Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Zúfalá nádej - Elizabeth Camden, i527.net, 2022

17,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zúfalá nádej

Za odmeraným správaním Eloisy Drakeovej sa skrýva búrlivá minulosť, ktorú konečne nechala za sebou – alebo si to aspoň myslí. Ako geniálna matematička sa stane úspešnou... Čítať viac

3. diel série
Empire State
Vydavateľstvo
i527.net, 2022
344 strán
5-6 hodín čítania

Za odmeraným správaním Eloisy Drakeovej sa skrýva búrlivá minulosť, ktorú konečne nechala za sebou – alebo si to aspoň myslí. Ako geniálna matematička sa stane úspešnou účtovníčkou najväčšieho stavebného projektu, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 34 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Šialený med - Jodi Picoult Jennifer, Finney Boylan, Cosmopolis, 2023
Zúfalá nádej - Elizabeth Camden, i527.net, 2022
17,90 €

Viac o knihe

Za odmeraným správaním Eloisy Drakeovej sa skrýva búrlivá minulosť, ktorú konečne nechala za sebou – alebo si to aspoň myslí. Ako geniálna matematička sa stane úspešnou účtovníčkou najväčšieho stavebného projektu, ktorý začnú realizovať v roku 1908 v New Yorku. Čoskoro však zdesená zistí, že nová práca ju znovu privedie do cesty mužovi, ktorý je zodpovedný za najhlbší smútok, aký kedy zažila.

Alex Duval je starosta mesta, ktoré sa chystajú vymazať z mapy. Štát má v úmysle zaplaviť celé údolie, v ktorom sa nachádza aj jeho dom, aby v ňom mohol vybudovať novú vodnú nádrž, a ohromený Alex zistí, že v tíme poverenom demolačnými prácami pracuje aj žena, ktorú kedysi miloval. Zatiaľ čo sa svet okolo neho rozpadá, Alex vymyslí riskantný plán na záchranu svojho mesta – na jeho úspešnú realizáciu však potrebuje Eloisinu pomoc.

Alex sa rozhodne získať späť ženu, o ktorej si myslel, že ju navždy stratil, ale ani ich vynaliezavosť možno nebude stačiť na včasné prekonanie všetkých prekážok, ktoré im stoja v ceste.
Čítať viac
Originálny názov
A Desperate Hope
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×211 mm
Hmotnosť
460 g
ISBN
9788082490315
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1347023
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
3. diel série
Empire State
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

9 hodnotení

8
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18.2.2023
Odvaha ísť za svojím cieľom
V poslednej tretej časti trilógie nám Camdenová rozpráva príbeh úplnej obnovy nielen jedného celého mesta, ale aj vzťahov medzi hlavnými postavami. Tí bojovali o správnu vec napriek všetkým prekážkam s veľkým odhodlaním, taktiež bojovali o hodnoty, ktoré sú dôležité v živote. Vzájomná podpora a pomoc ľudí v tomto jednom meste pri plnení vytýčeného cieľa – premiestenie celého mesta - bola neskutočná. Autorka má na vyobrazenie historického prostredia talent. Takže tak ako predchádzajúce romány, aj tento vás pohltí svojou historickou atmosférou a poskytne čitateľom históriu vodného systému v New Yorku na začiatku 20. storočia. Záver príbehu je plný nebezpečenstva a záhady.
Počas príbehu som myslela aj na osud našich zatopených obcí v Oravskej priehrade.
Čítať viac
Marcela
Neoverený nákup
18.1.2023
Zúfalá nádej
Pre mňa veľmi dobrá kniha. Kniha o prekonávaní ľudských hraníc pre dosiahnutie cieľa a uvedomení si hodnôt, ktoré pretrvávajú doposiaľ. Určite odporúčam, zaujala ma od prvej strany, čo sa mi teda už dávno nestalo. Čítať viac
13.8.2022
Po predošlých častiach série od autorky som neváhala ani nad touto a s radosťou a očakávaniami som sa do nej pustila.

