3 kroky ku kariére

ako dynamizovať úspešnú kariéru sebakoučingom

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
MK Training, 2012

Ďalšie formáty

Kniha
17,90 €

Tradičnú predstavu, že najlepším spôsobom ako získať zaujímavú pracovnú pozíciu je monitorovanie internetovej burzy práce alebo printovej inzercie, už dávno prekonali iné, efektívnejšie metódy. Spôsob aktívneho uchádzania sa...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tradičnú predstavu, že najlepším spôsobom ako získať zaujímavú pracovnú pozíciu je monitorovanie internetovej burzy práce alebo printovej inzercie, už dávno prekonali iné, efektívnejšie metódy. Spôsob aktívneho uchádzania sa o prácu, ktorý vám ponúkame v tejto knihe, sa zásadne odlišuje od toho zaužívaného.
Predkladaná publikácia má charakter pracovného manuálu a je praktickým návodom na kariérny sebakoučing. Je určená všetkým tým, ktorí sa rozhodli dať vo svojom živote významné miesto profesionálnej kariére – či sú to absolventi, ľudia v produktívnom veku alebo tí, ktorých sa nejako dotkli zmeny vo firmách a sú konfrontovaní s novou situáciou.
Jednotlivé kapitoly kopírujú proces plánovania a riadenia kariéry. Po prečítaní knihy a absolvovaní praktických cvičení, uvedených vždy na konci kapitol, budete pripravení na výberový pohovor inak ako vaši konkurenti: vyniknete jasným osobným profilom, pevným uvedomením si toho, čo skutočne chcete dosiahnuť, a schopnosťou prezentovať všetky svoje prednosti presvedčivým spôsobom.
Naším cieľom je ponúknuť vám možnosť cieľavedome a dôkladne sa pripraviť na zmeny vo vašom pracovnom i osobnom živote a pomôcť vám zaradiť sa medzi úspešných ľudí, ktorí sú schopní prevziať za svoj život plnú zodpovednosť.

PROFILY AUTOROV

Mgr. Martina Kazičková
Kouč, lektorka a socioterapeutka

Má za sebou štrnásť rokov skúseností s vedením tréningových skupín a s koučingom. Špecializuje sa na oblasť kariérneho poradenstva, motivácie a komunikácie, na problematiku starostlivosti o klientov a orientácie na zákazníka, na personálny rozvoj a manažérske zručnosti. Je hodnotiteľkou pravidelných výberových konaní formou Assessment Centre. Venuje sa individuálnemu psycho-sociálnemu poradenstvu a do organizácií zavádza Employee Assistance Programy (EAP). Je členkou Inštitútu psychoterapie a socioterapie.

Ing. Mgr. Peter Kazička
Kouč, lektor a socioterapeut

Má bohaté praktické skúseností z rôznych oblastí ako aj rôznych kultúr. Špecializuje sa na tréningy rozvoja v oblasti predajných zručností a motivácie, venuje sa kariérnemu koučingu, komunikačným zručnostiam a orientácii na zákazníka, ale aj personálnemu rozvoju, manažérskymi zručnostiam a riadeniu organizačných zmien. Je hodnotiteľom pravidelných výberových konaní formou Assessment Centre. Zaoberá sa individuálnym psycho-sociálnym poradenstvom, je členom Inštitútu psychoterapie a socioterapie.

Ing. Jozef Ďurian, PhD.
Vysokoškolský pedagóg, lektor, manažér ľudských zdrojov, poradca a kouč.

Viac ako pätnásť rokov sa zaoberá manažmentom ľudských zdrojov. Počas svojej kariéry spolupracoval na desiatkach poradenských projektov pre organizácie zo súkromného aj z verejného sektora. Participoval na realizácii projektov Phare, Kega, Vega, Mantra, Leonardo. Je autorom a spoluautorom viacerých knižných publikácií, článkov, odborných príspevkov. Ako hodnotiteľ sa zúčastňuje výberových konaní pre viacerých zamestnávateľov.

REFERENCIE

„Ďakujem za možnosť prečítať si Vašu knihu „3 kroky ku kariére“ ešte pred jej vydaním. Po prečítaní mi ako prvé napadlo, prečo nemám dvadsať rokov, aby som na vlastnej koži mohol vyskúšať opísané metodiky a odhaliť kus samého seba – otvoriť tú tajnú trinástu komnatu, o ktorej každý iba tuší, čo sa v nej skrýva. Odkrývanie vlastných myšlienok zo spletitých zákutí duše nie je vždy jednoduché, odvaha za ich odkrytie je však odmenená sebarealizáciou a sebauspokojením. V knihe je veľa právd a, myslím, že správnych návodov ako uspieť nielen pri prijímacích pohovoroch, ale aj v iných rôznych životných situáciách – chce to iba odvahu pozrieť sa sám sebe do oči a nebáť sa bojovať so skutočnosťou.“
Ing. Ján Šebeň, generálny riaditeľ, IMET a.s.

„Publikáciu som si pozorne prečítal a potešila ma: konečne som sa stretol s materiálom, ktorý zodpovedá dnešnej realite, s ktorou si musí poradiť každý, kto si hľadá nové zamestnanie. Totiž veľká väčšina kandidátov prichádza na pohovory nepripravená, ale domnievajú sa, že spĺňajú všetky predpoklady na dané miesto. Sú sklamaní, keď dostanú zápornú odpoveď alebo dokonca keď si ich vyhliadnutý zamestnávateľ po prečítaní ich materiálov ani len nepozve na ústny pohovor. Prečo? V životopise uvádzajú nepravdy, lebo sa domnievajú, že práve tým zapôsobia. Na pohovore však nevedia zareagovať na ani na elementárne otázky, ktorými by mali preukázať svoje vedomosti a skúsenosti.
Každému, kto má seriózny záujem o zmenu zamestnania a skutočne chce byť úspešný, vrelo túto publikáciu odporúčam, iste mu môže pomôcť dosiahnuť cieľ. Autori netaja, že to nie je jednoduché a že si na to treba vyčleniť dostatok času a disciplíny. Napokon, každý kto chce v živote niečo dosiahnuť, musí rátať s tým, že bez cieľavedomosti a trpezlivosti úspech ostane iba vzdialenou, nedosiahnuteľnou métou.“
Ing. Igor Stano, riaditeľ vývojového centra Alcatel-Lucent Slovakia a.s.

„Túto knihu by mal čítať každý, kto to myslí so sebou aspoň trošku vážne. Predstavuje ucelený materiál, ktorého pridaná hodnota sa skrýva v profesionálnej stručnosti a praktických cvičeniach. Titul ponúka veľké množstvo nástrojov zameraných na rozvoj vlastnej osobnosti bez ohľadu na odvetvie či význam podniku, v ktorom sa človek mieni uplatniť. Poskytnutá spätná väzba z jednotlivých cvičení vytvára skutočne veľký priestor na plánovanie osobnostného rozvoja. Páči sa mi najmä možnosť objaviť „seba“. Priamosť výkladu a úprimná snaha o čo najlepšie využitie poznatkov iba podčiarkujú praktickosť publikácie.“
Ing. Branislav Imre, manažér, Kia Motors Slovakia, s.r.o.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

17,90 €

Posielame do 10 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
12,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,0 / 5

2 hodnotenia

0
1
0
1
0

O autoroch

Čítaj viac

„Spoločnosť kníh si možno zvoliť lepšie než spoločnosť ľudí. Tým skôr si medzi knihami vyberaj priateľa na celý život.“

Lucius Annaeus Seneca