Knihy
E-knihy
8,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jedno ze základních děl čínské filosofie z pera zakladatele taoismu, jenž žil v 5.století před Kr. (nový překlad, 180 stran). Mistrovské dílo Lao-c' není zobrazením abstraktního myšlení, je to druh myšlení, jenž představuje protipól logiky. Tao je pojmem neporovnatelným s evropskou představou božstva; je to pojmově nepostižitelný absolutní princip, jímž se řídí bytí, a tím i svět. Hlavní myšlenkou jeho spisu je, jak může malý stát a malý člověk přežít ve světě vražedných, soupeřících mocností. Je to snaha nalézt skutečný princip věcí, jenž dává šanci uniknout nebezpečí, a autor nalézá dva hlavní koncepty; Cesta, kterou kráčí mudrc, a Síla v něm, která mu pomáhá po této Cestě kráčet.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tao-te-ťing - Lao-c'
Tao -
15,82 €
Ušetríte 0,18 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
183
Hmotnosť
262 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
CAD PRESS
Rozmer
145×200 mm
ISBN
808534937x
Naše katalógové číslo
13676

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

16 hodnotení

14
1
1
0
0

Martin Kordoš
15.7.2012
Tao-te-ťing
Myšlienky Lao-c´ sú plné múdrosti. Či už existoval, alebo nie, Tao-te-ťing je proste kniha plná silných a múdrych myšlienok. Kniha je spracovaná aj s čiernobielymi obrázkami. Na ľavej strane sú staré čínske obrázky, je tam aj ukážka z rukopisu. Určite sa oplatí kúpiť. Človek získa len viac.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tao-te-ťing - Lao-c'
Tao -
15,82 €
Ušetríte 0,18 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia