Knihy
E-knihy

JA! Nemčina - maturita - základná úroveň (B1) + 2 CD

Enigma, 2013
Vydavateľstvo
Enigma, 2013
Séria
JA!

Cieľom cvičebnice je uľahčiť vám prípravu na maturitnú skúšku z nemeckého jazyka na základnej úrovni B1. Autori cvičebnice vám ponúkajú rôzne typy testových úloh, ktoré vám majú pomôcť pri príprave na písomnú a ústnu časť maturitnej skúšky...

Čítaj viac

13,03 €

Bežná cena Bežne 13,50 €

Ušetríte 3%

Posielame do 24 hodín

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Cieľom cvičebnice je uľahčiť vám prípravu na maturitnú skúšku z nemeckého jazyka na základnej úrovni B1. Autori cvičebnice vám ponúkajú rôzne typy testových úloh, ktoré vám majú pomôcť pri príprave na písomnú a ústnu časť maturitnej skúšky z nemeckého jazyka.

Cvičebnica pozostáva z viacerých kapitol, v ktorých si môžete osobitne precvičovať slovnú zásobu k jednotlivým maturitným témam, počúvanie a čítanie s porozumením, gramatiku, písomný a ústny prejav. Úlohy, ktoré v cvičebnici nájdete, majú rôznu náročnosť a opierajú sa o Katalóg cieľových požiadaviek na vedomosti a zručnosti maturantov z nemeckého jazyka, v ktorom sú zadefinované všetky ciele, aké má maturant z nemeckého jazyka dosiahnuť. Všetky úlohy sú zostavené z autentických textov.

V časti Úvodné texty nájdete 25 textov, pričom každý z nich má svoje tematické zameranie. Texty sú nahraté na CD 1 vo formáte mp3. Kľúčová slovná zásoba je v texte vyznačená, jej zoznam aj s prekladom nájdete na konci každej lekcie. Za textami sa nachádzajú rozličné úlohy, ktoré sa vzťahujú buď na text alebo na konkrétnu maturitnú tému.

V časti Počúvanie s porozumením je vám k dispozícii 15 úloh na precvičenie zručnosti počúvania s porozumením. Pridali sme k nim aj ďalšie cvičenia na precvičovanie slovnej zásoby. Úlohy, transkripcia textu, cvičenia na slovnú zásobu a nemecko-slovenský slovníček sú usporiadané za sebou, čo by malo zefektívniť prácu s cvičebnicou. Nahrávky k týmto úlohám nájdete na CD 2.

Kapitola Čítanie s porozumením obsahuje 10 textov, ktoré sú usporiadané podľa náročnosti. Ku každému z textov nájdete rôzne typy úloh, ako napr. priraďovanie otázok k odpovediam, zhrnutie textu, otázky s viacerými odpoveďami a pod. Súčasťou každého textu je aj krátke cvičenie na slovnú zásobu a nemecko-slovenský slovníček. K niektorým textom sme vypracovali aj komunikatívne úlohy, ktoré vhodne dopĺňajú úlohy k ústnej časti maturitnej skúšky.

Kapitola Jazykové štruktúry a slovná zásoba predstavuje krátke zhrnutie niektorých gramatických javov a gramatické testy k 10 textom.

V kapitole Písanie nájdete niekoľko zaujímavých zadaní a cvičení s návrhom riešení, ktoré vám uľahčia napísať napríklad e-mail alebo súkromný list.

V časti Ústny prejav sme pre vás pripravili návod na to, ako sa naučiť hovoriť na ústnej skúške. Táto časť obsahuje úlohy, ktoré vám majú pomôcť formulovať
myšlienky v nemeckom jazyku. Okrem toho sme sem zaradili aj celý rad cvičení na slovnú zásobu a vzory niektorých dialógov.

V cvičebnici nájdete aj rôzne stratégie, ktoré vám pomôžu ľahšie zvládnuť úlohy v rámci jednotlivých jazykových zručností (počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, hovorenie, písanie).

Tieto stratégie môžu výraznou mierou zrýchliť a zefektívniť váš pokrok v učení. Veríme, že vám pomôžu nielen v procese učenia sa nemeckého jazyka, ale aj
iných cudzích jazykov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
JA! Nemčina - maturita - základná úroveň (B1) + 2 CD - Michal Dvorecký a kolektív
Moderný nemecko-slovenský a slovensko-nemecký slovník - Táňa Balcová
26,28 €
Ušetríte 1,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
2 CD
Rozmer
158×234 mm
Rok vydania
2013
Počet strán
366
Hmotnosť
420 g
Vydavateľstvo
Enigma
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, nemecký
Naše katalógové číslo
140279

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Andrej
1.3.2016
Názor čitateľa
Veľmi dobre zostavená kniha s prehľadným textom a nenáročným prístupom. Dojem z nej však kazia audio nahrávky na CD-čkách - v prvom CD je len polovica nahratá rodenou Nemkou, druhá polovica Slovenkou. Nechápem dôvod prečo nemohli byť všetky nahrávky od rodeného Nemca/Nemky, ak išlo autorom o rôznorodosť hlasu tak mali použiť jeden ženský a jeden mužský hlas (ako to býva štandardom vo väčšine jazykových audio kurzov). Toto ma privádza k ďalšiemu problému, všetky nahrávky su nahrané ženami. Bolo by oveľa korektnejšie aby autori použili ženské a mužské hlasy rovnako, aby si študent vedel na obe zvyknúť. Kniha sa oplatí ale tie CDčká sú nevydarený žart
Čítaj viac
Anna
29.11.2013
odporúčam
Kniha výborná na prípravu na maturitu, okrem rozpracovaných tém sú v nej a úlohy k textom na porozumenie a na počúvanie. Na nácvik externej časti aj na prípravu na ústnu odpoveď.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
JA! Nemčina - maturita - základná úroveň (B1) + 2 CD - Michal Dvorecký a kolektív
Moderný nemecko-slovenský a slovensko-nemecký slovník - Táňa Balcová
26,28 €
Ušetríte 1,12 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev