YES! Angličtina - nová maturita - základná úroveň + DVD + CD (B1) - Andrea Billíková, Soňa Kondelová
YES! Angličtina - nová maturita - základná úroveň + DVD + CD (B1)
16,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

YES! Angličtina - nová maturita - základná úroveň + DVD + CD (B1)

Vydavateľstvo
Enigma, 2018
Séria
YES!

Ďalšie formáty

Kniha
16,12 €

Angličtina – maturita – základná úroveň (B1) je určená študentom, ktorí sa rozhodli maturovať z anglického jazyka na úrovni B1. Zahrňuje prípravu na ústnu a písomnú časť maturitnej skúšky z angličtiny...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

16,00 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ministerstvo školstva SR na základe odporúčania Štátneho pedagogického ústavu zaradilo túto publikáciu do zoznamu odporúčaných učebníc pre stredné školy. Školy si ju môžu zakúpiť zo svojich finančných prostriedkov a používať ju na vyučovacích hodinách.

KOMPLETNÝ MATERIÁL NA DVA ROČNÍKY

Angličtina – maturita – základná úroveň (B1) je určená študentom, ktorí sa rozhodli maturovať z anglického jazyka na úrovni B1. Zahrňuje prípravu na ústnu a písomnú časť maturitnej skúšky z angličtiny.

Prvá časť knihy (Ústna časť) obsahuje 25 vypracovaných maturitných tém v 25 lekciách nenáročnou, zaujímavou a interaktívnou formou. Jednotlivé lekcie obsahujú otázky na konverzáciu k danej téme, úvodný text so zvýraznenou kľúčovou slovnou zásobou a frázami, zoznam slovnej zásoby a fráz s prekladom, cvičenia na zopakovanie slovnej zásoby a najbežnejších konverzačných fráz, vzorové zadania úloh pre ústnu (internú) časť maturity. 20 úvodných textov načítali lektori na CD, ktoré je súčasťou knihy. Úvodné texty nie sú určené na memorovanie. Ich cieľom je obsahové zorientovanie sa v téme a zhrnutie kľúčovej slovnej zásoby v kontexte. Nahrávky úvodných textov lekcií 21 - 25 je možné stiahnuť tu dole. Jednotlivé témy sú spracované aj vo forme prezentácií v programe PowerPoint s obrazovým materiálom na priloženom DVD.

Druhá časť knihy (Gramatika) je prehľadom základných gramatických pravidiel angličtiny s príkladmi. Použitie gramatických pravidiel si študenti môžu precvičiť v cvičeniach aj v kontraste so slovenčinou. Tu uvádzame aj zoznam nepravidelných slovies. Na konci cvičebnice sa nachádza prehľadná tabuľka gramatických časov.

Tretia časť knihy (Písomná časť) predstavuje 10 úloh na precvičenie počúvania s porozumením, 10 úloh na precvičenie anglickej gramatiky a 10 úloh na prácu s textom. Úlohy sú typologicky zostavené podľa požiadaviek na externú časť maturitnej skúšky. Súčasťou tejto časti knihy je aj prepis nahrávok a kľúč správnych odpovedí k úlohám. CD obsahuje monologické a dialogické texty, ktoré nahovorili anglickí, írski, americkí a slovenskí učitelia angličtiny. Študentom ponúkame vypracované modelové úlohy písania formálneho a neformálneho listu, esejí, príbehu, správy a opisu. Pri každom útvare sú uvedené poznámky „sprievodcu“ a cenné rady, ako správne písať a o čom písať.

Štvrtá časť knihy (Literatúra) predstavuje krátku charakteristiku života a diela vybraných britských a amerických autorov a rozbor dvoch literárnych diel.

Piata časť knihy (Doplnkový materiál) zahrňuje doplnkové čítanie faktografických textov o anglicky hovoriacich krajinách a mestách, o Slovensku a o EÚ a NATO. Nájdete tu aj zoznam užitočných výrazov a fráz na riadenie konverzácie, krátke ukážky dialógov v angličtine, slovotvorbu a základné frázové slovesá.

