Knihy
E-knihy
14,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

Veľmi obľúbená hra pre deti s jednoduchými pravidlami. Netrvá dlho a pravidlá sú netradičnejšie než pri obyčajnom hádzaní kockou. Hráči si na začiatku hry tajne vylosujú, za akú farbu korytnačky budú hrať a figúrkami pohybujú pomocou kariet s výstižnými symbolmi. (Červená korytnačka sa hýbe dopredu, zelená ide do zadu, posledná korytnačka ide o dve dopredu). Pokiaľ sa má korytnačka posunúť na miesto, ktoré je už obsadené inou korytnačkou skočí jej na pancier (Napríklad červená korytnačka skočí na modrú). A spodná korytnačka pri svojom pohybe vezme so sebou na dané miesto aj každú korytnačku na svojom pancieri (čiže, posúva sa modrá a teda aj červená korytnačka, ktorá stojí na modrej). Hráči však navzájom netušia, ktorú farbu chce dostať súper do cieľa. Trik je teda v správnom využití možností na kartách.

počet hráčov: 2 - 5
doba hrania: 20 min.
odporúčaný vek: od 5 rokov
Čítaj viac
Kúpte spolu
Korytnačky - Reiner Knizia
Kniha Ľudské telo -
27,78 €
Ušetríte 2,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Rozmery krabice
202×202 mm
Katalógové číslo výrobcu
1397
Naše katalógové číslo
137889

Recenzie

Ako sa vám páčila hra?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Maja
19.1.2016
Vyborná hra
Je to jedna z našich najobľúbenejších hier. Pravidlá sú ľahko pochopiteľné pre deti a hra trvá do 20 minút. Je tam aj prvok náhody - pri každom pohybe korytnačkou sa ťahá jedna nová karta, no zároveň treba s ostatnými štyrmi kartami na ruke taktizovať a premýšľať ako sa kartami čím najrýchlejšie pohybovať dopredu (a ako ostatných pohybovať dozadu). Dá sa pohybovať svojou korytnačkou aj pri menej výhodných kartách - šetrením síl a vozením sa na chrbtoch cudzích korytnačiek. Až do konca hry nikto nevie, komu ktorá farba patrí (každý pozná len svoju vlastnú tajne vylosovanú farbu)...takže na konci hry je aj prekvapenie kto hru vlastne vyhral, kto bol druhý, tretí atď:) Mladší hráči môžu hrať aj variant hry s odkrytými farbami. Odporúčam:)
Čítaj viac
Katarína V.
30.12.2013
Super hra
Výborná hra, vhodná pre všetky deti, ktoré nevydržia pri hrách obsedieť, pretože trvá tak 10-15 minút.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Korytnačky - Reiner Knizia
Kniha Ľudské telo -
27,78 €
Ušetríte 2,20 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth