Knihy
E-knihy
9,43 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V Programovom kalendári Matice slovenskej vydanom z príležitosti Svetového roku Slovákov (17. 7. 1997 – 19. 9. 1998) je uvedené, že v Brazílii žije asi 5 000 Slovákov. Jeden z nich sa podujal napísať svoje celoživotné spomienky – pamäti. Neopisuje len svoj životný príbeh, ale zároveň sa stáva dokumentaristom a odhaľuje anabázu Slovákov – emigrantov, ktorí pre veľkú biedu opustili svoju vlasť a v ďalekej Brazílii sa pustili do boja s pralesom. Predovšetkým však treba pripomenúť, že pisateľova znalosť slovenčiny vzbudzuje obdiv i úctu, pretože do Brazílie sa dostal ako tri a polročný a nikdy nechodil do školy s vyučovacím jazykom slovenským.
Vážení čitatelia, viete o tom, že v Brazílii bola založená kolónia – osada menom Bratislava? Ak neviete, čítajte ďalej.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vyrastal som v brazílskej Bratislave - Ján Čičmanec
After: Bozk - Anna Todd
23,85 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
300
Hmotnosť
720 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rozmer
195×200 mm
ISBN
9788081280481
Naše katalógové číslo
141134

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ján Matiaško
1.7.2015
Hodnotenie
Túto knihu som prečítal jedných dychom a na jeden záťah. Menovaný je mojou rodinou, bratrancom. Bohužiaľ musím oznámiť všetkým, že dňa 28.6.2015 v ranných hodinách zomrel v ďalekej Brazílii , ďaleko od milovaného Slovenska, podarilo sa mu ho navštíviť jeden krát. Tento rok chcel prísť v mesiaci september 2015 opäť ale osud to zariadil ináč. česť jeho pamiatke
Čítaj viac
15.12.2013
Názor čitateľa
Kniha Jána Čičmanca je sondou do života Slováka, ktorý celý život prežil v Brazílii, ale stále sa cíti byť Slovákom žijúcim v Brazílii. Ako štvorročný sa prisťahoval s rodinou do Brazílie, vedeli, že to nebude jednoduché, ale šli hľadať šťastie do "nového" sveta. Veľkú časť životov všetkých prisťahovalcov tvorilo klčovanie pralesa, stavanie domov a pestovanie kukurice a fazule. V Bratislave, ako sa volala kolónia Slovákov, si komunita udržiavala aj jazyk a zvyky, časom sa ale všetci Slováci roztratili po celej Brazílii. Ján Čičmanec si udržiaval slovenčinu časopismi, knihami a listami, prostredníctvom ktorých udržiaval kontakt s rodnou zemou.
S krásnou jednoduchosťou opisuje všetko, čo on i jeho rodina zažili. A veľká úcta jeho slovenčine.
Kniha je pre mňa klenotom preto, že Ján Čičmanec zachytáva pamäti, aby Slovensko a Slováci mali čierne na bielom, kde všade a ako žijeme.
Čítaj viac
Jozef Jurák
2.12.2013
Vyrastal som v brazílskej Bratislave
Výborná kniha doporučujem ju každému aby sa vcítil do života ludí čo odišli za prácou ďaleko od svojho domova. Poznám osobne autora tejto knižky a teraz už poznám i niečo z jeho ťažkého života v ďalekej Brazílii.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vyrastal som v brazílskej Bratislave - Ján Čičmanec
After: Bozk - Anna Todd
23,85 €
Ušetríte 2,95 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth