Knihy
E-knihy
13,70 €

Bežná cena Bežne 13,74 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

13,70 €

Viac o knihe

Metamorfózy sú svojím obsahom a kompozíciou veľmi náročným dielom, ktorého vznik umožnila Ovidiova nevyčerpateľná tvorivá sila. Zvolenú matériu však básnik spracováva s neobyčajnou ľahkosťou, dávajúc tak čitateľovi možnosť jednoducho a bez vážnejšej námahy ponoriť sa do spleti mytológie od najstarších čias až po veľkosť Ríma Ovidiovej doby.
Autor do svojich básní vyberá rozmanité námety, ktoré má snahu tematicky spájať do ucelených celkov. V jednotlivých básňach rozvíja zápletku, neraz ľúbostnú, ktorej vyvrcholením je premena. Premena býva niekedy trestom, inokedy odmenou za uvedené činy. Verše Ovidiových básní plynú ľubozvučne a ľahko, informujú nás o množstve udalostí, ukazujú nám činy mnohých héroov staroveku, prezentujú náboženské predstavy dávnych, vzdialených čias. Napriek poučeniu, ktoré ich čítaním získavame o antických časoch, máme možnosť cítiť ľahkosť bytia, ktoré Ovidius vplieta do svojich obrazov, neraz plynúcich v čarokrásnej scenérii prírody.
I keď niektorí bádatelia dospievajú k záverom, že Ovidius dokončil Metamorfózy až počas vyhnanstva na pobreží čiernomorskej Tomidy, podstatnú časť tohto diela napísal v časoch svojej najväčšej slávy, keď v Ríme nebolo od neho väčšieho básnika. Metamorfózy tvoria veľmi cenný zdroj informácií z obdobia antiky a poskytujú príjemné, zábavné čítanie.
Druhá časť nášho vydania obsahuje deviatu až pätnástu knihu Metamorfóz, doplnená je štúdiou Ignáca Šafára Publius Ovidius Naso – básnik úsmevnej irónie i vážneho pohľadu na svet, ktorá uvádza životné pomery básnika a v stručnosti rozoberá jeho diela.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Metamorfózy IX-XV - Publius Ovidius Naso
Metamorfózy I-VIII - Publius Ovidius Naso
27,91 €
Ušetríte 0,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
244
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2012
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Thetis
Rozmer
205×135 mm
ISBN
9788089520077
Naše katalógové číslo
137001

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Metamorfózy IX-XV - Publius Ovidius Naso
Metamorfózy I-VIII - Publius Ovidius Naso
27,91 €
Ušetríte 0,07 €

„Originálny spisovateľ nie je ten, čo nikoho nenapodobňuje, ale ten, ktorého nemôže nikto napodobniť.“

François-rené De Chateaubriand