Knihy
E-knihy

Naučte se C++ za 21 dní

Vydavateľstvo
Computer Press, 2002

Kniha z populární řady Naučte se za 21 dní patří mezi světově nejoblíbenější učebnice programování v jazyce C++. Kromě toho, že svým rozvržením do 21 lekcí umožňuje strávit jednotlivá témata v denních dávkách, je psána stylem, kterým vás postupně vtahuje.

Čítaj viac

29,17 €

Bežná cena Bežne 30,70 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   Kniha z populární řady Naučte se za 21 dní patří mezi světově nejoblíbenější učebnice programování v jazyce C++. Kromě toho, že svým rozvržením do 21 lekcí umožňuje strávit jednotlivá témata v denních dávkách, je psána stylem, kterým vás postupně vtahuje do poměrně složitého světa C++ a umožní vám dělat viditelné pokroky, což je důležité pro udržení motivace při samostudiu, kdy každé další téma je navíc náročnější.

Již od začátku znáte svůj rozvrh a víte, proč se co učíte; precizně vysvětlenou problematiku postupně procvičujete na srozumitelných příkladech a v závěru každého dne si můžete ověřit své pokroky na kontrolních otázkách a zajímavých úlohách.

Kniha je určena především čtenářům, kteří na začátku o jazyku C++ nic nevědí, a na rozdíl od mnoha jiných publikací se neponořuje příliš brzy do temných zákoutí objektového programování. Při této koncepci budete schopni vytvářet užitečné programy již se znalostí základů jazyka, jejichž využití pak zefektivníte v dalším průběhu při poznávání objektového přístupu.

Začínající programátoři C++ všech systémových platforem postupně zvládnou zejména následující témata:- Stavba programu v C++

- Výrazy, proměnné, konstanty a funkce

- Řízení běhu programu

- Princip a využití tříd

- Pole, odkazy, ukazatele

- Dědičnost a polymorfismus

- Analýza a návrh objektových aplikací, základy UML

- Datové proudy

- Obory názvů (namespaces)

- Šablony

- Ošetřování chyb

- Preprocesor a kompilátor C++
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
792
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Computer Press
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
8072267744
Naše katalógové číslo
12906
Hmotnosť
1260 g
Rok vydania
2002

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

36 hodnotení

30
4
2
0
0

Balázs Hegyi
3.1.2018
K tejto knihe som sa dostal až vtedy, keď som mal za sebou už 2 semestre programovania v C++ na FMFI UK a tiež nejaké skúsenosti so C#, ale aj tak si myslím, že je vhodná aj pre začiatočníka, ktorému nebude vadiť, že k niektorým témam, výkladom sa bude z času na čas vracať, resp. vedomosti si doplní a niektoré veci si vyjasní aj z iných zdrojov (Internet, iné knihy atď.).

Pre čitateľa, ktorý ešte váha, ktorý z programovacích jazykov sa učit (napr. C++, Java, alebo C#), možno nie je najvhodnejšia voľba (cena, rozsah knihy).

Kniha dobre poslúži aj ako referenčná príručka a pre tých, ktorí si chcú prehĺbiť svoje vedomosti z jazyka C++. Kniha obsahuje znalosti od úplne základných až po pokročilé.

Podľa môjho subjektívneho názoru jedna z najlepších, ak nie najlepšia voľba dostupná na trhu. Je zrejme zbytočné komentovať, že "...za 21 dní" je nezmysel...
Čítaj viac
Tomáš Konkoľ
5.3.2017
Názor čítateľa
Pred touto knihou som ešte jazyk C++ nevidel a musím povedať že niektoré veci by sa mohli rozpísať viac a iné rozmiestnenie kapitol by pomohlo k tomu aby sa autor nemusel odvolávať na poznatky, ktoré čitateľ nadobudne neskôr. Aj napriek týmto nevýhodám je ale kniha super, kapitoly sú pomerne rozsiahlo rozpísané, pomáha aj podrobné vysvetlenie príkladov a ak človek chce (môj prípad) naučí sa pomocou tejto knihy základy bez predošlých skúseností, pri najhoršom si treba dať pauzu a prečítať nepochopené veci ešte raz.
Čítaj viac
František Andrejka
15.9.2013
Názor čitateľa
Je pravda, že druhé vydanie som v rukách nedržal, ale predpokladám, že koncept knihy sa nezmenil. Túto knihu by som začiatočníkovi určite neodporučil. Je pekné, že každý kód je vysvetlený a je to písané zrozumiteľne, ale autor skáče z jednej do druhej témy a odvoláva sa na to, že daná problematika sa vysvetlí až v ďalších kapitolách a čitateľ sa tým nemusí trápiť zatiaľ.
Čítaj viac
Tomas
6.4.2013
Pre totalneho zaciatocnika
Hoc som cital tuto knizku ako totalny zaciatocnik. Hoc sa v nej hovori ze je vhodna aj pre zaciatocnika, mal som problem pochopit niektore veci. Vyklad knihy nie je zly, ale pre zaciatocnika je dost metuci miestami. Pre uplneho laika odporucam knizku: "C++ bez předchozích znalostí"
Čítaj viac
Marek Hornák
4.8.2007
Názor čitateľa
Vynikajúca kniha, všetko sa da pochopiť. Skvele vysvetluje principy programovania a od zacitaku vas uci ako tvorit programy aby boli v sulade so standardom ISO.
Jedinim nedostatkom je len to ze je v cestine :) ale to zas az taky problem neni.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“