Liliana

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha, do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný,... Čítať viac

1. diel série
Pink tattoo (CZ)
Vydavateľstvo
Red, 2021
352 strán
5 hodín čítania

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha, do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

13,04 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

K. Ploig: Irgur. K. Ploig. 2023

Viac o e-knihe

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha, do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života.
Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a odejde s Matějem, klukem, kterého oni odmítají přijmout. Čekají spolu dítě a Liliana věří, že budou šťastná, milující rodina. Opak je pravdou – nemocné dítě, snoubencova závislost a sklony k násilnému chování zničí Lilianin sen. Když pak jedné osudné noci uprchne se synem v náručí před Matějovými kumpány, kteří ji chtějí znásilnit, najde útočiště u Malvíny, mladé ženy, u které už nějakou dobu načerno uklízí, aby si přivydělala. Dívky, od pohledu absolutně odlišné, najdou společnou řeč. Díky Malvíně se Liliana seznámí s talentovaným tatérem Matem. Jejich setkání způsobí, že Liliana, jako motýl vytetovaný na jejích zádech, konečně může roztáhnout křídla.
Strhující, emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší, o lásce a sebeúctě, o rodině, kterou ne vždy určují jen pokrevní pouta, a o lidech, kteří přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu.
Liliana je první z románů z cyklu „Pink Tattoo“. Příběhy tří žen, Liliany, Malvíny a Jasmíny, kterým osud uštědřil nejednu ránu, se protínají v tetovacím salónu. Každá z nich bojuje s temnými démony ze své minulosti a snaží se dál žít a hledat smysluplný, naplňující, i když ne vždy jednoduchý vztah.
Čítať viac
Originálny názov
Lilianna
Počet strán
352
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1333407
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Pôvod
Poľsko
1. diel série
Pink tattoo (CZ)
Vydavateľstvo
Red
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

10 hodnotení

9
1
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Miluji knihy a jejich příběhy, bez nich si nedovedu život představit.

Věra Reňáková
Overený zákazník
18.1.2023
Tohle jsem vůbec nečekala. Opravdu strhující příběh. Dost mi to připomnělo, čím jsem si prošla já, vskutku podobné prožitky bolesti, strachu a ponížení. Každý si musí nalézt svou cestu a je fakt skvělé mít kolem lidi, kterým na vás záleží a pomůžou v nelehkých situaci. Těchto příběhů jsou na světě spousty a cením si fakt lidiček co se nebojí do toho jít a podají pomocnou ruku jako v této knize, už se těším na druhý díl o Malvíně. Čítať viac
7.11.2022
Tak toto bola teda sila. Fakt nálož všetkých možných emócií a knihu zaraďujem medzi to najlepšie, čo som tento rok čítala. Trošku mi prišiel záver krátky, hlavne ten epilóg, ale keďže viem, že sú aj ďalšie časti, už sa teším, keď ich budem čítať.

Aby som šla od úvodu, tak ten ma prekvapil, keďže som si neprečítala anotáciu. Mladé dievča, o niečo starší chlapec a ich láska, ktorá má pretrvať v dobrom i zlom, navzdory nepriazni jej rodičov.

Potom sa posúvame o pár rokov neskôr, kde mnou lomcovali emócie. A stále sa to stupňovalo, až kým Liliana konečne nevzala syna a neušla od toho hajzla, ktorý sa nazýval mužom. Bola to u nej tá povestná posledná kvapka v pohári, kedy si uvedomila celú tú vážnosť situácie, v ktorej sa ocitla a vlastne aj posledných rokov. Jej myšlienky ma síce štvali, ale rozumela som jej, všetko som jej to verila. Naozaj super napísané.

Malvína prichýlila Lilianu, dohodla sa s ňou, že ju oficiálne zamestná, keďže už predtým u nej upratovala a tak sa tu pre ňu otvára v podstate nový svet, o ktorom si myslela, že nikdy nebude vidieť a mať. Pocit bezpečia, domova, rodiny a hlavne nejaká svetlejšia budúcnosť.

Ako darček k narodeninám jej Malvína dohodne stretnutie s tatérom. A tu sa dozvedáme aj veľmi zaujímavú vec, ktorú nebudem prezrádzať.

Postava Malvíny mi prišla veľmi sympatická a už sa teším na jej samostatný príbeh, lebo aj pri nej mám veľa otáznikov.

