Vianoce
Mŕtva v lodenici - Agatha Christie
Mŕtva v lodenici

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mŕtva v lodenici

Manželia Stubbsovci, majitelia sídla Nasse House, dostanú nezvyčajný nápad usporiadať pre hostí letnej slávnosti hru na vraždu, a tak požiadajú autorku detektívok Ariadne... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
192 strán
3-4 hodiny čítania

Manželia Stubbsovci, majitelia sídla Nasse House, dostanú nezvyčajný nápad usporiadať pre hostí letnej slávnosti hru na vraždu, a tak požiadajú autorku detektívok Ariadne Oliverovú, aby pre nich hru zorganizovala... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania (2)
Dead Man's Folly - Agatha Christie
Brožovaná väzba
Angličtina, 2014
Viac ako tri týždne
-5 %

10,01 €


Mŕtva v lodenici - Agatha Christie
Pevná väzba
Slovenčina, 2016
Vypredané

5,00 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Manželia Stubbsovci, majitelia sídla Nasse House, dostanú nezvyčajný nápad usporiadať pre hostí letnej slávnosti hru na vraždu, a tak požiadajú autorku detektívok Ariadne Oliverovú, aby pre nich hru zorganizovala. Pani Oliverová súhlasí, no po niekoľkých týždňoch plánovania sa jej zmocní neblahé tušenie, že v dome niečo nie je v poriadku. Zavolá preto svojho priateľa Hercula Poirota, aby sa spolu s ňou pokúsil zistiť, čo sa tam deje. Napriek tomu počas slávnosti príde o život dievča, ktoré hralo úlohu obete. Nikto nechápe, prečo by niekto chcel zabiť jednoduchú dievčinu. Vzápätí zmizne mladá manželka pána domu, a keď onedlho dôjde k ďalšiemu záhadnému úmrtiu, Hercule Poirot má zrazu plné ruky práce...
Čítať viac
Originálny názov
Dead Man's Folly
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
259 g
ISBN
9788022023719
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1331485
Vydanie
2
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

16 hodnotení

11
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10
13.6.2022
Výborná
Mŕtva v lodenici je dalším vyborným detektívnym románom s Hercule Poirotom…

Pani Oliverová - známa postava už z inej knihy pre svoje obavy zavolá na pomoc Poirota. Chystajú detektívnu hru a Poirot má udeliť cenu. Jeho prítomnosť, ako inak, nezostane len pri tom…

Samozrejme, už z názvu knihy vedieť, kde sa odohrá vražda. No aj tak ma každá veta, každá stránka veľmi bavila. Táto kniha je totiž presne podľa môjho gusta, keď na začiatku sa zoznamujeme s postavami a dejom, až následne nastane vražda a vrcholom je napínavé, zamotané vyšetrovanie.

Podozrivým je každý, dokonca aj pani Oliverová. Ale u nikoho nie je zjavný dôvod. O to napínavejšie je celé hľadanie pravdy a občasné myšlienkové pochody Poirota.

Ale ako prišiel na rozuzlenie? Kúsok po kúsku, ktoré stále nechápem. Bravúrne premyslené. Zaujímavý dej, miesto a čas na spáchanie vraždy, jednoduchý spôsob vykonania a zároveň zložitý cieľ, ktorý sa ňou mal docieliť…
Čítať viac
14
12.5.2022
Výborná, do detailu premyslená zápletka, kde sa autorka tentokrát rozhodla trochu potrápiť Poirotove ego. Nad prípadom si lámali hlavu nie len vyšetrovatelia, ale aj samotný slávny detektív a na jeho pomery mu trvalo o niečo dlhšie, než prišiel na to, kde sa skrýva pravda. Páčila sa mi aj atmosféra prostredia, kde sa dej odohrával. Autorka sa inšpirovala vlastným dovolenkovým sídlom a tak má kniha aj takúto osobnú pridanú hodnotu. Naozaj skvelé čítanie. Čítať viac
8
4.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď Hercule Poirot zdvihne slúchadlo svojho telefónu, privíta ho energický hlas Ariadny Oliverovej - autorky detektívok, ktorá ho naliehavo prosí aby za ňou prišiel v súrnej záležitosti na panstvo Nasse House. Poirot poháňaný svojou zvedavosťou nedokáže návrh odmietnuť a tak sa ocitá na rozľahlom zbohatlíckom sídle patriacom manželom Stubbsovcom.

Poirot sa od Ariadny dozvie, že bola na sídlo pozvaná z dôvodu zosnovania hry na vraždu, ktorá má byť súčasťou slávnosti usporiadanej manželmi Stubbsovcami. Kráľovnej detektívok na tom celom však niečo nehrá. Ženská intuícia jej našepkáva, že za všetkou tou maškarádou sa skrýva naozajstný a skutočne premyslený plán zločinu.

Poirotovou úlohou je byť vonkajším pozorovateľom, ktorého nezaujatý názor a logika dokážu predpovedať, ba možno skutočne zabrániť takejto situácii. Aj napriek všetkým opatreniam sa im však nepodarí predísť nešťastiu. V deň slávnosti sa nájde zavraždené mladé dievča, ktoré malo hrať fiktívnu obeť vraždy. Poirot a Oliverová musia zapojiť všetky mozgové bunky aby vraha dostali čo najskôr.

Aj napriek pomerne rozsiahlemu počtu postáv, ktoré spadali do zoznamu podozrivých nedošlo k tomu, že by sa mi ich mená či profesie zlievali dokopy. Podozriví boli naozaj všetci a až takmer do posledných strán som si netrúfala označiť niekoho za vraha. Ako aj pri iných knihách, aj tu bola autorka rafinovaná, zamotaná, no nie prekombinovaná. Ladnosť a eleganciu pána Poirota dopĺňali vtipné odbočky s pani Ariadnou, ktoré do príbehu prinášali odľahčujúci efekt. Čitateľovi je nesmierne sympatická svojím pragmatickým prístupom, výstredným správaním i mimoriadnou ženskou intuíciou.

Dej je zasadený do 50. rokov minulého storočia a je veľmi zaujímavé vidieť Agathin pohľad na sociálne, ekonomické i kultúrne zmeny, ktorými Anglicko prešlo od konca 2. sv. vojny. Mladí ľudia začali cestovať a nosiť extravagantné oblečenie a účesy. Jednoducho táto kniha mala všetko. Záhadné prostredie i postavy, náhľad do povojnového Anglicka, výbornú zápletku a nečakané zložité rozuzlenie, a ako inak dôvtip, eleganciu a šedé bunky pána Poirota i pani Oliverovej, vďaka ktorým pravda vyšla najavo.
Čítať viac
20

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
25.4.2022
Takto si predstavujem výborne spracovaný detektívny príbeh! Napísaný pútavo od začiatku až po posledné stránky, pri ktorých ešte stále netušíte či sú vaše dohady správne.

Ďalšie knižné zoznámenie sa s tvorbou A. Christie dopadlo nad moje očakávania. Opäť som nedokázala uhádnuť meno postavy, ktorá stojí za celým príbehom a ktorá tu roztočila poriadnu dávku napätia, tajomstiev, pri ktorých mi behal po chrbte mráz.

Kniha sa číta rýchlo (má len 189 strán), takže určite vám ju odporúčam ak si chcete prečítať niečo s atmosférou detektívky na jeden nádych. Doslova! Pri zauzlovani príbehu som už nedýchala a s napätím čakala ako sa bude dej vyvíjať.

Teším sa, že konečne som mala možnosť spoznať aj knižného predstaviteľa H. Poirota, ktorý svoju úlohu splnil dokonale.

Obdivujem autorku, ako môže človeku zakaždým napadnúť tak originálna zápletka, ktorá je detailne premyslená do úplného konca a mne ako čitateľovi po celý čas vŕta v hlave množstvo mien ale ani jedno nie to správne.

Prostredie knihy a jednotlivé opisy som si dokázala živo predstaviť. Tak realisticky to A. Christie podala, že som mala možnosť akoby nahliadnuť priamo do sídla Nasse House. Krása.

Príbeh vám odporúčam a verím, že z neho budete nadšení aspoň minimálne rovnako ako som bola pri čítaní ja. Ešte aj teraz nechápem ako mi jednotlivé medzery v texte unikli a neprišla som na to sama, ale na druhej strane mám radosť, že ma autorka znova dostala. Teším sa na ďalšie záhadné príbehy.
Čítať viac
Veronika
1.1.2017
zaujímavé
Veľmi som sa tešila na túto knihu, pretože som ju zatiaľ nečítala. ako všetky s Poirotom je skvelá, len som mala často pocit, že Poirot rozpráva inak ako obvykle, ale zrejme je to prekladateľkou, pretože podobný pocit som mala aj pri ďalších knihách, ktoré prekladala ona.
Kniha je veľmi dobrá, opäť sa stretávame aj s pani Olivierovou. Zápletka je zaujímavá, keďže hru na vraždu vrah využije na skutočný aj domnelý zločin a podarí sa mu odvrátiť podozrenie od seba na viacero iných osôb. Poirot je zo seba sklamaný, pretože nedokázal zabrániť vražde, hoci práve preto na slávnosť prišiel a tiež mu dlho trvalo, kým si pospájal súvislosti. Ako už mnohokrát riešenie mu napadlo neočakávane, keď mu maličkosť z bežného života otvorila oči. Knihu určite odporúčam rovnako ako všetky od tejto autorky.
a dúfam, že vydavateľstvo sa v tomto roku konečne spamätá a začne tie knihy vydávať častejšie a urobí konečne dotlač vypredaných titulov a tiež by mohli niečo urobiť s tými nevydarenými obálkami kníh.
Čítať viac
Veronika
11.1.2017
Názor čitateľa
Milá pani čitateľka, ja neviem čo je hejterská kampaň, ale žijeme v slobodnej krajine a ja môžem svoj názor i svoje pocity z kníh slobodne prezentovať. A nepáči sa mi systém vydávania kníh tohto vydavateľstva. A pokiaľ moje názory chcem vyjadriť a Martinusu to nebude prekážať, tak to aj urobím. Myslím si, že mnohí čitatelia by uvítali, keby A. Christie vychádzala častejšie. Preklad niektorým čitateľom prekáža aj pri iných knihách a neváhajú to zverejniť, okrem toho je to môj subjektívny pocit, ja nehovorím, že preklad je zlý, len reč postáv vnímam inak. Tiež som prečítala všetky knihy od A. Christie, ktoré vyšli v slovenčine a to nie raz ani dvakrát, ale niektoré aj desaťkrát, takže v mojej predstave sa Poirot vyjadruje určitým spôsobom. Vy s mojím názorom nemusíte súhlasiť, ale nebudete mi hovoriť, aby som tu prestala prezentovať vlastný názor.
Alebo snáď pracujete v menovanom vydavateľstve?
Čítať viac
Čitateľka
11.1.2017
Názor čitateľa
Čítala som mnoho slovenských prekladov diel A. Christie, vrátane všetkých od tejto prekladateľky, a podľa mňa Poirot v jej prekladoch nerozpráva o nič inak než v ostatných.
Takisto som čítala mnohé Vaše komentáre pod dielami A. Christie, ktoré vyšli v Slovenskom spisovateli, a vidí sa mi, že tu rozbiehate celkom peknú hejterskú kampaň. Snáď by bolo načase prestať.
Čítať viac
Elena
18.12.2016
Agatha Christie
Dobrý den, milí čitatelia mám na vás prosbu. Dostala som sa pri tejto skvelej knihe k niečomu čomu nerozumiem. Nepochopila som záveru tejto knihy. Prosím ak by sa anšiel niekto ochotný a mohol by mi to v recenzii alebo v komentári vysvetliť aa označiť svoj prispevok, že prezrádza dej aa len mi vysvetliť záver tej knihy, ktorý som nepochopila. Prosím vás o to, veľmi pekne vás prosím. Čítať viac
Elena
28.5.2017
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nepochopil som,prečo sa preobliekala za navštevníčku hostela, aby mohla zabiť Hattie,lebo povedali ste, že Hattie zabil ten George. Čítať viac
Viera Michálková
1.1.2017
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sir George si zobral Hattie za manželku a potom ju zabil a zakopal a postavil na tom mieste Vrtoch,aby sa na to neprišlo. urobil to preto, že už bol ženatý a chcel iba vyženiť peniaze.jeho skutočná manželka hrala celý čas úlohuHattie. potom mal ale prísť na návštevu ten bratranec. to dievča Marlene a jej dedko poznali pravdu o sirovi Georgovi a preto ju zabili. Tá skutočná manželka, ktorá hrala Hattie sa preobliekala za návštevníčku hostela, aby mohla zabiť Hattie a nepozorovane odísť z usadlosti. Tá pani zo záhradného domčeka bola Georgova mama a vedela, že zabil skutočnú Hattie, ale chcela ho chrániť. Dúfam, že ste to už pochopili, ale myslím si, že v knihe je to vysvetlené zrozumiteľne. skúste si ju prečítať znovu :) Čítať viac
Jana
27.12.2016
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
No veď Poirot to na posledných stranách presne vysvetlil. Chýba tam len to, že vraha, údajného sira Georgea, zatkli. Čítať viac
13

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan
10.9.2016
Smrteľná hra na vraždu
Máloktorému "komerčnému" autorovi sa podarí prežiť taký dlhoročný úspech, akého sa dočkala Agatha Christie. Jej meno je pojmom, ktorému sa snažia priblížiť mnohí súčasníci, ba dokonca sa pokračuje v jej odkaze a píšu sa ďalšie príbehy s jej obľúbenými postavami. Spolu so sirom Arthurom Conanom Doylom dala priestor vzniknúť dnes už klasickej britskej detektívke, kde nad zbraňami a hrubou silou prevláda bystrý um a dedukcia. Ja sám sa neviem rozhodnúť, ktorého z hrdinov či hrdiniek Agathy Christie mám radšej. Pravda je, že ma poteší každá jej kniha. Samozrejme, že ani Agatha sa nevyhne istej šablóne - napr. Poirot sa zavše ocitne v určitom prostredí, kde dôjde k vražde a rozhovormi dospeje k odhaleniu páchateľa. Preto mám radšej konce ako začiatky autorkiných kníh - viac než spoznávanie postáv ma baví spájanie jednotlivých dielikov deja. A v Mŕtvej v lodenici je veru čo odhaľovať!

Poirot prichádza ako hosť do majestátneho sídla Stubbsovcov v Devonshire na pozvanie jeho starej známej, autorky detektívnych príbehov Ariadne Oliverovej. Stubbsovci chcú totiž poriadne ozvláštniť svoju letnú slávnosť, a preto ju požiadaju, aby pre hostí zorganizovala hru na vraždu. Lenže počas príprav v nej čoraz viac narastá zvláštny pocit, že za pozlátkom smiechu a bohatstva sa skrýva čosi zlé. Čosi, čo len čaká na príležitosť prejaviť sa. A kto by jej dokázal lepšie pomôcť vyznať sa v pohnútkach zúčastnených než preslávený detektív? Hra na vraždu sa napokon rozbehne, lenže dievčina, ktorá mala hrať mŕtvu, je skutočne zabitá. Poirot a Oliverová sa púšťajú do reálneho pátrania, no rozpliesť nitky zamotaného klbka tajomstiev bude veľmi náročné, a to najmä pre rôznorodosť podozrivých. Najväčšie vrásky spôsobuje Poirotovi záhadná lady Stubbsová, ktorú okolie považuje za duševne labilnejšiu. Viac svetla by do veci mohla vniesť žena, čo si ju vzala pod ochranné krídla a ktorej kedysi patrilo sídlo Stubbsovcov, no pravda sa ukáže ako nečakane desivé odhalenie...

S postavou spisovateľky Ariadne Oliverovou som sa prvýkrát stretol s románe Karty na stole, ktorý je považovaný za jeden z Agathiných najvydarenejších. Potešilo ma, že bystrá autorka je stále v plnej sile a je v podstate hnacím motorom príbehu. Kniha Mŕtva v lodenici má síce trochu pomalší rozbeh, ale záverečné odhalenie to v plnej miere kompenzuje. Agatha Christie zjavne už pri písaní prvých viet vedela, kto je vrah, pretože prepletenec vzťahov dáva na konci prekvapivý zmysel. Nič nenecháva na náhodu a hoci je Hercule Poirot neraz až zúfalý, všetci dobre vieme, že jeho brilantný mozog ho nesklame ani tentoraz.

Čítať viac
Svetlana Andrášová
1.7.2016
Nova kniha
No tak o tejto knihe som ešte ani nepočula! Pokiaľ viem, nečítala som ju ani v češtine. Strašne sa teším, že vyjde niečo nové, Agatha je pre mňa neprekonateľný autor! Čítať viac
Čitateľka
9.1.2017
Názor čitateľa
Na margo komentára o "normálnom" českom názve Hra na vraždu: v origináli sa kniha volá Dead Man's Folly, takže očividne aj Česi boli pri preklade kreatívni. Ide asi skôr o to, že názov Hra na vraždu je už takpovediac zaužívaný. To však neznamená, že ho musí použiť aj Slovenský spisovateľ. Čítať viac
Dušan
2.7.2016
Názor čitateľa
Lebo Slovensky spisovateľ vydavateľstvo sa musi urobiť doležite a vymyslieť od veci nazov bez logiky........možno ste čítali knihu aj v češtine v češtine ma kniha normalny nazov Hra na vraždu........ Čítať viac

Recenzie, kritiky

"Tak ako sme u Agathy Christie zvyknutí, vražedná zápletka i jej rozuzlenie sú geniálne, a navyše je veľmi príjemné znovu sledovať pána Hercula Poirota pri práci."
The Times (1956)

Čítať viac
Čítať viac

„Som dievča, ktoré vstáva skoro ráno, aby videlo východ slnka. Som dievča, ktoré chce v každom vidieť niečo dobré, to, ktoré nadchýňa pieseň inšpirovaná umením. Som to dievča. To, ktoré čaká vonku v daždi len nato, aby videlo dúhu. Prečo byť smutný, keď môžeš byť šťastný? Pre mňa je to jednoduché rozhodnutie.“