Boli sme tu

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Po úspešnej trilógii Klub okašlaných báb a románoch Všetci sme snehové vločky, To sa môže stať len vo filme a Všetky moje slzy prichádza známa autorka Holly Bourne s novou knihou Boli sme tu... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,95 €

Po úspešnej trilógii Klub okašlaných báb a románoch Všetci sme snehové vločky, To sa môže stať len vo filme a Všetky moje slzy prichádza známa autorka Holly Bourne s novou knihou Boli sme tu... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,95 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Po úspešnej trilógii Klub okašlaných báb a románoch Všetci sme snehové vločky, To sa môže stať len vo filme a Všetky moje slzy prichádza známa autorka Holly Bourne s novou knihou Boli sme tu.

Paige je už niekoľko rokov šéfredaktorkou školského časopisu. Píše sa v ňom, aká je Grace úžasná (klamstvo), ako Laura preberá všetkým babám frajerov (klamstvo) a akú má ona sama úžasnú rodinu (čuduj sa svete, tiež klamstvo). V maturitnom ročníku dostane Paige na starosti ročenku a Grace s kamoškami už presne vedia, čo v nej bude. Tentoraz však už nejde len o nevinné klamstvá. Rady by zverejnili zlomyseľné výmysly, ktoré ich spolužiakom naozaj ublížia. Aj keď to Paige môže vyjsť draho, rozhodne sa prestať klamať a s pomocou Elijaha - jediného chalana, ktorý jej kedy rozumel - odhaliť pravdu. Ročenka je na to ako stvorená! Traumy, klebety, lásky a všetky životné drámy, ktoré sa odohrávajú na strednej škole, nájdete v tejto neuveriteľne vtipnej knihe od kráľovnej britskej YA Holly Bourne.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
12,95 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
9,09 €
Ďalšie
Originálny názov
The Yearbook
Počet strán
416
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1381039
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

8 hodnotení

2
4
0
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

12
pred štyrmi dňami
Boli sme tu

Veľmi vydarený YA príbeh.
Krásne tu vidieť prepojenie priateľstva, rodinných a školských drám, aj dennodenného boja o prijatie a prežitie.

Hoci už nie som cieľová skupina, nemôžem poprieť, že ma to neprenieslo v čase do školských čias. Pre mňa to boli dobré časy, ale nie každý má to šťastie.
Dej približuje isté časové obdobie na gymnáziu, ktoré zo svojho pohľadu a pozorovania, rozpráva Paige. Opisuje ťažký život pubertiakov, trápenie, ubližovanie ako na školskej, tak aj vlastnej domácej pôde.

Rodinný život, ktorý sa odohrával u Paige doma mi prišiel trochu pritiahnutý za vlasy. Akosi pôsobil trošičku prikrášlene (teda prihrozene) a nedokázal ma na 100% dostať. Ale nič to, lebo príbeh má aj tak ešte mnoho iných kvalít. Rodičia - najdôležitejšie osoby v našom živote a predsa sa nájdu takí, ktorí vo svojich úlohách zlihávajú na plnej čiare. Tú smolu zažila Paige na vlastnej koži. Naštastie tu boli iní skvelí ľudia.
Obľúbila som si tetu Polly, ach úžasná a vtipná osoba, ktorá chápala Paige aj bez slov, úprimne a nebojácne držala záchranné koleso a čakala na to, kedy ho Paige bude môcť nasadiť, aby dokázala preplávať ťažkým obdobím i osobným peklom.

Aj keď sa mi dej v začiatkoch akosi vliekol (ale to išlo len o oboznámenie so situáciou, aby sme mali prehľad), potom sa to parádne rozbehlo, keď do deja cez okrajové poznámky vstúpil očarujúci Elijah, majster slova, hneď bolo všetko akési veselšie, dýchanie ľahšie, trápenia menšie, a problémy zvládnuteľnejšie. Zamilovala som sa do jeho bláznivej, zábavnej aj inteligentnej stránky.
A tak ako dej plynul a škola sa chýlila ku koncu, pravda na seba nenechala dlho čakať. Je tvrdá, ale oslobodzujúca a zanecháva stopy. Boli sme tu a teraz to viete! Karma ozaj funguje a presvedčia sa o nej všetci.
Čítať viac
16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Fuziová
26.6.2022
Boli sme tu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Perfektné! Toto bola prvá kniha, ktorú som od autorky čítala a určite nie posledná. Páčil sa mi nie len štýl písania a dej, ale najmä postavy. 
Príbeh sa odohráva na strednej škole sv. Benedikta, ktorú Paige návštevuje. Okrem nej spoznáme aj Grace, Amelia a Laura, ktoré znepríjemňujú život a zosmiešňujú všetkých okolo seba. Trochu mi to pripomenulo film Protivné baby (Mean Girls) Avšak musím povedať, že táto kniha sa mi páčila oveľa viac! V príbehu nájdete skryté nádherné myšlienky a okrem toho aj veľa inšpiratívnych výrokov. 
Paige som si obľúbila od prvej chvíle. Doma to vôbec nemala ľahké, ale našťastie mala tetu Polly, ktorá jej pomáhala a mala ju veľmi rada. Jej zanietenosť pre čítanie som si úplne užívala a keď v knihách našla odkazy červeným perom, ktorých autora sa chcela pokúsiť vypátrať, veľmi som dúfala, že sa jej to podarí. Bolo to skvelé vymyslené a aj keď som mala trochu obavy, či sa jej podarí s tým človekom skontaktovať a či to nebude niekto divný nakoniec to vypálilo úplne perfektne. 
Elijah si ma takisto okamžite získal. Svojim správaním, názormi a v neposlednom rade láskou ku knihám. Paige v ňom našla priateľa, ktorého potrebovala a veľmi dobre si rozumeli. K niektorým veciam zaujal perfektný postoj a Paige sa strachovala úplne zbytočne. 
Túto knihu som videla na profile @evaoknihach a zaujala ma natoľko, že som si ju musela kúpiť Medzičasom už na ňu Evka pridala aj recenziu tak si ju určite prečítajte a ak vás zaujala neváhajte a kupujte.. Neoľutujete :)
Čítať viac
11
6.3.2022
Návrat na strednú školu
Ach, stredná škola. Pre niekoho najkrajšie roky života, pre niekoho nočná mora poprepájaná strasťami dospievania.

Prostredníctvom najnovšej knihy Holly Bourne sa vrátime späť práve do týchto čias. Klebety, intrigy, lásky, závisť a dospievanie, to všetko autorka v knihe namixovala dokonalo a pútavo.

Hneď od začiatku čítania sa zoznámime s Paige a jej neľahkým životom v rodine, ktorá funguje len "na oko", čím Paige trpí a je tým poznačená. Akokeby toho nemala dosť, je v maturitnom ročníku a dostane na starosť ročenku, ktorú "hviezdy" školy chcú naplniť otrasnými výmyslami, ktoré by ublížili spolužiakom. Tu mi kniha trošku pripomenula seriál Gossip girl. :)
Vlastne všetky stredoškolské drámy sa spájajú s dokonalými kráskami s pokriveným charakterom, ohováraním a šikanou. Autorka práve na ňu taktne v príbehu poukázala, rovnako aj na citlivé témy, ktoré dospievajúci citlivo vníma o to viac. Pomedzi to zakomponovala aj humor, takže kniha nie je nejak negatívne ladená a čo oceňujem je aj pomyselný vývin postáv, nestagnujú, ale myslením sa posúvajú vpred.

Úžasná oddychovka, ktorá zaujme tak, že si ani nestihnete uvedomiť, že ste už na jej konci.
Čítať viac

Čítať viac

„Ať člověk utíká, jak chce, sobě samému neunikne. Je to jako se stínem. Pořád se vás to drží.“

Po otřesech - Haruki Murakami
Po otřesech
Haruki Murakami