Knihy
E-knihy

Základy manažmentu

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition), 2012

Autor analyzuje vznik a vývoj hlavných koncepcií západného manažmentu, ktoré sú východiskom ich uplatňovania na Slovensku. Proces manažmentu chápe ako komplexný, viacdimenzionálny systém...

Čítaj viac

8,67 €

Bežná cena Bežne 8,69 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor analyzuje vznik a vývoj hlavných koncepcií západného manažmentu, ktoré sú východiskom ich uplatňovania na Slovensku. Proces manažmentu chápe ako komplexný, viacdimenzionálny systém, čiže ako syntézu manažérskych funkcií, rozhodovania a informačného procesu. Z manažérskych funkcií, ktoré sú jadrom manažmentu, je stredom pozornosti plánovanie, najmä strategické plánovanie, organizovanie a v rámci neho organizačná štruktúra, vedenie ľudí a kontrola. Autor uzatvára dielo časťou venovanou subjektom manažmentu. Najväčší dôraz kladie na úlohu manažérov ako ručiteľov spoločenskej zodpovednosti podnikov – ekonomickej, právnej, etickej, filantropickej – ako nevyhnutnej symbiózy týchto dimenzií manažérskej práce. Novú éru civilizácie v súčasnosti pokladá za naliehavú výzvu na zmenu organizácií a manažmentu v záujme budúcnosti podnikania.

Publikácia je určená pre študentov Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Vďaka komplexnosti a originálnosti poslúži tiež študentom iných fakúlt ekonomického zamerania. Mnoho nových poznatkov a podnetov pre svoj profesionálny rozvoj v nej nájdu aj praktizujúci manažéri.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy manažmentu - Mikuláš Sedlák
Spojovat či rozdělovat? - Tomáš Bujna, David Müller, Jan Bloudek, Sláva Kubátová
23,43 €
Ušetríte 0,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Igor Rozenberg
22.5.2013
Základy manažmentu
Na trhu je viacero knižných titulov o manažmente. Mňa osobne zaujalo, že autor píše vo svojom názve o základoch, ktoré sú potrebné pre celkové pochopenie manažmentu. Obsahová náplň knihy tomu naozaj aj zodpovedá. Medzi najzaujímavejšie pasáže patrí, ako západný sveta konkrétne manažment ovplyvňuje našich manažérov a venuje sa aj vplyvu kultúry na formovanie manažmentu. Teda to čo platí v manažmente na jednom mieste sveta ešte nemusí platiť na druhom mieste. Pri popise autora cítiť osobné skúsenosti s praktickým používaním manažmentu vo svete. Inou zaujímavou pasážou je časť o strategickom plánovaní, ktorá zvýrazňuje význam strategického určenia budúcnosti manažmentom. Tým sa okrem určenia smerovania budúcnosti vytvára aj strategický nástroj na kontrolu. Kniha je výbornou pomôckou na pochopenie základov manažmentu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy manažmentu - Mikuláš Sedlák
Spojovat či rozdělovat? - Tomáš Bujna, David Müller, Jan Bloudek, Sláva Kubátová
23,43 €
Ušetríte 0,75 €

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym