovplyvňuje aj ich aktuálne správanie.
Kniha je postavená na vedeckých výskumoch a podkladoch, no Kate si pripravila veľmi ľahko pochopiteľný koncept troch zvierat a stromu, ktoré predstavujú časti mozgu a vďaka ktorému rozlúsknete tajomstvo výchovy zdravého mozgu ľavou zadnou.
Jej rozprávaním vás bude sprevádzať jašterica (časť mozgu nastavená, zjednodušene povedané, na prežitie) , pavián (emocionálna časť mozgu a áno, názov je veľmi príznačný, dobre vybraný a veľa prezrádza :D ) a múdra sova, ktorú máme my dospelí, deti ju nemajú hneď po narodení, príde až trošku neskôr a aj to ide skôr o našuchorené sovíča.
.
Kate vám na rôznych príkladoch vysvetlí, prečo niekedy, no dobre, dosť často u detí "úraduje" pavián či jašterica a rovno vám aj navrhne, ako v tom konkrétnom prípade postupovať. Venovala sa mnohým témam a situáciám, vypichnem napríklad záchvaty hnevu, príchod nového súrodenca a šarvátky medzi nimi, veľké zmeny a obavy, smrť, určovanie hraníc, no aj mnohé iné, s ktorými sa môže vaše dieťa stretnúť a jeho reakcia vás môže prekvapiť alebo zaskočiť. Naozaj vám pomôže pochopiť, že slzy vôbec nie sú zlé, no aj to, že ak váš syn dnes urobil vonku scénu alebo udrel svoju sestru, nie je neposlušný, alebo nedajbože zlý a že banalita vo vašich očiach môže v tých detských vyzerať ako otázka života a smrti.
Body dávam Kate aj za časť venovanú rodičom a upozornenie na to, aké dôležité je myslieť aj na seba.
.
Výborná kniha
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„V rámci príručiek pre rodičov nemá táto kniha konkurenciu, ponúka naozaj zrozumiteľné a praktické rady. Je to azda najužitočnejšia kniha pre rodičov detí v každom veku.“
PETER FONAGY, profesor

„Kate píše s humorom, súcitom a bez odsudzovania.“
SUSAN COOKE, výskumníčka

„Táto kniha je absolútne geniálna! Je v nej všetko, čo ste priali vedieť na začiatku rodičovstva, a obsahuje najnovšie informácie o vývoji mozgu a modernom svete. „Neposlušné“ deti neexistujú pomôže každému rodičovi.“
Dr GUDDI SINGH

Čítať viac
Kúpte spolu
27,11 €
Ušetríte 2,69 €

„Čo má cítiť? Kam má kráčať? Na koho sa hnevať? O čo sa usilovať? Kde je ten jediný pevný bod, od ktorého sa dá odvodiť všetko ostatné, čo by už konečne spolu súviselo, bolo by to správne a fungovalo by to tak, že by už nebolo potrebné vracať sa z kratšej cesty? Konečne sa nemusieť vracať z kratšej cesty, ako už toľkokrát za svoj dospelý život.“

Úplne najviac - Maxim E. Matkin
Úplne najviac
Maxim E. Matkin