Matyáš je tiež zaujímavou, ale hlavne veľmi tajomnou postavou (v postate aj ostatné vedľajšie postavy sú zaujímavé, on ale najviac). Veľmi rada by som sa mu pozrela do hlavy. Bol trpezlivý, občas až šokujúco veľmi trpezlivý, ale bol láskavý a napriek tomu, ako sa možno chcel tváriť, tak aj veľmi obetavý, najmä pre svojich priateľov. A nevzdal to, aj keď vedel, že to určite nebude ľahké. Vyvíjalo sa to medzi nimi naozaj krásne a pomaly, krok po krôčiku, pretože tak to Liliana potrebovala, aby konečne objavila seba.
Ani jeden z nich to nevzdával a celý tento príbeh v sebe nesie krásne a hlboké posolstvá.
Záver, kedy sa to skomplikovalo, som trošku očakávala, ale aj tak som bola napätá do poslednej strany, že ako to dopadne.

Pri epilógu som sa trošku zľakla, ale už teraz sa neviem dočkať pokračovania tejto série.

Čítala som to ako eknihu, ale hneď som si zaobstarala aj tlačenú verziu, aby som ju mohla mať doma pekne na poličke.
Čítať viac
Martina
Neoverený nákup
18.7.2022
Liliana
Pekne spracovaný pribeh o dievčati, ktoré sa riadilo srdcom a nie rozumom. Nechcela počuť nazor rodičov, ktorí ju mali radi a chceli pre ňu len to najlepšie. Ako sa hovorí ,,Láska je slepá,,. Čítať viac
26.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
" Svět je plný příšer, Lilko, a ne vždy jsou to ty, které na tebe vyskočí ze skříně nebo se schovávají pod postelí."Keďže anotáciu som nečítala, opäť som šla do knihy naslepo a vybrala som si ju,lebo mala skvelé ohlasy. Očakávala som sexom nabitý príbeh. A čo som dostala? Niečo úplne,ale úplne iné…

Úvod je krásny,o zrode mladej lásky. Liliana má čoskoro 18 rokov, zaľúbi sa do chlapca o niečo staršieho,no rodičia jej ho neschvaľujú. Otehotnie a utečie s ním do iného mesta. No potom prišla prvá, druhá, tretia kapitola a ja som sa mračila stále viac. Myslím, že ženy (ja sa k nim pridávam) nerady čítajú o domácom násilí. Psychickom, či fyzickom,je to za jedno…rany na tele či na duši…jedny vidieť, iné v nás zostanú celý život….o to horšie je, keď je v takomto partnerstve dieťa. Trojročný Oskar je tichý, stráni sa detí a lpí jedine na matke. Pokiaľ si Liliana "zlízne" toľko, že sa nevládze postaviť a Matej ešte neskončil, pokračuje v "diele" na Oskarovi. Na malom bezbrannom chlapčekovi,jeho vlastnom synovi! Toto nikdy nepochopím. Kto dokáže ublížiť dieťaťu? Najväčším šokom pre mňa bolo, keď ju Matej chcel predať chlapom, ktorým dĺžil peniaze(toto nie je spoiler,je to aj v anotácii)! Našťastie sa spriatelila s Malvínou, majetnou ženou,ktorej upratuje dom. Od Mateja ujde,ale stále má v sebe boj, či urobila dobre. Najmä kvôli synovi. Síce si vyčítala, že Oskar je poznačený otcovým správaním aj jej vinou, pretože od Mateja nedokázala odísť skôr,na druhú stranu sa jej vyhrážal, že ju nájde,vezme jej syna a bez neho by neprežili (pardon…HAHAHA). Vďaka Malvíne sa Lilka zoznámi s Matom, svojráznym tatérom. Mohlo by sa zdať, že svoj "vzťah" uponáhľajú,ale Lilka je bojazlivá,utiahnutá a nedokáže dôverovať ľuďom a chlapom už vôbec nie. Je pred nimi dlhá,tŕnistá cesta,no Mat oplýva trpezlivosťou a hlavne,je veľmi pozorný, láskavý, čo by podľa ich prvých stretnutí nikto nepovedal. Celý príbeh je vyrozprávaný len z pohľadu Liliany. Síce mám v knihách rada aj pohľady mužov, až tak mi to tu nechýbalo. Mat bol pre mňa "jasný" od prvej zmienky,aj keď autorka sa ho snažila stajomniť. Komu by sa nepáčil svalnatý, potetovaný chlap ako hora s jemnou,oddanou dušou a milujúcimi srdcom. Musím povedať, že mi bolo veľmi divné ako Matej zmizol zo scény. A že sa vôbec neobjavil! Čakala som a čakala a vtrhol do príbehu v momente,kedy som to už naozaj nečakala. Možno bol záver prirýchly,no na druhú stranu…. myslím, že kniha nebola zbytočne naťahovaná. Bonusom bol epilóg, ktorý bol z pohľadu Mata a to veľmi oceňujem. Statočne som sa držala a výnimočne som pri Liliane nevyronila ani jednu slzu(aj keď som mala pár krát na malé). Szafrańska napísala krásny, silný, emotívny príbeh nielen o láske a znovuzrodení hlavnej hrdinky,ale aj o sile priateľstva, odpúšťania, trpezlivosti a materinskej rodičovskej nezlomnosti. A aby to nebolo len o pozitívach, maličké negatívum vidím jedine v scénach po tetovaní. Bola som zmätená kedy Lilka odpadla a kedy len skoro odpadla. Či sa to prihodilo prekladom, netuším,no toto jedno by bilo do očí a je to dosť podstatné v texte(pre samotný príbeh až tak nie).

Môj tip pre vás na záver: ak sa obávate siahnuť (po Lipinskej sa nečudujem)po poľských autoroch, nemusíte. Len vyberajte s rozumom. Szafrańsku vám rozhodne odporúčam.

Za mňa kniha dostáva 5*
Čítať viac
19.2.2022
Wau, jedna topka. Úžasný príbeh
Booože, toto bolo čo? Zhltla som to takmer na jeden nádych a hneď by som aj brala druhú časť. Týmto chcem povedať, že pevne verím v čo najskorší preklad. Nie je to klasická šteklivá romantika z dielne Red, je to omnoho hlbší príbeh. Má takú silu, ktorú som hľadala a jednoducho ma opantal. Nevedela som sa odtrhnúť. Dostal ma a už nepustil.
.
Liliana je príbeh o sile, odhodlaní, o prekonávaní prekážok. O osobnej premene. Začiatok je dosť brutálny, nie každá to dá, ale potom je to také krásne, miestami melancholické, ale aj tak úžasné. Musím sa priznať, že mi na dvoch, možno aj troch miestach vyhŕkli slzy.
.
Liliana verila v lásku na celý život. Na navždy. A mala to mať. Avšak život jej podložil pod nohy polená a stala sa týranou ženou, matkou, ktorá schytávala rany za seba a aj za svoj malý, trojročný poklad. Po úteku od snúbenca tyrana hľadá pomoc u osoby, ktorá jej pomoc poskytla. Malvína. Sebavedomá žena, avšak s veľkým a vrelým srdcom, ktorá by sa pre druhých aj rozdala. Malvína prichýli Lilku s Oskarom a dá im pocítiť, ako vyzerá domov plný lásky a pochopenia. Lilka začína robiť malé krôčiky k sebapoznaniu, jej pokrok v oblasti sebavedomia je však pomalý, ale o to viac si ho užijete. Oskar mi tak prirástol k srdcu, že by som ho hneď brala domov. Úžasný chlapček.
.
Malvína a Lilka sa spolu vyberú tetovať a tam spoznajú Mata, bláznivého tatéra, ktorý rozpráva všetko tak, ako to cíti. Z jeho gest a slov som bola občas zmätená, ale v kútiku duše som vedela, prečo je taký, aký je. V niektorých recenziách je vytknuté, že mu nevidíme do hlavy a teda, že chýba pár kapitol z jeho pohľadu, ale mne to tam vôbec nechýbalo, lebo to malo byť presne tak. Mat mal byť pre nás záhadou a o to viac som si to užívala. Vývoj ich vzťahu bol krásny, pekne napísaný. Do Mata som sa zbláznila aj ja.
.
Zvrat som, samozrejme, očakávala, ale to, že to autorka sfúkla na asi troch stranách, ma trošku sklamalo. Nevadí, dúfam, že nám to vynahradí v knihe, ktorú venuje Matovi (please). Navyše, bonus k tomu všetkému vo vnútri, sú tetovania. Ich opisy, procedúry... moja nová vášeň. Príbeh som si aj napriek ťažkému začiatku nesmierne užila a odporúčam všetkým romantickým dušičkám.
Čítať viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green, 2013