Knihy
E-knihy

Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře

Grada, 2009
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Grada, 2009

Cílem této celobarevné a u nás zcela ojedinělé publikace je přiblížit způsob vidění a vnímání rostlin typický pro obyvatele Číny a Japonska. Z velkého množství rostlin, obdařených symbolickým posláním, vybrali autoři...

Čítaj viac

6,00 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Cílem této celobarevné a u nás zcela ojedinělé publikace je přiblížit způsob vidění a vnímání rostlin typický pro obyvatele Číny a Japonska. Z velkého množství rostlin, obdařených symbolickým posláním, vybrali autoři publikace ty, které se pěstují i u nás. Jsou to bambus, borovice, slivoň, chryzantéma, pivoňka, lotos, broskvoň, sakura, javor, vrba, orchidej, kosatec a magnolie. Ve třinácti kapitolách doprovázených ilustracemi je každá rostlina představena v širším kulturním kontextu, zahrnujícím její roli v životě Číňanů a Japonců, využití v literatuře, výtvarném umění i jako dekoru na předmětech každodenní potřeby či v kulinářství a medicíně a v neposlední řadě v zahradní tvorbě. Kniha je určena čtenářům, kteří se zajímají o kulturu a tradice Japonska a Číny, i zahradním architektům, kteří hledají v těchto exotických zemích inspiraci.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře - Věna Hrdličková, Aleš Trnka
Placebo Ja - Baja Dolce
15,00 €
Ušetríte 4,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
156
Vydavateľstvo
Grada
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
129189
Rok vydania
2009
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Goran Lenčo
10.5.2015
výborne spracované
To aký majú rastliny (kvety) veľký význam v umení Ďalekého východu vie aj ten, kto sa o to nezaujíma. Ale ako presne veľký a ako významný je ten význam, o tom nás poučí táto knižka. Poučí? Nijako didakticky, nebojte. Pekne čitateľsky príťažlivo. A nechýbajú názorné ukážky. Z akej sféry? Hádam z každej umeleckej oblasti. Maľba, poézia, kaligrafia, úžitkové umenie... atď. až sa dostaneme k samotným záhradám, ktoré sú tiež vnímané predovšetkým z estetického hľadiska.
Lahôdka pre každého amatérskeho samozvaného sinofila, japanofila, orientalistu, či len obyčajného magorského milovníka krásna, ako som napríklad ja. Potecha pre dušičku! :D
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře - Věna Hrdličková, Aleš Trnka
Placebo Ja - Baja Dolce
15,00 €
Ušetríte 4,50 €

„Keď niekto začne páliť knihy, skončí pálením ľudí.“

Heinrich Heine