Knihy
E-knihy

Učebnice klasické řečtiny

Akcia
Vydavateľstvo
Academia Bohemica, 2012

První původní česká učebnice klasické řečtiny od roku 1950 je určena především vysokoškolským studentům a je koncipována tak, aby byla přijatelná jak pro klasické filology, tak pro obory nefilologické.

Čítaj viac

19,21 €

Bežná cena Bežne 22,52 €

Zľava 15%
platí do 14. 10. 2019

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

První původní česká učebnice klasické řečtiny od roku 1950 je určena především vysokoškolským studentům a je koncipována tak, aby byla přijatelná jak pro klasické filology, tak pro obory nefilologické. Pedagogicky vstřícným způsobem podává ve 33 lekcích systematické výklady veškeré gramatické látky potřebné k četbě klasických textů. Velký důraz je kladen na řecké četby, které v drtivé většině sestávají z autentických vět či delších souvislých textů antických autorů, vybíraných tak, aby ilustrovaly různé reprezentativní složky řecké kultury a byly myšlenkově inspirující nebo alespoň zábavné. Do širšího kontextu jsou texty z četeb zasazovány pomocí výkladů k reáliím, jimiž jsou lekce pravidelně prokládány. Rozsáhlé přílohy zahrnují mj. podrobný přehled řeckých částic, komentovaný přehled základních slovníků a mluvnických příruček pro všechny vrstvy starověké řečtiny, pravidla pro filologický přepis řeckých vlastních jmen a rovněž základní úvod do homérské řečtiny a epického metra.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Učebnice klasické řečtiny - Filip Horáček, Radek Chlup
Neznámy Kimi Räikkönen - Kari Hotakainen
31,92 €
Ušetríte 5,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Hmotnosť
966 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia Bohemica
Rozmer
156×232 mm
ISBN
9788020021236
Naše katalógové číslo
134063

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Viktor Wintner
11.3.2015
Pár slov o kvalitnej učebnici
Táto učebnica klasickej gréčtiny predstavuje učebnú pomôcku vysokej kvality. Človeka prevedie od úplných základov klasickej gréckej abecedy a jej výslovnosti až ku slávnej Obhajobe Sokratovej. Obsahuje prehľadné tabuľky gramatiky, popis básnických metrov a asi za každou druhou lekciou popisuje istý aspekt života Grékov (od aténskej demokracie, cez "sparťanský život", popri gréckych mýtoch a filozofoch až k nekonvenčnej téme ako je vtedajšie chápanie mužskej homosexuality). Pritom sa za každým takýmto článkom nachádza aj dôveryhodná literatúra, v ktorej si človek o téme môže prečítať viac. Súčasťou je aj zoznam a popis množstva učebníc gréckeho jazyka či už v českom alebo svetových jazykoch, kde autori odporúčajú alebo neodporúčajú, z ktorej gramatiky alebo slovníka by čitateľ mal alebo nemal čerpať. Samotná väzba je veľmi kvalitná, pevná, človek môže knihu v školskej taške zasypať ďalšími knihami bez trvalej ujmy. Jediným nedostatkom snáď je, že súčasťou nie je nejaká nahrávka, na ktorej by si bolo možné precvičovať výslovnosť - konverzácia v klasickej gréčtine sa už zdá sa od nás neočakáva... To však niekomu, kto si chce prečítať Odysseu, Demosthénove reči alebo Platónove dialógy v gréckom originále nebude veľmi prekážať.
Čítaj viac
30.10.2015
Názor čitateľa
tiež som si ju kúpil a je výborne spracovaná
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Učebnice klasické řečtiny - Filip Horáček, Radek Chlup
Neznámy Kimi Räikkönen - Kari Hotakainen
31,92 €
Ušetríte 5,50 €

„Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie.“

John Steinbeck