Večerný nepokoj

Románový debut Marieke Lucas Rijneveld je príbehom sedliackej rodiny, ktorú zasiahne smrť dieťaťa. Z pohľadu dospievajúcej Jas sledujeme, ako sa s touto stratou vyrovnávajú... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2021
240 strán
3-4 hodiny čítania

Románový debut Marieke Lucas Rijneveld je príbehom sedliackej rodiny, ktorú zasiahne smrť dieťaťa. Z pohľadu dospievajúcej Jas sledujeme, ako sa s touto stratou vyrovnávajú jednotliví členovia rodiny... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Románový debut Marieke Lucas Rijneveld je príbehom sedliackej rodiny, ktorú zasiahne smrť dieťaťa.

Z pohľadu dospievajúcej Jas sledujeme, ako sa s touto stratou vyrovnávajú jednotliví členovia rodiny. V zármutku sa utápajúci rodičia nevnímajú, ako sa im z rúk postupne vymykajú životy dcér Hanny a Jas i syna Obbeho. Jas, ktorá sa cíti nepochopená, sa so svojimi súrodencami utieka k erotickým rituálom a túžby upiera k „druhej strane", aby aspoň vo svojich predstavách unikla tomu, čo na ňu dolieha - bezútešnému vidieckemu prostrediu, chladným rodinným vzťahom a prísnosti kalvínskej komunity.
Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítať viac
Originálny názov
De avond is ongemak
Počet strán
240
Rok vydania
2021
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
1334891
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

8 hodnotení

4
1
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
15.2.2022
Zamrazí a poteší?
Čo je väčšia tragédia? To, že prítomnosť rodičov v detských životoch je náhle čoraz viac symbolickejšia, alebo že nikdy nebola prítomná. Keď Slovo nahrádza tak potrebné slová, keď deti, Božie požehnanie, sú neoddeliteľnou súčasťou života, o ktorú je potrebné sa starať...ako o kravy. Z nich je aspoň nejaký úžitok.
Utrpenie detskej duše nie je možné odmerať. Alebo možno áno - bezprostrednou výpoveďou mladej Jas o intenzite prežívania života v rodine-nerodine a o nádeji kdesi na druhom brehu.

Upozornenie: Dej miestami obsahuje explicitný opis.
Čítať viac
24
3.12.2021
vuau
Veľmi nápadité, trefné a prostoreké vety poskladané do rozprávania s istou dávkou naivity, čo pôsobí vtipne. Tento dojem umocňujú nekončiace bizarné prirovnania a silno obrazutvorné myšlienky hlavnej postavy (dievča Jas, 12r.). Zároveň sa čítaním nedá ignorovať zakrádajúca sa znepokojivá odvrátená strana príbehu. Členovia vidieckej rodiny v ťaživosti ortodoxnej viery tápajú vo svojej bezvýchodiskovosti. Výrazne cítiť potláčaný zármutok, trpkosť a akúsi stiesnenosť. Akoby sa malo každú chvíľu stať niečo zlé..

Z príbehu sála originalita a v knihe som nebadal žiadne hluchoslepé miesta.
Nechce sa mi veriť, že je to debut.
Odporúčam!
Čítať viac

Čítať viac

„Nie každý kto blúdi je stratený.“

Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien
Společenstvo prstenu
J.R.R. Tolkien