Návod na prípravu na ústnu časť maturitnej skúšky používajte spolu s DVD, na ktorom nájdete analyzované ukážky správnych a nesprávnych odpovedí maturantov na simulovanej ústnej maturitnej skúške.

Cvičebnica je vhodná na individuálne štúdium i na prácu v triede. Veríme, že sa pre vás stane praktickou pomôckou a uľahčí vám prípravu na maturitu.


Toto nové vydanie je textovo zhodné s predošlým vydaním. Pribudlo 1 DVD, na ktorom sú:

- maturitné témy spracované vo forme prezentácií v programe PowerPoint s obrazovým materiálom

- video: analyzované ukážky správnych a nesprávnych odpovedí maturantov na simulovanej ústnej maturitnej skúške

K tomuto videu pribudol v knižke podrobný Návod na prípravu na ústnu časť s analýzou najčastejších chýb, ktorý je spracovaný vo forme hotových vyučovacích hodín (pripravuje krok po kroku na jednotlivé typy zadaní na ústnej skúške).
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2021
-15 %
16,12 €

Posielame do štyroch dní

Kniha 2018

Vypredané

Kniha 2008
-5 %

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
DVD+CD
Počet strán
398
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
176×247 mm
Hmotnosť
614 g
Rok vydania
2018
Edícia
Chystáte sa na maturitu?
Naše katalógové číslo
134247
Jazyk
slovenčina
Séria
YES!
Vydavateľstvo
Enigma

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

54 hodnotení

35
12
4
1
2

Lucia
1.4.2019
hodnotenie obsahu + prehľadnosti
daná kniha je napísaná jednoducho, stručne a výstižne. každý popis by mal byť jasný a zrozumiteľný už po prvom prečítaní. vďaka za takéto vydanie. Čítaj viac
dagmar
29.11.2016
yes
naozaj kniha ktorá pomôže pri štúdiu, odporúčam ju aj kvôli možnosti nahrávok a gramatických prehľadov a cvičení, ako aj slohových prác. Myslím že autori dobre vypracovali témy, dokonca je tam aj dobre spracovaná práca s obrázkami Čítaj viac
Marek
7.11.2016
YES B1
Dobrá kniha na prípravu na maturitu. Sú v nej nielen maturitné témy, ale aj gramatika a cvičenia + CD s nahrávkami a CD-ROM s power-point prezentáciami. Čítaj viac
Silvia Ruzickova
15.5.2016
super
Overený nákup
Výborná kniha, ako učiteľ ju každý rok používam na prípravu maturantov.Obsahuje všetky maturitné témy, ktoré sú doplnené cvičeniami. V závere je rozpracovaná SR aj anglicky hovoriace krajiny. Vrúcne odporúčam. Čítaj viac
Jana Bugriová
11.5.2016
Názor čitateľa
Overený nákup
výborná príprava na maturitu, dcéra zmaturovala na výbornú a momentálne študuje anglický jazyk na VŠ, vrelo odporúčam aj pre tých, ktorí si chcú anglický jazyk zopakovať. Čítaj viac
Zuzana Kúdelková,mgr.
8.2.2016
Výborná.
Táto učebnica je výborná pomôcka ako pre žiaka tak aj pre učiteľa. Má bohatú slovnú zásobu,dobré články a gramatika je tu jasne a zrozumiteľne vysvetlená.Odporúčam a nakoľko ju používam už roky nejaké závažné chyby som nepostrehla. A ak aj boli treba sa ozvať autorkám a upozorniť.Ten kto robí urobí aj chybu. Niekedy sa mi zdá ,že mnoho ľudí akceptuje len to čo oni urobia a čo je správne a nevedia urobiť kompromis. A ak mám výhrady k niečomu tak nech navrhnem aj riešenie a opatrenia k náprave. Pre viac si treba objednať B2. Čítaj viac
Ludvík
30.3.2015
Výborná
Učebnica je výbornou pomôckou pre prípravu na maturity,ale dobre poslúži každému,kto si chce osvojiť anglický
jazyk.Dobre sa v nej dá orientovať a je spracovaná prehľadne.Myslím si,že nepohrdnú ňou ani tí,ktorí už vedia
anglicky a občas si potrebujú čosi zopakovať.
Čítaj viac
student
25.12.2014
super
Tato kniha je asi najvhodnejsou knihou pre maturantov z Anglickeho jazyka! Velmi mi na maturite pomohla, texty su napisane jednoducho a kniha obsahuje mnozstvo slovicok a vSvetlenej gramatiky. Dakujem velmi pekne autorkam tejto knihy, ktora mi maximalne pomohla a maturitu som zvladol lavou zadnou ;) Čítaj viac
Paulina
9.4.2014
Kniha obsahuje vela chyb
Neviem ci len ja mam tu smolu a zle vydanie, ale kniha mi bola odporucena aby som sa z nej ucila na maturitu, no po precitani niekolkych clankov som nasla neskutocne mnozstvo chyb ci uz zly preklad, alebo slovosled velmi ma to prekvapilo a preto tento negativny nazor. Jedinou takou vyhodou knihy je, ze vsetko co je v nej obsiahnute zodpoveda naozaj levelu B1 clanky su kratke a vystizne takze zaklad poskytnu ale nedostaneme ani o kusok viac. Čítaj viac
Soňa Kondelová, Andrea Billíková
12.9.2014
Názor čitateľa
Milá Paulína !

Pravidelne sledujeme reakcie študentov a učiteľov na naše knihy. Keďže knižky priebežne revidujeme a dopĺňame podľa feedbacku študentov a učiteľov, je pre nás aj Vaše hodnotenie dôležité. Je však veľmi ojedinelé a prekvapujúce. Naozaj nám ešte nikto nenapísal, ani nepovedal, že v knihe je „neskutočné množstvo chýb“ (nikto nespomenul ani malé množstvo chýb.) Knihu totiž používa "neskutočné množstvo" škôl (mnohé ako základnú učebnicu). Je až neuveriteľné, aby si toľko čitateľov nevšimlo toľko chýb a nenapísalo nám o tom. Robíme aj semináre pre učiteľov, ktorí učebnice používajú - nikto z nich nás na "záplavu chýb" v učebnici neupozornil.

Knihu z väčšej časti písali priamo britskí lektori a celú ju niekoľkokrát revidovali.

Prosím, nájdite si chvíľočku času a pošlite nám do redakcie (enigma@enigma.sk) zoznam výrazov a formulácií, ktoré sú podľa Vás chybné. Budeme sa im podrobne venovať a napíšeme Vám k nim odborný komentár.

"...nedostaneme ani o kúsok viac..." Nie je nám celkom jasné, čo presne máte na mysli. Píšete to však v súvislosti s úvodnými textami. Je to naopak: nie o kúsok, ale oveľa viac k obsahovej a jazykovej stránke každej témy dostane čitateľ v cvičeniach (na čítanie a počúvanie s porozumením, hovorenie a písanie), v powerpointových prezentáciách ku každej téme, na 100 stranách gramatiky s cvičeniami, v doplnkovom materiále a v hodinovom videu k ústnej skúške s návodom. To všetko za cenu rešpektujúcu študentskú peňaženku.

Maturanta maturujúceho na úrovni B1 sme tak doslova zahrnuli materiálom. Zahrnúť ho množstvom materiálu k jednotlivým témam však nie je zložité, umenie je poskytnúť mu množstvo materiálu premyslene prepracovaného, na danej jazykovej úrovni, v správnej postupnosti a v jednej knihe. Podľa reakcií učiteľov a študentov, ktorí pomocou tejto knižky úspešne zmaturovali, sa nám to podarilo.

Aj naďalej budeme s nimi komunikovať, aby sme naše knižky čo najviac prispôsobili tomu, čo maturanti naozaj potrebujú. V najbližšom, aktualizovanom vydaní základnej úrovne bude napríklad viac, aj náročnejších nahrávok a cvičení na počúvanie s porozumením.

(P. S. Predpokladáme, že máte najnovšie vydanie knihy.)


Autorky
Čítaj viac
Jarmila
21.2.2014
Názor čitateľa
Túto knihu potrebujem k maturite. Je formulovaná tak, aby to každý pochopil. Som s ňou veľmi spokojná. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka