Postpandemická pedagogika - Henrieta Holúbeková, Lifeology, s.r.o., 2021

20,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Postpandemická pedagogika

Táto kniha Vám úplne zmení pohľad na svet, v ktorom žijeme a na výchovu a vzdelávanie dnešných detí a mládeže. Aké sú špecifiká generácie Z a čo vieme o generácii Alfa? Ktoré... Čítať viac

Vydavateľstvo
Lifeology, s.r.o., 2021
Počet strán
169

Táto kniha Vám úplne zmení pohľad na svet, v ktorom žijeme a na výchovu a vzdelávanie dnešných detí a mládeže. Aké sú špecifiká generácie Z a čo vieme o generácii Alfa? Ktoré schopnosti a zručnosti budú potrebovať na trh práce... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

20,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 17 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Všetky temné miesta - John Boyne, Slovart, 2023
Postpandemická pedagogika - Henrieta Holúbeková, Lifeology, s.r.o., 2021
20,00 €

Viac o knihe

Táto kniha Vám úplne zmení pohľad na svet, v ktorom žijeme a na výchovu a vzdelávanie dnešných detí a mládeže. Aké sú špecifiká generácie Z a čo vieme o generácii Alfa? Ktoré schopnosti a zručnosti budú potrebovať na trh práce budúcnosti? Ako formujú mladí súčasnú firemnú kultúru na pracoviskách?

Autorka vychádza zo svojich skúseností mentorky teenagerov vo vzdelávacom programe Životológia® a prináša hotové návody, odporúčania a aktivity, ktoré vám pomôžu pochopiť a pripraviť generáciu Z na ich úspešnú budúcnosť. Zároveň načrtáva špecifikáciu generácie Alfa a zmeny, ktoré táto generácia detí prináša a ako sa časom odrazia v celej spoločnosti.
Zaoberá sa digitálnou dobou, v ktorej žijeme, jej vplyve na nás a naše životy. K tejto téme podáva jasné a jednoduché návody, ako dnes prežiť a udržať si zdravé hranice pri používaní technológií.

Kniha je určená rodičom, učiteľom, školským psychológom, výchovným a kariérnym poradcom, sociálnym pracovníkom, pracovníkom s mládežou, študentom pedagogických škôl a budúcim psychológom
Čítať viac
Počet strán
169
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×220 mm
Hmotnosť
406 g
ISBN
9788097408107
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1432901
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Lifeology, s.r.o.
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

6 hodnotení

3
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Katka
Neoverený nákup
18.6.2022
Postpandemická pedagogika
Toto je veľmi sympatická a nápomocná kniha pre všetkých, ktorí sa chcú priblížiť k dnešnej mládeži a deťom. Kniha je rozdelená do troch kapitol, v prvej sa dozviete ako dnešná doba vplýva na novú generáciu detí, v druhej sú rôzne rady, návody a cvičenia ako pracovať s deťmi a tretia sa prihovára rodičom a učiteľom. V knihe tiež nájdete odkazy na inú odbornú literatúru a články. Odporúčam prečítať. Čítať viac
Helen
Neoverený nákup
1.5.2022
V knižke som postupne nachádzala myšlienky, ktoré sa ma dotkli ako vyštudovanej učiteľky a mnohé ako matky malého alfáčika. čítalo sa mi to ľahko, s radosťou a hlavne s nádejou pre lepšiu budulúcnosť našich detí a ich detí. Myslím budúcnosť po každej stránke..
.
Chválim autorku za myšlienku, vytrvalosť, chuť zlepšovať a že jej záleží na budúcich generáciach. Ono je dnes jednoduché "odbiť" budúcnosť a odžiť si život tu a teraz.. nemyslieť na to, čo bude o x-rokov. Mnohí si povedia, že o x-rokov tu nebudú nech si to riešia v budúcnosti tí, ktorých sa to bude týkať. Autorka je však tá, ktorej záleží a to jej budúce generácie nikdy nezabudnú.
Čítať viac
Lenka Sch.
Neoverený nákup
18.2.2022
Skvělá kniha nejen pro ty, kteří se zabývají osobnostním rozvojem svým i svých dětí/žáků/studentů. Nabízí přehled věkových (i generačních) specifik teenagerů a zároveň cenné rady a typy, jak při nich stát a jak jim být na jejich cestě co nejvíce prospěšným. Kapitoly jsou obohaceny o příběhy a praktické návody na krásné aktivity. V knize také najdete nadčasové úvahy a mnoho odkazů na videa, na které se snadno dostanete pomocí QR kódú, které jsou v knize uvedeny. Za mě velmi zdařilá a prospěšná práce. Je znát, že se autorka pohybuje v oboru dlouhá léta. Čítať viac
Pavol Korček
Neoverený nákup
18.2.2022
Korčekovci
S potešením i obdivom sme dočítali knihu Post Pandemická Pedagogika, ktorú napísala naša priateľka Henrieta Holúbeková. Kniha je naozaj veľmi dobrá a odporúčame všetkým, ktorí sú zainteresovaní vo vyučovacom procese, učiteľom, rodičom tínedžerom i deťom.
Prvá časť knihy je viac teoretická a určená pre tých čitateľov, ktorí sú v oblasti vzdelávania a pedagogiky nováčikmi, alebo sa stali chtiac, či nechtiac súčasťou digitálneho vyučovania svojich detí.
Druhá, rozsiahlejšia časť knihy je konkrétna, plná informácií, návodov na riešenie vzniknutých problémov a pridanou hodnotou publikácie sú cvičenia pre deti a tínedžerov. Zároveň je to návod pre učiteľov i rodičov, ako spolu optimálne komunikovať , hľadať a rozvíjať silné stránky jednotlivca a správne ho zaradiť do tímu a spoločnosti. Objaviť potenciál v mladom človeku, vytvoriť v ňom záujem o spoločné dobro, vybudovať v mladom človeku hodnotový systém a pochopiť životné poslanie.
My sa už takmer tridsať rokov venujeme vzdelávaniu a koučovaniu manažérov, študentov i detí. V publikácii Henriety Holúbekovej oceňujeme aktuálnosť informácií z najnovších výskumov i rokmi overené a používané vzdelávacie, motivačné a komunikačné techniky zabudované do ucelených „osobných výziev“, pretkané osobnými príbehmi zo života konkrétnych ľudí. Mnohé podobné cvičenia, testy sme si overili vo svojej praxi i na životných príbehoch našich klientov.
V celoživotnom procese vzdelávania je „životológia“ vhodným komunikačným návodom ako sa posúvať spokojne dopredu, „plávať“ životom bez námahy, tešiť sa z dosiahnutých výsledkov a z každého prežitého dňa.
Odbornosť a návod „AKO“ uskutočniť svoj životný sen vystihuje podnadpis odbornej publikácie „nové pravidlá vzdelávania“.
Vrele odporúčame každému.
Korčekovci
Čítať viac
Lucy
Neoverený nákup
17.2.2022
Príručka do života :)
Kniha ponúka rôzne poznatky, ktoré odrážajú dnešnú “postcovidovú” mládež. Je písana jednoducho, aby sme chápali a rešpektovali každú jednu generáciu, ktorá príde. Rieši kritické myslenie a ponúka nové prístupy vďaka digitalizácii. :) a slúži aj ako skvelá pomôcka nie len na školách, ale aj doma. Odporúčam, stojí to ta to! Čítať viac

Henrieta Holúbeková

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy