Leo je obyčajný šestnásťročný tínedžer, ktorý miluje futbal, gitaru a jazdenie na mopede. Svet vidí vo farbách. Biela je ticho, samota, prázdno… Za to červená úsvit, búrka, láska... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 11,90 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Leo je obyčajný šestnásťročný tínedžer, ktorý miluje futbal, gitaru a jazdenie na mopede. Svet vidí vo farbách. Biela je ticho, samota, prázdno… Za to červená úsvit, búrka, láska. A láska sa pre Lea rovná Beatrice – zelenooká červenovláska, ktorá študuje na rovnakej škole. Je jedným z mála dôvodov, prečo školu ako-tak zvláda. Inak je pre neho stratou času… totálna biela. Jeho letargiu a pohodlie naruší až suplujúci učiteľ, ktorý svoju prácu berie vážne. Vďaka nemu sa prvýkrát začína vážne zamýšľať nad tým, čo má v živote zmysel a ako nájsť a nasledovať svoje sny. Leovým snom je Beatrice, no všetky jeho nádeje sa zrútia vo chvíli, keď do jej života vstúpi choroba.
Dokáže Leo v náročnom období svojho dospievania objaviť cenu utrpenia a význam skutočného priateľstva? Nájde odpovede na otázky, pri ktorých dospelí strácajú reč a dokonca aj internetový vyhľadávač sa zafarbí na bielo?
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
buk
Na sklade, objednávajte však rýchlo
11,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Buď uchvátený knihou, o. z.
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
8,90 €
Ďalšie
Počet strán
280
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1306569
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Buď uchvátený knihou, o. z.
Kategorizácia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

21 hodnotení

17
3
1
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Janka
20.7.2022
Úžasná
Táto kniha je novodobou verziou románu Kto chytá v žite - podľa mňa o dosť lepšou verziou. Autor dokonca spomínaný román odvážne cituje, akoby sa ani netajil odkazom na toto klasické dielo. Jeho štýl písania je vzletný a pritom jednoduchý. Určite by som do povinného čítania odporučila práve túto knihu! Román o živote, smrti a o všetkom medzi tým. Čítať viac
8
18.7.2022
Snívate? Aký je Váš sen?
Spočiatku som si myslela, že táto YA kniha nebude mojou šálkou kávy. Opak bol ale pravdou. Nebola to klasická teenagerská romanca. Bol to krásny a hlboký príbeh s neskutočne nádherným posolstvom. Cez zamilovaného šestnásťročného Lea pochopíme silu lásky, života a Boha. Hoci sám v sebe vytvára boj a nevie, čo v živote je pre neho to pravé, snaží sa. Snaží sa žiť život správne a užívať si ho aj za druhých, ktorí si ho už užívať nemôžu. Učí sa učiť sa. Učí sa milovať a učí sa byť milovaný.

Autorov štýl písania Vás donúti čítať ďalej. Donúti Vás zamyslieť sa. Donúti Vás snívať. Donúti Vás ponoriť sa do myšlienok, histórie, filozofie,... Donúti Vás milovať.

Bolo to krásne, smutné a hlboké. Určite odporúčam všetkým hlboko mysliacim dušiam, ale aj tým, ktorý sa boja zamyslieť sa nad samotným životom a smrťou.
Čítať viac
mata_books
31.5.2022
Nádherná a nezabudnuteľná
Nikdy by som nepovedala, že aj YA kniha si ma tak získa, že dokáže obsahovať takú hĺbku. Ak by som na jej opis mala použiť len dve slová, tak by to boli - nádherná a nezabudnuteľná.
Autor vytvoril vskutku krásnu knihu, ktorú by mali čítať mladí, tak aj dospelí. Tento príbeh bude zdobiť moju knižnicu a moju myseľ ešte veľmi dlho.
Čítať viac
Hopes
31.5.2022
Úžasné
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vďaka @monika_t298 a jej recenzií som objavila tento magický titul. A som rada. V hektickom období ma preniesla úplne inde. Aj keď tiež v príbeh je smutný ale iným spôsobom. Autor to podal clivo, citlivo.
Rakovina.
Čo si pod tým poviete keď to počujete?
Ja negatívne. Záleží o aký druh ide. Ale o tom tu nejdem vypisovať.
Autor píše básnicky čo sa mi páči. Je to iné knihy ako som doteraz čítala. A ja som lepíkovaka o dušu. Super.
Hlavná detská postava (chlapec)je zamilovaná do dievčaťa.
Ten si užíva život na svojej 'motorke ' a bff kamoškou.
A je tajne zamilovaný do 'nej '.
Začne to pomaličky. Rakovina ju berie pomaličky. A aj on to vníma po čase viac psychicky.
Jeho láska je silná. Nič iné nevidí, ju a bolesť. Bolí ho to. Aj za ňu.
Neverí že umiera. Ale je to tak.
Sad bolo ako jej 'konečne ' priznal že ju ľúbi. V tej kapitole išlo všetko von.
'Umieram', vraví ... A až on potom pochopí.
Kniha sa mi veľmi páčila. O rakovine ju odporúčam všetkým. Neni taká drastické a na psychiku. Poznám horšie knihy ktoré dokážu s touto témou zdeptať. A to bola od Johna Greena...
On potom zisťuje kto tu pre neho je. A vidí svet inými očami keď je už 'po '.
Zamiluje sa...
Áno kniha je adept na knihu roka.
~
Za knihu ďakujem @bud.uchvateny.knihou
~
Čítať viac
13
4.5.2022
Dokonalé!!!
Autorov štýl písania je nádherný, vzletný, priam poetický ako keby sa premiešalo klasické umenie s moderným a vznikol tak pôvabný súlad období. Paleta hlbokých myšlienok o živote, o láske, o snoch, o Bohu, o pocitoch je nekonečná a mnoho z nich mi utkvelo v pamäti. Toto neobyčajné dielo bolo už aj sfilmované, čo som zatiaľ nevidela, ale knihu vám potrebujem odporúčať. Som si istá, že si v nej každý nájde to, čo práve potrebuje. Čítať viac
12
3.5.2022
Topka!
Veľký adept na knihu roka

Kniha, ktorá je iná ako všetky ostatné…

Túto knihu by som odporučila každému človeku na svete…

Každý si v nej nájde to svoje, o tom nepochybujem…

Napriek tomu, že anotácia navnadí možno skôr romantické duše a vyzerá to na prvý pohľad ako niexˇo pre “násť-ročných” no táto kniha musí byť čítaná “inak” ako len klasický romantický príbeh tínedžerov…

Niet kapitoly, v ktorej by ste nenašli nejakú múdru vetu, nejakú top myšlienku či už o živote ako takom, či už o láske, nádeji, viere… tenučká kniha, no nesie v sebe tak veľa, čo sa slovami asi vyjadriť ani nedá…

Čakala som klasický príbeh, chlapec zaľúbený do dievčaťa, ktoré o ňom ani nevie… no tento príbeh sa pri tých úvahách dostáva len do pozadia…

Kniha si zaslúži čas na prečítanie, na zamyslenie sa… nedá sa ju len tak čítať, že si sadneme a čítame, povieme obsah a hotovo…

Táto kniha, tieto vety a myšlienky budú s vami žiť ďalej…

Naozaj neváhajte a siahnite po nej, zaslúži si väčšiu pozornosť na knižnom trhu.
Fakt kvalita
Čítať viac
4
7.2.2022
„Len keď má človek vieru v to, čo ho presahuje - iba toto je pravý sen - len vtedy ľudstvo napreduje a to mu pomáha veriť v seba."
.
Fakt zaujímavé čítanie!
Kapitoly sú krátke, kniha sa rýchlo čítala, aj som si v nej našla strašne veľa pekných myšlienok, stále som si nejakú vyznačila.
Príbeh sa mi páčil, a veľmi sa mi páčilo, že je to akoby také denníkové rozprávanie, uchvátila ma! Do niektorých situácii som sa vedela vžiť, keďže Leo ma podobný vek, ako ja.
Veľmi som si od začiatku, od kedy sa v príbehu objavil, profesor dejepisu s prezývkou Snívač, začala príbeh ešte viac užívať, tie jeho príbehy!
Keďže som veriaci človek, páčili sa mi pasáže, kde bol spomenutý aj Boh, ale zamyslenie, myšlienky o ňom. Krásne myšlienky!
Mňa táto kniha očarila, postavy v nej sa mi páčili, kvôli škole som knihu čítala pomaly, ale myslím si, že to bolo aj dobre, lebo som sa nad všetkými myšlienkami dokázala zamyslieť a nečítala som knihu veľmi rýchlo, všímala som si aj detaily. Úžasné! Dakujem vydavateľstvu, že túto knihu vydali, je naozaj krásna a myslím si, že by mala mať miesto v knižniciach u viacerých ľudí!
S radosťou odporúčam, každému!
A tá obálka? Úžasnaaaaaa! Hneď som sa do nej, ešte v kníhkupectve, zamilovala!!!
hodnotenie: 5/5
Čítať viac
Knižná sedmokráska
5.2.2022
Láska v školskom prostredí
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tu zlákalo moje knižné srdce filmová adaptácia tejto knihy.
A film bol pre mňa príjemná oddychovka, kde sme spolu zažívali lásku.
Bola lepšia kniha?
Pre knihomoľov áno, pre filmových nadšencov ani nie.
Hlavná postava Leo bol obyčajný tínedžer, ktorý sa bláznivo zamiloval do Beatrice.
Bol schopný umrieť za ňu.
Na druhej strane tu je Silvia, ktorá je zamilovaná do Lea, ale v knihe mi to pripomínalo, že Leo dobre vedel, že ona po ňom ide.
Keď do deja prišiel profesor Snívač, obrátil Leovi jeho zmýšľanie.
Čo ak sa naplní láska Beatrice, ako v knihe, o ktorej hovoril profesor?
Na tejto knihe sa mi páčili krásne citové vnímanie sveta a lásky okolo hlavných postáv.
Možno pre tých, čo videli film vám nebude cudzie čítať túto knihu.. čo ste sa nedozvedeli vo filme tu bude informácie len porovnať.
V knihe mi Leo prípada,ako nesmelý a vo filme bol príliš akčný.
Ďalšia dobrá vec na tejto knihe je, že má krátke kapitoly a knihu máte prečítanú aj po dvoch dňoch.
Preto by som dala túto knihu do školských knižníc.
Mala svoj dej, ktorý zaujme aj mladšie ročníky.
Na záver kniha vám naplní vaše prázdne srdce a budete aspoň na pár dní vnímať Svet inými farbami.
Čítať viac
S knihou všade
9.12.2021
Tento román je veľmi krásne napísaný a má silné posolstvo. Vstupujete do sveta dospievajúceho Lea, ktorý žije svoj najlepší život, užíva si priateľstvá s Nikom a Silviom, svoj bike, hudbu a hry a z diaľky miluje úžasnú dievčinu. Až kým netradičný profesor filozofie a histórie nezačne provokovať jeho myseľ - a kým neprídu dramatické správy o Beatricinej vážnej chorobe. Leo, ktorý sa náhle dostal do poriadne hlbokých vôd, potrebuje veľmi rýchlo dospieť. Ale ako sa to robí?

Autor Alessandro D'Avenia pôsobí ako učiteľ a je to vidieť. Leo je veľmi, veľmi dospievajúci so všetkým tým chaosom, snami, zmenami pozornosti, potrebou, aby sa všetko dialo práve teraz, náladami a emóciami... román ma vrátil späť do mojich vlastných školských čias!
Ale na tejto rýchlej ceste do dospelosti ma udržali najmä literárne schopnosti autora. Píše s čistotou, krásou a niečím veľmi povzbudivým vo svojich vetách – jeho slová vyvolávajú túžbu konať lepšie, byť lepším. Myslím si, že autor je skvelý učiteľ (taký, akého som, žiaľ, nikdy nestretla), pretože dokáže motivovať a povzniesť.
Ale áno, keďže ide o autorov prvý román, sú tam aj začiatočnícke chyby, rozprávanie neplynie v rovnomernej kvalite. Rovnako tie časti, v ktorých si Leo uvedomuje, ktorá ženská prítomnosť je skutočne kľúčová v jeho živote, by mohli a mali byť lepšie zobrazené.
Ale napriek tomu, toto je román a autor, ktorého chcem odporučiť. Nie je to lenivé čítanie a budete testovaní ohľadne vlastných životných pohnútok, čo nie je ľahká vec, ale je to investícia času a energie, ktorá sa oplatí. Plus, všetci potrebujeme vo svojom živote vidieť viac farieb.
Čítať viac
12
8.12.2021
Biela ako mlieko
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Neboj sa snívať, aj keď sa ti druhí vysmievajú poza chrbát."

Biela nie! Každá farba je dobrá, len nie biela. Biela je nič. Je ticho a nemá hranice...

Mladý Leo je svojský a tak trochu zahľadený do seba. Má vlastné názory, hlavu plnú všakovakých myšlienok a v očiach zasnený pohľad, ktorý sa mu tam objaví vždy, keď sa mu pred očami zjaví Beatrice. Pre každého má nejakú prezývku a zopár dobrých priateľov, medzi nimi aj Silviu. Dievča, ktorého názor má preňho váhu a má ju rád. Ibaže nie tak ako Beatrice a to bolí.

V škole sa odrazu objaví záhadný profesor - tzv. Snívač. Leovi sa nepozdáva, no zistí, že sa mu jeho reči o živote a postoje páčia a počúva ho. Toto sa mu ozaj ešte nestalo nepriamo ho núti zamyšľať sa a riešiť zložité veci, len aby pohol zaprášeným mozgom. A ide mu to.
Ponorte sa do života dospievajúceho chlapca, ktorého v jednom okamihu trápia banality ako futbal, škola - nie škola nie kamoši či hudba a potom naňho nečakane padne váha krutosti života. Jeho hviezda, jeho Červená, jeho Beatrice ochorie. Zrazu začne hľadať zmysel vlastného bytia a túži poznať odpovede na otázku prečo?

Trpko-sladký príbeh z teenedžerského prostredia, plný vtipných hlášok, dokonalých momentov, zaľúbenia aj priateľstva, ktorý si rozhodne musíte prečítať. Humorné scénky sú popretkávané záludnými úvahami a zaujímavými myšlienkami o živote. Vyúsťuje však do sebapoznania a uvedomenia si, na čom skutočne záleží, ale aj smutných udalostí, ktoré sú každodennou súčasťou našich životov.

Láska je dom, je pokoj, je prístav...

Krásna kniha, dokonalá oddychovka aj zaujímavá hromádka myšlienok.
Čítať viac

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho