Takzvané zlo - Konrad Lorenz
Takzvané zlo
7,10 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Takzvané zlo

Academia, 2003
Vydavateľstvo
Academia, 2003

Když v roce 1963 vyšla poprvé tato kniha světoznámého etologa a nositele Nobelovy ceny v oboru lékařství a fyziologie Konrada Lorenze, vyvolala rozsáhlé diskuse.

Čítaj viac

7,10 €

Bežná cena Bežne 7,47 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   Svým obsahem totiž překonala hranice biologie a psychologie směrem ke společenským vědám, filosofii a politice a přivedla své čtenáře k zamyšlení nad příslušností člověka k živočišné říši, v níž může nacházet i základy své rozumové, kulturní a sociální výjimečnosti. Ve svém pojetí agrese vyšel Lorenz z předpokladu, že vnitrodruhová agrese je dosti rozšířená, neboť plní důležité funkce regulace sociálního chování, jako je ochrana teritoria a rodiny či výběr sexuálních partnerů, a že zejména u savců vznikly četné mechanismy, které agresi brzdí, oslabují nebo i zastavují. Do své ucelené teorie agresivity, jejích příčin, funkcí a motivací zahrnul i chování člověka. Vývojem etologie a moderní sociobiologie byly některé údaje v knize sice překonány, většina je však stále aktuální, a tak toto dílo neodmyslitelně patří ke klíčovým textům oboru.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
236
Hmotnosť
318 g
Rok vydania
2003
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
130×200 mm
ISBN
802001098x
Naše katalógové číslo
13611

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

13 hodnotení

12
1
0
0
0

4
2.6.2019
Konrad Lorenz - Takzvané zlo (Prírodné zákonitosti agresie)
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha ma neskutočne zaujala. Nie len z toho dôvodu že som študentom psychológie, ale ako nadšenca rôznych tém. Kniha je veľmi dobre pracuje s prepájaním biologického a psychologického hľadiska. Využíva momenty zákonitostí v prírode, ktoré sú dostatočne aplikovateľné nie len v kruhoch iných druhov zvierat, ale aj na ľudskej populácii. Veľmi sa mi páči dôraz kladený v celej knihe na "vnútrodruhovú selekciu", "ekologické skuliny", ktoré vytvárajú priestor na diskusiu v rámci aplikácie na ľudský druh nie v oblasti jednotlivých sociálnych postavení, ale dávajú zároveň priestor na paradox agresie ako obranného mechanizmu, ktorý slúži skôr dobrým úmyslom ako zlým. Knihu hodnotím veľmi kladne a odporúčam ju čitateľom/čitateľkám, ktorý/é sa zaujímajú o biologické mechanizmy agresie, ale zároveň o psychologické mechanizmy. Čítaj viac
9.5.2008
Názor čitateľa
Táto kniha bude veľmi hodnotným materiálom pre každého kto sa zaujíma o etológiu, sociobiológiu alebo akékoľvek iné odbory súvisiace so štúdiom zvieracieho či ľudského správania.
To, že je autor zaslúžene držiteľom Nobelovej ceny vo svojom obore a veľmi uznávanou osobou vo vedeckých kruhoch dokazuje každým slovom, ktoré napísal. Nepochybne vás udiví hĺbka jeho myšlienok a prekvapí humor akým dáva najavo, že napriek svojej odbornosti nestratil ani kvapku prostej ľudskosti - ba práve naopak.
Takzvané zlo je už tretia kniha, ktorú som od Konrada Lorenza prečítala s obrovským záujmom, no musím povedať, že práve tejto knihe bolo potrebné venovať najviac sústredenosti aby boli autorove myšlienky správne pochopené. Je to dosť ťažké čítanie, ale za to veľmi kvalitné. Do posledného detailu premyslené....
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth