Kristina je úspešná psychoterapeutka s vlastnou praxou v centre Osla. Žije v luxusnom byte a má bohatého manžela so sľubne sa rozbiehajúcou politickou kariérou. Jej pokojný život však vážne narušia nečakané udalosti... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,20 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

"Kristina je úspešná psychoterapeutka s vlastnou praxou v centre Osla. Žije v luxusnom byte a má bohatého manžela so sľubne sa rozbiehajúcou politickou kariérou. Jej pokojný život však vážne narušia nečakané udalosti. Všetko sa začne vtedy, keď sa jej prominentná klientka – slávna spisovateľka Leah Iversonová – dostaví na sedenie v stave krajného rozrušenia a prosí ju, aby za ňou prišla na jej chatu v odľahlých horách Telemarku. Kristina z pochopiteľných dôvodov odmietne, no keď Leah nepríde ani na ďalšie dve sedenia a všetko naznačuje, že jej klientke hrozí nebezpečenstvo, neochotne sa ju vydá hľadať do divočiny. V opustenej chate uprostred hustého lesa však Kristina namiesto Leah objaví jej nedokončený rukopis, ktorý odhalí, že v skutočnosti nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá...

Prekladateľka: Lenka Cinková
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
14,20 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
10,50 €
Ďalšie
Originálny názov
Cabin Fever
360 strán
5 hodín čítania
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1431041
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

4 hodnotenia

1
1
2
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Ingrid
13.5.2022
Priemer
Mám veľmi rada túto autorku a prečítala som všetky jej knihy, ktoré u nás vyšli, no za mňa bola táto časť slabá... Dlhé nudné pasáže... Často sa mi stane, že po prečítaní mám chuť si danú knihu prečítať znova, no táto mi stačilo len raz. Už by som si ju nekúpila. Čítať viac
7
27.3.2022
Zdalo by sa, že Kristina má všetko. Milujúceho manžela, luxusný byt, úspešne vybudovanú kariéru psychoterapeutky. Počas jedného sedenia s jej prominentnou klientkou - spisovateľkou - Leah Iversonovou sa však všetko veľmi rýchlo zmení. Leah ju zúfalo poprosí, aby za ňou Kristina prišla na chatu v odľahlých lesoch Telemarku. Kristina ponuku odmietne, no keď sa jej klientka nedostaví na ďalšie sedenia, začne mať strach, že sa jej niečo stalo a do hôr sa teda rozhodne vybrať. To čo ju tam čaká, bude pre ňu veľmi prekvapivé. V chate nachádza rukopis, ktorý odhalí aj tie najtemnejšie tajomstvá.

Plynulý dej bol mnohovrstevnatý a veľmi dobre štrukturovaný, vyrozprávaný z pohľadu dvoch hlavných protagonistiek príbehu - Kristiny a Leah. Napätie, intenzita a chlad doslova sršali zo stránok a každým jedným obrátením ste sa zamotávali do deja, ktorý bol plný lží a poloprávd. Alex Dahl je veľmi zručná v budovaní atmosféry. Pomocou slov vytvára obrazy, ktoré dodávajú príbehu veľkú vizuálnu hĺbku so zmyslom pre miesto a čas. Aj keď autorka čitateľovi podprahovo naznačuje, kto asi bude hrať hlavnú úlohu v celej zápletke a možno to čitateľ vytuší a možno aj nie, no prekvapivé bude to všetko, čo sa udialo a ešte len udeje okolo zdanlivo hlavnej línie príbehu, a ako rafinovane a zamotano sa autorka k celému rozuzleniu dostane. Striedaním kapitol, ktoré ponúkajú perspektívu rôznych postáv autorka vystupňovala nielen napätie, ale aj čitateľovu netrpezlivosť dozvedieť sa konečnú pravdu. Smrteľná posadnutosť je rafinovaný, psychologický, mrazivý príbeh, ktorý plynie pomalým tempom a s každou stranou sa hromadí čoraz viac tajomstiev aj ich odhalení. Nebudete vedieť, čo pravda je a čo nie. Presne toto očakám od kvalitného škandinávskeho thrilleru a autorka moje očakávania naplnila do poslednej bodky.
Čítať viac
19

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
25.3.2022
Kniha ma pozitívne prekvapila a ponúkla príbeh, ktorý môžem označiť ako originálny, prepracovaný a podrobne opísaný.

Autorka má úžasný štýl písania, z ktorého mi miestami behal po chrbte mráz a nie všetko mi v určitých častiach deja bolo jedno! Mňa osobne si týmto príbehom získala viac než som očakávala.

Celý príbeh sa nesie v tajomnom duchu, ktorý som potrebovala prelúskať celý a poznať záver. A k tomu záveru.. bolo to mrazivé, ale o to viac fantastické.

Postavy mali svoje určité čaro (mnohým čitateľom sa možno budú páčiť), no podľa môjho vkusu boli miestami nedostatočne opísané a pravdepodobne tento faktor pridal na tom, že mi bolo jedno čo sa bude s postavami diať. Aj napriek tomu som si čítanie dostatočne užila. :)

Kniha má asi 360 strán, ale musím spomenúť, že ak sa do príbehu dostanete hlbšie a celý dej vás chyti za srdce a nepustí, prečítate ju za necelé dva dni. Možno aj skôr.

Určite mám v pláne siahnuť aj po predošlých príbehoch od autorky. Na tie minulé som čítala mnohé chvály a po tejto skúsenosti sa už neviem dočkať.
Čítať viac

Čítať viac

„Samozrejme že sa to deje v tvojej hlave. Ale prečo by to nemalo znamenať, že je to skutočné?“