Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pitching an extraordinary battle between cruel authority and a rebellious free spirit, Ken Kesey's One Flew Over the Cuckoo's Nest is a novel that epitomises the spirit of the sixties. This Penguin Classics edition includes a preface, never-before published illustrations by the author, and an introduction by Robert Faggen.

Tyrannical Nurse Ratched rules her ward in an Oregon State mental hospital with a strict and unbending routine, unopposed by her patients, who remain cowed by mind-numbing medication and the threat of electroshock therapy. But her regime is disrupted by the arrival of McMurphy - the swaggering, fun-loving trickster with a devilish grin who resolves to oppose her rules on behalf of his fellow inmates. His struggle is seen through the eyes of Chief Bromden, a seemingly mute half-Indian patient who understands McMurphy's heroic attempt to do battle with the powers that keep them imprisoned. The subject of an Oscar-winning film starring Jack Nicholson, One Flew Over the Cuckoo's Nest an exuberant, ribald and devastatingly honest portrayal of the boundaries between sanity and madness.
Čítaj viac
Kúpte spolu
One Flew Over the Cuckoo's Nes - Ken Kesey
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
21,17 €
Ušetríte 3,81 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2005
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglicky
Vydavateľstvo
Penguin Books
Rozmer
128×197 mm
ISBN
9780141187884
Naše katalógové číslo
139547

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

9 hodnotení

51
12
6
0
1

doncico
26.7.2018
YY
partia ,,bláznov,, ktorých Musíte Milovať..a ak ste pochybovali, či nimi sú na str. 22/7
si potvrdíte, že sú dokonca Super BBLLááZZNNi...kniha, majstrovský kusok, má silný odkaz na vážne spoločenské témy...ale chcel som tuto recenziu odľahčiť...vážnosť témy prenechávam teda zhodnotiť vážnym ľuďom...
ak by ste si mysleli, že Formanov Filmový Klenot kniha nezdolá, mýlili by ste sa...
KKniha je BBest...rozumiete?...BBeZZt
Čítaj viac
Zuzana
26.12.2017

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

ak táto kniha bola náramne tvrdým orieškom. Na začiatok musím napísať, že film od Miloša Formana- Prelet nad kukučím hniezdom som nevidela, aj keď som o ňom veľa počula. Kniha sa mi na začiatku zdala veľmi jednoduchá, rozdelená nebola ani na kapitoly, čo ma vydesilo, lebo ja sa držím striktne kapitol. Príbeh sa odohrával na psychiatrickej liečebni. Zaužívaný systém kombinátu sa naruší príchodom zvláštneho veselého tuláka a vášnivého hazardného hráča McMurphyho. Zapáčilo sa mi, že kniha je písaná psychickou obeťou 2. svetovej vojny- Broom Bromdenom, ktorý je poloindián a vo veľkej miere čitateľa zasväcuje nie len do deja a opisoch, ale aj do svojich retrospektív. Kniha má dosť veľké gramatické a prekladové chyby, ktoré mi ale toľko nevadili, pretože obsah napredoval. Dosť veľa strán som sa nútila čítať, lebo dej sa naozaj vyvíjal veľmi opatrne, až nepatrne. Človek mal pocit, že vie, ako kniha skončí. Tak jednoduchá kniha, rozdelená do troch etáp (nazvala som ich úvod, jadro, záver) sa priebehom čítania zvrtne na trochu abstraktnú, krásne opisujúcu až šokujúcu. Veľmi sa mi páčili opisy a príčiny pomätených väzňov, ich uvedomenie si bytia v sanatoriu. Ale chvíľu máte pocit, že neviete. Že neviete nič. Potom si hovoríte, že toto už je veľa, zbytočná strata času čítaním... ale opak je pravdou. A keď už si myslíte, že ste na konci a inak to už dopadnúť nemôže, zrazu zistíte, že ste úplne vedľa. Nikdy mi film nedokáže dať to, čo kniha. Táto kniha bola svojim spôsobom geniálna. Bol som dlho preč Kesey výrazne inovoval typickú situáciu modernej americkej prózy, v ktorej je hrdina síce zabitý, ale zostáva neporazený. Finále románu spodobuje vedľa seba víťazstvo aj prehru ako dve rovnako pravdepodobné možnosti. Jeho opisy prírody, vžitia sa s chorými, alebo hocako zavretými ľuďmi za oknami inštitúcií boli prekrásne. Vypichnem pár vecí z knihy, ktoré ma veľmi oslovili a po ktorých som si povedala, že aj americký spisovateľ sa vie písaním vyžiť a jeho tvorba je naozaj na úrovni. P. S.- Ak chce niekto trošku zdĺhavejšie, ale o to jednoduchšie a kvalitné čítanie a knihu, ktorá ma naozaj začiatok, jadro-dej a aj skvelé vyvrcholenie, ale ktorá je zároveň celkom ľahko písaná, odporúčam Vám ju vrelo.

"Ting, Tignl, tangl, tingl, túz, polapil si tučnú hus, priviazal ju na motúz..až sa dusí, tri divé husi letia na skusy... jedna šibne vpravo, druhá šibne vľavo, a tá tretia rezko nad kukučie hniezdo. V-O-N..ku mne sa ty nakloň a vytiahni ma von."

"Možno, že nechápal, prečo sa nedokážeme rozosmiať, ale vedel, že kým sa človek nedokáže pozrieť na veci z ich veselšej stránky, nemôže byť naozaj pevný v kramflekoch."
Čítaj viac
Miroslav Repaský
17.6.2014
Názor
Jedna z mojich najobľúbenejších kníh. O sile ľudského ducha, o mužovi, ktorý sa rozhodne obetovať za iných.
"A zatiaľ nám nenútene a dobrácky rozdával svoj život, aby sme mali z čoho žiť...
aby sme sa všetci mohli vsnívať do života."
Táto knižka by jednoznačne nemala chýbať v žiadnej súkromnej zbierke.
Čítaj viac
Zuzana
19.1.2009
divadlo
...zatiaľ žial nemôžem pridať príspevok na margo knihy, ale na túto stránku som sa dostala práve kvôli nej, zisťujem totiž či vôbec nejaká na našom trhu je a chvalabohu JE...
pred pár dňami som toťiž videla divadelné predstavenie tohto diela a bol to úžasný neopakovateľný a očarujúci zážitok... výkony našich hercov boli skvelé, človek mal pocit, akoby to vlbec nehrali, akoby to jednoducho žili...
..knihu musím mať, milujem knihy a verím že táto bude skvelá...
Čítaj viac
grace
16.7.2007
Názor čitateľa
Zatial som citala len knihu a aj to po anglicky. To, ze som dokonale nerozumela niektorym pasazam a prostriedkom, ktore mozu vyjadrovat autorov styl, nic nezmenilo na tom, ze som po precitani rozmyslala nad nou niekolko dni. Skvela praca, pan Kesey. Teraz u len zohnat film a dufat, ze sa nesklamem. O com dost pochybujem;-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
One Flew Over the Cuckoo's Nes - Ken Kesey
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
21,17 €
Ušetríte 3,81 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia