Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Tiene Swanfordského opátstva - Julie Klassen, i527.net, 2023

18,96 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Tiene Swanfordského opátstva

Keď sa slečna Rebecca Laneová po pár rokoch vracia do svojej rodnej dediny, jej brat ju prosí o láskavosť – chce, aby zašla do neďalekého Swanfordského opátstva a odovzdala jeho... Čítať viac

Vydavateľstvo
i527.net, 2023
424 strán
6 hodín čítania

Keď sa slečna Rebecca Laneová po pár rokoch vracia do svojej rodnej dediny, jej brat ju prosí o láskavosť – chce, aby zašla do neďalekého Swanfordského opátstva a odovzdala jeho rukopis spisovateľovi, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
19,90 €

18,96 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Už žiadne bla bla bla o chudnutí - Matúš Špirko, Coach of People, 2023
Tiene Swanfordského opátstva - Julie Klassen, i527.net, 2023
18,96 €

Viac o knihe

V tomto príbehu plnom záhad, intríg a romantiky sa v atmosfére regentského Anglicka stretáva talent Agathy Christie s nadaním Jane Austenovej.

Keď sa slečna Rebecca Laneová po pár rokoch vracia do svojej rodnej dediny, jej brat ju prosí o láskavosť – chce, aby zašla do neďalekého Swanfordského opátstva a odovzdala jeho rukopis spisovateľovi, ktorý sa tam ubytoval, pretože by ho mohol odporučiť vydavateľovi. Keďže sa cíti zodpovedná za bratovu zúfalú situáciu, neochotne súhlasí.

Stredoveký kláštor prestavali na veľkolepý hotel a povráva sa, že tam straší. Keď sa v ňom Rebecca ubytuje, začína si všímať zvláštne veci vrátane postavy v čiernom plášti s kapucňou, ktorá sa tíško kĺže po kláštorných kolonádach. Zdá sa, že aj napriek renováciám a pozlátke luxusu sa od starodávnych múrov odráža šepot minulosti – vrátane tej Rebeccinej. Stretáva sa tam so sirom Frederickom, zmierovacím sudcom, vdovcom a jej bývalým susedom, ktorý jej veľmi dávno zlomil srdce.

Keď v kláštore nájdu telo zavraždeného slávneho spisovateľa, sir Frederick začína vypočúvať zamestnancov a hostí a rýchlo zisťuje, že niekoľko ľudí prechovávalo voči nebožtíkovi nevraživosť – vrátane slečny Laneovej a jej brata. Sir Frederick, ktorého stále mučí bolestivá zrada z minulosti, hľadá odpovede, no zmieta sa medzi narastajúcou náklonnosťou k Rebecce a hľadaním pravdy. Je totiž jasné, že slečna Laneová niečo skrýva...
Čítať viac
Originálny názov
Shadows of Swanford Abbey
Počet strán
424
Väzba
pevná väzba
Rozmer
38×210 mm
Hmotnosť
536 g
ISBN
9788082490919
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1417283
Štýl
dobrodružný, historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

19 hodnotení

9
7
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4

Mám rada knihy. Dočítam jednu knihu a začnem druhú. Ku knihám, ktoré ma oslovia, sa rada vraciam. Nič nenahradí držať v ruke knihu, prevracať listy, ktoré šuštia, cítiť vôňu knihy, držať ju v rukách. Uprednostňujem knihu pred čítačkami. Nevadí mi ani kniha, ktorá prešla rukami iných, v antikvariátoch objavíte skvosty, ktoré sa dajú ťažko zohnať alebo nevyšli v nových vydaniach. Kniha má svoju hodnotu. Je ako človek, zaujímavá, niečo nové vás naučí, vyvolá vo vás emóciu a na niektorú nezabudnete nikdy...

Viktória Skokánková
Overený nákup
8.5.2023
Menej vydarená klassenovka
Autorka je moja obľúbená a mám od nej prečítané všetky knihy, ktoré vyšli. Keďže obľubujem diela Jane Austen a autorka sa spomedzi novodobých približuje najviac forme a duchu tejto velikánke, tak sa vždy teším na jej knihu. Oceňujem originalitu Klassenovej, že píše v duchu regentského Anglicka, vždy dá niečo naviac z histórie a z jej diel je cítiť lásku k dielam Austenovej. Príbeh každej jej knihy je iný, rozhovory a dejové línie sa neopakujú, sú origínálne. V každom je náznak na dielo Austenovej. Už si myslím, že autorka nás nemá, čím prekvapiť a ona prekvapí. Musím však povedať, že experimentovanie v duchu Austenovej a Agathy Christie sa mi páčilo menej. Detektívna zápletka bola na úkor prepracovania postáv. Pri čítaní tejto knihy som mala pocit, že sa mi to opakuje ako pri Moste na Belle Island. Táto kombinácia detektívky a regentského románu ubrala na kvalite knihy. Detektívna zápletka menej vypracovaná, predvídateľná, chýbalo viac pohnútok a motívov, prečo sa to udialo. Z toho vyplynulo, že postavy vyzneli povrchne a pôsobili ako by v románe boli iba okrajové. Taktiež mi chýbala prepracovanosť hlavných postáv. Čo však nemožno ubrať Klassenovej je, že postavy nie sú dokonalé, majú svoje chyby a nedokonalosti a to im dáva viac autenticity. Škoda, že autorka sa nevenovala viac príbehu a vzťahu dvoch postáv a detektívnu zápletku mohla nechať iba plynúť alebo sa mala viac zamerať na detektívnu líniu. Pri čítaní máte pocit, že obe línie iba tak plynú a nejako príde k záveru a rozuzleniu. A po dočítaní máte pocit, že vám ešte niečo chýba. Škoda, že v tomto diele to autorka nedotiahla na jej predchádzajúce knihy. Oceniť ju však treba za to, že Tiene Swanforského opátstva mali mať nádych Austenovej Opátstvu Northanger. Hlavná hrdinka tiež čítala strašidelný príbeh Anne Radcliffe. K záveru knihy sa objavil aj odkaz na P&P, keď lady Wilfordová navštívila Rebeccu, pripomína to rozhovor lady Catherine s Elisabeth Bennet. Nechcem však odradiť čitateľov od čítania knihy, ide o ľahšie čítanie. Tí, ktorí nečítali Klassenovej predchádzajúce diela, sa kniha môže páčiť. Každopádne by Klassenová mala zostať v duchu Austenovej, sestier Bronteových ako experimentovať. Nie vždy to môže výjsť. Táto kniha nebude patriť k mojim obľúbeným od autorky, určite má podľa môjho názoru aj lepšie ako Slúžka z Fairbourne Hall, Tichá guvernantka, kde autorka živo, pravdivo a historicky verne vykreslila život slúžok a guvernantiek. Taktiež aj Tajomstvo Pembrooke parku malo väčší nádych tajomstva ako táto kniha. I napriek tomu sa budem tešiť na jej ďalšie diela a dúfam, že autorka zostane verná duchu Austenovej a pridá ešte niečo naviac, kus histórie. Čítať viac
15

Odmala horlivá čitateľka, ktorá sa snaží aj teraz žiť občas vo svete kníh.

Lucia Orosová
Overený zákazník
25.4.2023
Veľmi príjemná kniha. Povedzme, že pre čitateľov romantiky primálo romantická a pre milovníkov detektívok primálo napínavá. Ale ako také príjemné spestrenie na hranici žánrov, oddychovka pre "detektívov" a trochu napätia pre "romantikov" je skvelá. Musím oceniť, že aj romantická linka aj tá detektívna bola podľa mňa dosť kvalitná. Len tým, že sa prelínajú, tak nemusí to sadnúť všetkým, čo majú skôr radi čisté žánre a neradi sa dávajú rušiť odbočkami v deji od hlavnej myšlienky. Lebo tu sú tie myšlienky dve, kvalitná romantika, aj kvalitná detektívna zápletka. Čítať viac
23
Overený zákazník
1.4.2023
Regentské Anglicko a historické romance, to je moje! Neskutočne si užívam toto prostredie a autorka Julie Klassen mi ho podala tým správnym spôsobom.

Jej štýl som si zamilovala už pri predošlých príbehoch, ale na každý jej nový sa veľmi teším. Príbehy dýchajú tou pravou atmosférou a mám pocit, akoby som stála niekde v úzadí a sledovala presne to, čo nám autorka opisuje. Dôkladne vie podať čitateľovi opisy prostredia, dokáže krásne vychytať charaktery postáv a nechýba tomu ani dávka napätia či tajomstvá. To všetko (a oveľa viac) v jednej knihe.

Na príbeh som sa tešila aj z dôvodu, že Klassenová tu zachytáva štýly mojich dvoch obľúbených autoriek - Jane Austen a Agathy Christie. Kombinácia týchto obrovských talentov v kombinácii s Julie Klassen vo mne vzbudila obrovské množstvo emócií.

Hneď v úvode spoznávame hlavnú hrdinku Rebeccu a čo to z jej minulosti (aj keď tá minulosť sa odkrýva postupne a nie je vypovedané všetko v úvode). To sa mi páčilo, pretože tým vo mne autorka vzbudila záujem o čítanie.

V tomto knižnom žánri je typické, že dej je predvídateľný, jednoduchší na čítanie a má pomalší rozbeh. Tiene Swanfordského opátstva je presne tento prípad, lenže pomalý dej sa neskôr strieda s dosť napínavou zápletkou, ktorá to všetko vyváži. Nechýbajú záhady, romantika, intrigy a ako som spomínala v úvode - moje milované regentské Anglicko.

Myslím, že táto kniha je jedna z tých najlepších, aké som doteraz od Julie Klassen čítala a radím ich medzi moje naj. Len utvrdila svoj spisovateľský talent a ja sa už teraz neviem dočkať jej ďalších kníh. Odporúčam ju aj vám.
Čítať viac
24

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
30.3.2023
Veľmi milé prekvapenie
Rebecca sa po pár rokoch vracia do rodnej dediny a brat ju požiada, aby odniesla jeho rukopis známemu spisovateľovi, ktorý by ho mohol odporučiť vydavateľovi. Ale keď spisovateľa nájdu mŕtveho, podozrenie padne aj na Rebeccu a jej brata. Medzitým sa na scéne objaví sir Frederick, Rebeccin priateľ z detstva, ktorý sa bude spolupodieľať na vyšetrovaní vraždy, ale súčasne prehovorí aj jeho srdce. Kto je spisovateľovým vrahom a čo skrýva Rebecca? Kde je ukrytá pravda?
Táto kniha bola mojou prvou čítanou od autorky, ale určite nie poslednou. Ak sa zdráhate, ako som to robila ja, vôbec nemusíte, pretože nejde o presladenú romantiku, preto sa nenechajte zmiasť obálkou. Ide vskutku o veľmi príjemný príbeh s trošku pomalším rozbehom, ktorý je zahalený rúškom tajomstva a minulosti. Nachádza sa tu zaujímavá detektívna linka i pekná romantická, preto je dej okorenený nielen vraždou, ale aj láskou. Počas čítania sa nebudete nudiť. Ku koncu dôjde k rozuzleniu, kedy si poviete, že motívy v deji boli zaujímavé i pochopiteľné. Záver mohol byť trošku viac prepracovaný a nemusel byť taký rýchly, ale bol pekný. Pre mňa to bolo veľmi milé prekvapenie a pri čítaní som si oddýchla.
Čítať viac
15.3.2023
Krásny gotický román
Z pohľadu záhady a vyšetrovania vraždy slávneho spisovateľa v stredovekom kláštore si myslím, že to Julie Klassen vyšperkovala na jednotku – Agatha Christie by bola hrdá :D
Dej plynie pomalšie, čo je super, pretože máte možnosť detailne spoznať každého jedného podozrivého, miesto činu, eventuálne motívy aj nepriestrelné alibi každého návštevníka hotela. Strávite celú knihu snahou zistiť, ktorí z ubytovaných hostí je za tým. Ja som si teda lámala hlavu veľmi dlho :D Kniha je plná zvratov a tajomstiev, ale Klasenová vam nič dopredu neprezradí...
V závere knihy sa mi ešte veľmi páčilo, ako autorka spracovala u knižných postáv podstatu odpustenia, dôvery, pokánia. Krásne hlbšie myšlienky, ktoré nútili čitateľa k zamysleniu - nakoľko je pre vás jednoduché odpustiť ľuďom, ktorí vás podviedli alebo vám ublížili?

Knihu som mala možnosť prečítať si, vdaka spolupráci s vydavateľsvom i527.net
Čítať viac
20.2.2023
je správne a dobré dať niekomu druhú šancu?
aj téma druhých šancí sa nesie celým románom....prelína sa tam odpúšťanie, druhá šanca, dôvera, úprimnosť...ale na druhej strane aj klamstvá, podozrievanie, nevera, podvádzanie....
to všetko dodáva románu ten správny šmrnc a necháva čitateľa v napätí...postupné rozuzľovanie sa prelína s ešte väčším zamotávaním deja....ale nakoniec sa všetko krásne vyjasní, dej do seba perfektne zapadne a vtedy zistíte, že ste na konci tohto krásneho románu.
Dej sa odohráva v opátstve, kde predtým žili mníšky, prerobenom na hotel, v ktorom sa stane vražda a o ktorom sa hovorí, že tam straší a potuluje sa duch abatiše....
Klassenová je skvelá autorka, ktorá vie perfektne pracovať nielen s postavami, ale aj dejom, ktorým núti čitateľa pokračovať v čítaní až do konca

Recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom i527.net na tejto knihe :)
Čítať viac
20.2.2023
Veľmi dobrá Klassenovka
Tento román obsahuje všetko, čo správny historický román obsahovať má. Príbeh Rebeccy, Fredericka a ďalších postáv ma veľmi zaujal. Každý z hrdinov si so sebou niesol určitú dávku tajomstva, ktoré sa postupne odhaľovalo pri vyšetrovaní vraždy jedného z hrdinov. Bavila som sa a bola som v napätí od začiatku až po koniec. Určite odporúčam.
Knihu som mala možnosť prečítať vďaka spolupráci s vydavateľstvom.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

"Táto detektívka v štýle Agathy Christie, ktorú napísala čitateľmi zbožňovaná Julie Klasenová, je skvelá. Odohráva sa v atmosfére starého opátstva, ktorá naháňa strach, a až do úplného konca vás bude držať v napätí. Je plná nebezpečenstva, intríg a – áno – na radosť milovníkov regentskej éry aj romantiky. Toto si skutočne nemôžete nechať ujsť!“
Michelle Griep, držiteľka ocenenia Christy Award a autorka knihy Once Upon a Dickens Christmas

"Klassenová v tomto príbehu z malebnej anglickej dedinky, ktorý je naplnený strašidelnou atmosférou, vyšetrovania vraždy a druhých šancí na lásku, premiešala regentský román o láske s gotickým napätím.“
Historical Novel Society

Julie Klassen

Čítať viac

„Namiesto toho, aby ste písali o tom, čo viete, píšte o tom, čo vidíte. Predpokladajte, že viete veľmi málo a nikdy nebudete vedieť veľa, kým sa nenaučíte pozerať. “

Priateľ - Sigrid Nunez, 2022
Priateľ
Sigrid Nunez