Poradca č. 1-2/2021 - Zákon o verejnom obstarávaní s komentárom

Verejé obstarávanie, Zadávanie zákaziek na tovary a služby

  Verejné obstarávanie sú pravidlá a postupy podľa zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, ktorými sa zadávajú zákazky, koncesie a súťaže návrhov... Čítať viac

  Séria
  Poradca 2021
  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o., 2021
  Počet strán
  448

  Verejné obstarávanie sú pravidlá a postupy podľa zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, ktorými sa zadávajú zákazky, koncesie a súťaže návrhov... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

  9,60 €

  Ihneď na stiahnutie
  Ako čítať e-knihy?

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023
  Poradca č. 1-2/2021 - Zákon o verejnom obstarávaní s komentárom, Poradca s.r.o., 2021
  E-kniha
  9,60 €

  Viac o e-knihe

  Verejné obstarávanie sú pravidlá a postupy podľa zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, ktorými sa zadávajú zákazky, koncesie a súťaže návrhov. Aké zmeny priniesli novely zákona, sa dočítate v komentári v prvom čísle mesačníka edičného ročníka 2021.
  Cieľom verejného obstarávania je úsporné nakladanie s prostriedkami zo štátneho rozpočtu, nakoľko na chod jednotlivých úradov a organizácií, ktoré sú napojené na štátny rozpočet, sú každoročne vynakladané nemalé finančné prostriedky. Preto je nevyhnutné, aby sa zabránilo ich zbytočnému a nadmernému odčerpávaniu a ich prípadnému zneužívaniu.

  Titul obsahuje úplné znenie zákona po ostatnej novele s komentárom:
  - Zákon o verejnom obstarávaní – komentár

  Za posledná obdobie bol zákon o verejnom obstarávaní novelizovaný viac krát, pričom sa zmeny týkali najme otváraním ponúk v systéme eZakazky. V tomto náročnom období je možné zabezpečiť toto otváranie ponúk aj prostredníctvom „on line“ sprístupnenia ponúk uchádzačom. Systém eZakazky spĺňa požiadavky zákona o verejnom obstarávaní, čo znamená, že zabezpečuje integritu predložených ponúk. Elektronický nástroj eZakazky umožňuje plne elektronickú komunikáciu pri zriadení a prevádzke dynamických nákupných systémov (DNS) podľa zákona o verejnom obstarávaní. Po zriadení DNS elektronický nástroj umožňuje zadávanie konkrétnych zákaziek, s prehľadným zobrazením uskutočnených zákaziek vrátane aktualizácie celkovej hodnoty DNS.
  Čítať viac

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila e-kniha vám?

  „Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“