Vianoce
Dlhý dych stromov - Peter Wohlleben
Dlhý dych stromov

14,20 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dlhý dych stromov

Ako sa stromy snažia vyrovnať s klimatickými zmenami a prečo nás les zachráni, ak mu to dovolíme

V tejto knihe Peter Wohlleben pôsobivo opisuje, ako sa príroda sama reguluje a lieči – ak ju necháme na pokoji. Pretože stromy sú nielen schopné prispôsobiť sa okoliu, ale aj... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2022
Počet strán
232

V tejto knihe Peter Wohlleben pôsobivo opisuje, ako sa príroda sama reguluje a lieči – ak ju necháme na pokoji. Pretože stromy sú nielen schopné prispôsobiť sa okoliu, ale aj odovzdávajú potomstvu skúsenosti so zmenenými životnými podmienkami... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
14,90 €

14,20 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Všetci hovoria o umieraní lesov. Čo však skutočne umiera? A predovšetkým prečo?


V tejto knihe Peter Wohlleben pôsobivo opisuje, ako sa príroda sama reguluje a lieči – ak ju necháme na pokoji. Pretože stromy sú nielen schopné prispôsobiť sa okoliu, ale aj odovzdávajú potomstvu skúsenosti so zmenenými životnými podmienkami bez ohľadu na to, či ide o stáročné vedomosti alebo o novonadobudnuté poznatky. Zmenou genotypu v semenách dokážu stromy vychovávať svoje potomstvo – a tak ho perfektne pripraviť na nové klimatické podmienky.

Prekvapujúca schopnosť stromov prispôsobiť sa má určité hranice. Listnaté stromy práve teraz potrebujú neporušené spoločenstvo, aby sa vzájomne podporovali, odparovaním sa vzájomne ochladzovali a dokonca vytvárali dažďové oblaky – o všetky tieto schopnosti prichádzajú následkom masívnych výrubov. Nepôvodné ihličnany nemajú v čoraz suchšom a horúcejšom podnebí budúcnosť. Peter Wohlleben nekompromisne odkrýva drsné praktiky lesníckej loby, politikov a lesného hospodárstva zoči-voči múdrosti prírody a ukazuje, že prudký vývoj už nedovoľuje ďalšie omyly. Keď budeme naďalej ničiť životné prostredie, stromy si bez nás nejako poradia, ale my bez nich neprežijeme. Lesy môžu zachrániť klímu... ak si sami neodpílime konár, na ktorom sedíme.
Čítať viac
Originálny názov
Der Lange atem der Baume
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
340 g
ISBN
9788022212649
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1306341
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
26,49 €

Hodnotenia

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
26,49 €

„Jen ten, kdo věří na zázraky, je realista.“

Z nebe do ráje - Sophie Bérard
Z nebe do ráje
Sophie Bérard