Autorka ma ihneď krátko oboznámila s hlavnými hrdinami a ich minulosťou. Postupne o nich a o ich vzťahu prezrádzala viac a viac. Už prvé strany ma vtiahli do deja a veľmi zaujali.
Eloise Drakeová, ktorej meno sa mi veľmi páči, bola cieľavedomá mladá žena, ktorá sa dostala cez všetky prekážky, aby bola teraz tam, kde bola. Bola profesionálna vo svojom povolaní, vážna, no vedela sa aj vcítiť do iných ľudí a pochopiť ich.
Alex, hlavný hrdina, bol veľmi odvážny, ťažko si šiel za svojim a nevzdával sa. Bol to milujúci chlap, ktorý bol vďačný za ľudí okolo seba a vážil si ich.

Celý príbeh o záchrane svojho domoviska sa mi páčil. Ľudia, ktorí bojovali za to, čo bolo ich a mali k tomu citový vzťah boli skvelo spracovaní do príbehu.
Romantická zápletka sa na moje prekvapenie rozvíjala rýchlejšie, ako som čakala, no to je len plus.
V deji ma prekvapilo pár zvratov, ktoré pekne súviseli s udalosťami a dotvárali príbehu úplnosť.

Ak ste sa ešte do tejto autorky a tejto jej série nepustili, určite to skúste a začítajte sa, príbeh vás vtiahne už po prvých stranách.
Čítať viac
4

Teplo kníh ma hreje najviac v zime, kedy si teplým dychom hlavných postáv v sebe kúrime.

Anet Večná knihomolka
Overený zákazník
25.7.2022
zúfaláa nádej
Pokračovanie série, odohrávajúcej sa v blízkosti New Yorku so špecifickou tématikou. Zúfalá nádej je skvostné a dovolím si tvrdiť, že aj najlepšie dielo z celej série. Milujem ten príbeh, prostredie, postupné odhaľovanie skutočnosti. Nie je to len príbeh o láske a záchrane toho najcennejšieho, ale aj o uvedomení si podstaty mnohých vecí a nemôže chýbať ani detektívka zápletka v pozadí.

Hlavná postava bola skvelou ženskou hrdinkou. Chladná, ale zároveň nežná ako kvietok. Bolo vidieť, že si autorka dala záležať na prepracovaní jej minulosti, ale aj prítomnosti. Kedy som nevedela, že čítam fiktívny román, verila by som, že Elois môže byť skutočná. Pozorovať jej životný príbeh a porovnávať jej správanie bolo úžasné. Zároveň je to plne mysliaca a skvostná hlavná hrdinka. Naozaj jedna z najlepších postáv, aké som kedy čítala.

Naproti tomu Alex, to bola iná šálka kávy. Neskutočne mi nesadlo jeho ľahkovážne správanie a neskôr, že mnohé veci bral ako samozrejmosť. Dlhý čas som ho nemusela a moje city k nemu, počas čítania, boli rozporuplné. Naozaj som nevedela, či ho chcem mať rada alebo nie. A aj to, akým spôsobom vyznával Elois lásku a ako sa neustále opakoval vo svojich chybách a slovách. Tu môžete vidieť, ako veľmi vás príbeh očaruje, pretože sa budete cítiť ako jeho súčasť.

Prostredie Duval Springs naozaj nádherne opísané, zatúžila som ísť na výlet.
Zápletka mala svoju dymaniku a jasnú náväznosť. Neboli tu pre mňa žiadne rušivé prvky, vždy som si ku knihe sadla s očakávaním čo bude ďalej.

Taktiež sa mi veľmi páčilo viacero zápletiek v jednom príbehu, čiže sa to stále netočí okolo jednej a tej istej problematiky, ale neustále je potrebné potýkať sa s novou situáciou. Záverečná scéna ma veľmi prekvapila a potešila som sa, že ani koniec nebude pre obe postavy taký jednoduchý.
Najkrajšou časťou bol epilóg, pri ktorom som s úsmevom na tvári zatváral knihu a tešila sa, že taký úžasný príbeh patrí do mojej poličky.

Čítanie bolo rýchle a stránky som hltala nielen očami, ale knihomoľským srdcom, ktoré má z tejto knihy obrovskú radosť. Odporúčam!
Čítať viac
3.7.2022
Moje prvá skúsenosť s Elizabeth Camden dopadla na výbornú. Určite si musím nájsť čas aj na predchádzajúce časti a dúfam, že sa dočkáme ďalších jej kníh.

Na prvý pohľad možno trochu nudne vyzerajúci príbeh z prostredia účtovníctva vás prekvapí svojimi zápletkami, strastami a romantikou nie len u hlavných postáv, pričom kniha nie je prehnane romantická a rovnomerne sa zaoberá vzťahmi aj problémami mesta.

Príbeh o účtovníčke Eloise, ktorá ma naceniť budovy a starostovi Alexovi, ktorému chcú zbúrať mesto a postaviť tam vodnú nádrž, založený na skutočných historických udalostiach, bolo dychberúce sledovať. Zložitá cesta, ktorou sa obyvatelia vybrali a ich súdržnosť, krásne poukazovala na skutočné hodnoty života. Do toho ma prekvapuje nenáročný a záživný štýl písania autorky vďaka čomu sa kniha čítala sama.

Sťahovanie mesta považujem za veľmi originálnu tému s ktorou som sa ešte nestretla a veľmi ma to bavilo. Spolu s postavami som pri každom úspechu jasala, pri každom pokuse tŕpla a pri každom neúspechu alebo komplikácií zúfala. A myslím, že keď autorka dokáže len pri niečom takomto vyvolať v čitateľovi toľko emócií, tak to hovorí o jej kvalite.

V knihe nechýbala ani dráma sprevadzajúca neprajnými ľuďmi, ktorá bola až do finálneho odhalenia dokonalo utajená a tak rozuzlenie bolo naozaj prekvapivé. Zároveň tento akčnejší prvok vôbec nepôsobil rušivo ale bola to dokonalá čerečnička na záver tejto knihy.
Čítať viac
17.5.2022
veľmi dobrá a kvalitná autorka :)
na románoch tejto autorky sa mi páči, aké témy si volí
názov tohto ho dokonalé vystihuje...veriť v niečo nemožné a ísť si za tým, to chce veľkú silu, odvahu, ale mať aj za sebou tých správnych a hlavne verných ľudí....a presne toto náš hlavný hrdina mal...držal sa nereálneho plánu a prišiel aj na, na prvý pohľad, nereálne riešenie situácie, do ktorej bol ako "starosta" zatiahnutý....presvedčiť ľudí, že snívať sa oplatí sa mu sčasti podarilo...ale to, či je to aj reálne sa ešte len uvidí, keďže na druhej strane sú tiež ľudia (a hlavne jedna žena), ktorí majú svoje sny a veria, že tie ich sú tiež tie najlepšie a najdôležitejšie....
ak sa však napriek spoločnej minulosti dokážu spojiť a ich sny sa stretnú na spoločnej ceste, môžu sa začať diať veľké veci
PS: túto recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvo i527.net
a musím povedať, že vsadiť na túto autorku bolo veľmi dobré rozhodnutie aj pre nich :)
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
7.5.2022
Láska si cestu nájde
Príbeh je o zdanlivo dopredu naplánovanom živote hlavnej hrdinky. Všetko, samozrejme, prekazí realita. Krásne posolstvo o tom ako si vás pravá láska nájde aj po rokoch, bez ohľadu na to, že vás ide roztrhnúť od jedu. Tomu neuniknete. Veľmi pekný príbeh o nádeji, viere, nezlomnosti a snoch, na splnenie ktorých treba vynaložiť heroické úsilie. Mám veľmi rada túto autorku. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Elizabeth Camdenová je liga sama osebe… Jej nový príbeh je nesmierne pútavý a zároveň pôsobí presvedčivo.“ — RT Book reviews

„Ďalší zručne napísaný román od autorky používajúcej osobitý rozprávačský štýl, ktorý čitateľa celkom pohltí a udrží si jeho pozornosť od prvej strany až po poslednú. Zúfalá nádej prináša povzbudzujúce a zároveň zábavné posolstvo.“ — Midwest Book Review

Elizabeth Camden

Čítať viac

„Srdce je ako šíp. Treba ho namieriť, ak má trafiť cieľ. “

Vrania šestka - Leigh Bardugo, 2017
Vrania šestka
Leigh Bardugo