Na dvore zo strieborných plameňov

Sarah J. Maas

je newyorská spisovateľka fantasy. Narodila sa v New Yorku a vyštudovala Hamilton College so zameraním na tvorivé písanie s vedľajším odborom religionistika. Jej prvotinou je kniha Trón zo skla, ktorá vyšla v origináli v roku 2012 a ktorá je 1. dielom z rovnomennej young-adult série. Prvú...

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje... Čítať viac

4,7 119 hodnotení
4. diel série
Na dvore z tŕňov a ruží
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
768 strán
11-12 hodín čítania

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje miesto v tom cudzom, pre ňu novom svete, plnom... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pokračovanie celosvetového hitu Na dvore z tŕňov a ruží!

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje miesto v tom cudzom, pre ňu novom svete, plnom nebezpečenstiev. A čo je horšie, stále nedokáže zabudnúť na útrapy vojny s Hybernom a vyrovnať sa so stratami. Viac než ktokoľvek iný ju dokáže rozzúriť Cassian, skúsený bojovník, ktorého pozícia na Nočnom dvore ho stále drží v Nestinej blízkosti. Hnev však nie je to jediné, čo v jeho spoločnosti cíti. Iskrenie medzi nimi je nepopierateľné a plamene sa naplno rozhoria, keď ich okolnosti donútia tráviť spolu čoraz viac času. Na kontinente zatiaľ zradné kráľovné ľudí uzavreli nové, nebezpečné spojenectvo, ktorým ohrozili krehký mier vo všetkých ríšach. Aby ich Nesta a Cassian dokázali zastaviť, budú musieť čeliť hrôzam zo svojej minulosti. A tak vo svete, ktorý sa ešte nespamätal z vojny a už ním znovu zmieta neistota, obaja zvádzajú boj so svojimi vnútornými démonmi aj s nepriateľmi zvonku a súčasne hľadajú prijatie - a záchranu - v náručí toho druhého.
Čítať viac
Originálny názov
A Court of Silver Flames
Počet strán
768
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1290057
Jazyk
slovenčina
Preklad
4. diel série
Na dvore z tŕňov a ruží
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

119 hodnotení

96
15
3
3
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec
27. marca 2022

Konečne som dostala možnosť pochopiť Nestu Archeronovú. Nikdy som ju nemala rada, keď som jej nechcela aspoň miliónkrát vlepiť pár faciek, tak ani raz. V tomto skoro 700 stranovom kúsku som sa nenudila ani na jednej strane aj napriek tomu, že dej sa predovšetkým točil okolo Nesty a jej vnútorných monológov. Naopak, bol to zážitok, pretože nám kúsok po kúsku odkrýva svoju povahu a svoje dôvody, prečo sa správa k ľuďom ako mrcha. Najviac ma prekvapilo, že sama sa za to nenávidí. Aj napriek tomu, že to bude znieť ako klišé, vedela som sa do nej veľakrát vcítiť a porozumela som jej zložitej povahe.
V knihe sa zoznámime s novými postavami - Gwyn, Emerie. Obe sú absolútne úžasné a nečudujem sa Neste, že v nich našla spriaznené duše. Ďalej tu odhaľujeme Nestine badass schopnosti, začíname konflikt s ľudskou kráľovnou, ktorá sa ešte ukáže ako veľmi tvrdý oriešok. V skratke - bojové umenie Valkýr, návšteva "toho" väzenia, čarovné a hrôzostrašné predmety, desivé bytosti, mágia presahujúca všetko, na čo sme boli doteraz zvyknutí, prekvapivé spojenectvá, sila priateľstva a mnoho ďalšieho.
Ešte mi nedá nespomenúť Rhysa a Feyre. Bála som sa, že budú v tejto časti hrozní ako varovali niektoré recenzie, ale podľa mňa to vôbec nebola pravda. Práveže sa chovali starostlivo a úplne primerane k Nestiným vrtochom. Keby nebolo ich, ktovie ako by to s ňou nakoniec skončilo. Podali jej pomocnú ruku, čo naozaj potrebovala, aj napriek tomu, že dosť protestovala.
Cassian. Tu sa je naozaj na čo tešiť. Bolo to ďaleko za tým, na čo som bola pred tým v Dvoroch zvyknutá. :D Ale okrem toho jej pomohol asi najviac zo všetkých. To si jednoducho musíte prečítať a pochopíte.

Čítať viac

Ťažko nájsť tie správne slová, ktoré by dokázali opísať tento poklad. Príbeh o chladnej Neste, ktorá vďaka rodine, priateľom a samotnej láske, dokáže konečne nájsť samu seba a odpustiť si. Dokáže nájsť hlboko zakorenenú silu, o ktorej nemala tušenia a tak sa stať tou, ktorá by mohla vládnuť celému svetu.
Za mňa perfektne spísaný príbeh s mnohými nádhernými myšlienkami, opismi a dialógmi, ktorý sa bude čítať sám. Dokáže vás prinútiť zamyslieť sa hlbšie, pochopiť prečo je chladná maska častokrát tou lepšou voľbou a prečo je dôležité nájsť odvahu postaviť sa svojmu strachu.
Postavy sa vám v tomto príbehu dostanú pod kožu snáď o niečo viac a ja ešte teraz žijem v predstavách Nočného dvora, ohromujúcej sily a uštipačných poznámok.

Čítať viac
Cinder - Marissa Meyer
Práve čítam
Cinder

Knihomoľ, ktorý prostredníctvom kníh prežil niekoľko životov ;)

Veronika Salášková
Kníhkupec
4. decembra 2021

Zase raz úžasná časť tejto série. Autorka sa opäť prekonala a vytvorila skvelé prostredie, ktoré bolo základom na excelentný vývoj charakteru postáv. Postavy vo všetkých knihách (nielen z Dvorov) sa mi hlboko usadili v srdci a nikdy z neho neodídu. Najmä pri Dvoroch mám pocit, že postavy aj miesta, kde sa nachádzajú, existujú a sú reálne. Pri čítaní knihy Na dvore zo strieborných plameňov som sa znova ocitla doma - vo Velarise so skupinou mojich knižných priateľov a hrdinov. A navyše - Nesta a Cassian? To je dvojka, do ktorej som vkladala najväčšie nádeje už od momentu ich prvého očného kontaktu.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

13
pred týždňom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pokračovanie série Na dvore z tŕňom a ruží tento krát nie je vyrozprávané z pohľadu Feyre, ale jej staršej sestry Nesty. Viem, že veľa fanúšikov tejto série nemalo Nestu rado (rovnako ako Rhysand). Ale mne neprekážala ani v predošlých častiach a v tejto kníhe mi bola dokonca aj celkom blízka. Ja som uvítala, že už nečítam príbeh z pohľadu super nadupanej, milovanej a v každom ohľade šikovnej Feyre, pretože sa mi to už po 4 knihách zunovalo. Psychicky zrútená Nesta s jej problémami a zlosťou na seba a celý svet bola príjemnou zmenou.
Samozrejme v príbehu nechýba ani romantická zápletka, pretože už z predošlej knihy je zrejmé, že Cassian a Nesta k sebe patria. Hoci ona ho od seba odháňa. No byť spolu zavretý v Dome vetra sami dvaja sa musí prejaviť....
Medzitým sa na kontinente niečo chystá. Kráľovné sa spojili s ďalším nepriateľom a Nesta s Cassianom sa im v tom snažia zabrániť. Síce má kniha uzavretý koniec, stále ostáva nevyriešený problém a teda očakávam pokračovanie (prosím, prosím).
Čítať viac
10
5.9.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zbožňujem Cassiana a práve preto som aj túto knihu čítala. Nestu pre zmenu som nezačala mať rada ale ani mi nevadila. Koniec malinko pritiahnutý za vlasy, že 3 babeny, ktoré doslovne trénujú 6 mesiacov, zvládnu Obrad krvi rovnako ako bojovníci, ktorí na to trénujú takmer celý život? Avšak, bolo to pútavé a Cassian tu bol dokonalý.. Čo sa poniektorí sťažovali na veľa pikantných scén, tak vôbec mi tu nevadili a ani si nemyslím, že by ich bolo priveľa. Čítať viac
14
19.7.2022
Táto kniha je písaná z pohľadu Nesty, sestry najvyššej lady nočného dvora. Je plná smútku, zlosti, strachu, sebanenávisti, zničujúcich sklonov aj túžby po láske, miery a uznaní. Nesta prejde ťažkú, dlhú, bolestivú cestu ale nájde seba, lásku aj rodinu a silu v seba veriť znova.brala by som viac kníh ako je táto o inych postavách napríklad o Tamlinovy, Mory ale aj dalších iný. Čítať viac
18
5.7.2022
Hrdá Nesta Acheronova má neľahkú úlohu. Vyporiadať sa sama so sebou. Následkom vojny utrpela traumu ale nevie sa cez to preniesť. Musí preto prijať ponuku, ktorá sa jej vôbec nepáči. Keby len vedela, že sa to napokon stane najlepším rozhodnutím jej života.
Toto sú proste knihy od Sarah J. Mass. Majú vždy niečo do seba. Nechýba v nich napätie, akcia, romantika. Aj napriek tomu aké sú hrubé jej knihy. Zbožňujem ich.
Čítať viac
8
Konflikt - Michaela Brnková
Práve čítam
Konflikt

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy

Terezia Juchová
23.6.2022
úchvatné
Overený nákup
Trošku som sa bála na začiatku, že to bude len o Neste. Och ako veľmi som sa mýlila. Úchvatné dielo :) Na začiatku som Nestu neznášala, postupne som si ju začala obľubovať. No a na konci som z nej bola unesená. Presne ako celou knihou. Opäť autorka nesklamala a celý čas ma držala v strehu ako sa zas zvrtne už navonok predpokladaný dej. Opäť ma dej úplne vtiahol a celé som to prežila s nimi všetkými. A nakoniec aj slzička vypadla. Budú mi veru chýbať tieto postavičky :) Čítať viac
9
2.6.2022
Dokonalý príbeh nedokonalej postavy :)
Milujem túto sériu a je mi jedno o kom a čom bude kniha, Sarah to zožeriem celá nadšená :)
Spočiatku som bola nesvoja z Nesty ako hlavnej hrdinky, keďže povedzme si úprimne, nie je zrovna príjemná postava. ALE je veľmi zaujímavá postava.
Síce mi často liezla na nervy, no veľmi ma jej príbeh bavil a tešila som sa kam sa bude uberať. Páčilo sa mi ako bolo vykreslené jej vysporiadavanie sa s vnútornými démonmi a vysvetlené prečo sa chovala ako sa chovala. Postupne sa dalo ju viac chápať a aj začať cítiť sympatie a fandiť jej.

Viem, že v niektorých recenziách ľuďom vadilo priveľa erotický scén. Za mňa ich tam bolo akurát :D Ale teda určite je táto časť viac "adult friendly" než predchádzajúce knihy.

Trocha mi prekážalo, že táto kniha bola písaná v tretej osobe, a ešte aj raz "z pohľadu" Cassiana a raz Nesty. Akosi som sa stále nevedela vysomáriť koho je ktorá kapitola a dosť ma to rušilo.

Čo vyzdvihujem oproti príbehu Feyre je, že tu bolo oveľa viac ženského priateľstva. Až mi bolo ľúto, že Feyre nemala také silné babské puto v jej knihách.
Vedľajšie postavy som si fakt zamilovala. (A je tu aj dosť Aza, takže plusový bod za to :P )

Síce bolo v tejto časti menej akcie, neuberá to na kvalite :)
Čítať viac
1

Snílek ponorený do sveta kníh a umenia. Na žánru knihy mi nezáleží, dôležitý je príbeh a pocity, ktoré si z nej zoberiem. ❤️ Milovníčka chutnej kávy, voňavého čaju a čitateľskej pohody pod hrubou dekou. ✨

Laura Kostilníková
18.5.2022
Magický návrat
Vyrovnávanie sa s traumami, hlavné s tými po vojne je rôznorodé. Niekto potrebuje podporu ostatných, priateľov, samota sa pre nich stáva niečo nepredstaviteľné. Číhajú v nej démoni a zlé spomienky. Iný znovu potrebujú presne samotu. Obklopujú sa cudzími ľuďmi, pretože nepoznajú ich zjazvenú dušu. Blažený pokoj a ticho nájdu, iba na dne pohárika, hudbe a neviazanom sexe.

Presne to je prípad Nesty Archeronovej, ktorá sa stala ústrednou postavou tejto knihy. Sledujeme jej mentálny psychický vývin. Vyhrabanie sa z úplného dna na vrchol. Budovanie nového priateľstva, ktorá nadobudne na ohromnej sile a premení sa na rodinu. Obnovenie starých roztrieštených vzťahov a novonadobudnuté sesterské puto.

Dej bol v porovnaní s ostatnými v tejto sérii pokojný. Ale koniec bol nadupaný a vynahradil pomalé tempo, ktoré sa tiahlo naprieč celou knihou. Avšak túto nešlo o dobrodružstvo, ale o mentálne uzdravenie, vyliečenie doráňanej duše a nájsť svoje miesto vo svete.

Nesta ukázala neskutočnú silu a pokoru, napriek jej uštipačnému jazyku a šelmovskej povahe, ktorá zaútočí a raní skôr ako ju samotnú. Autorka vytvorila postavu, ktorá je dôkazom, že aj ta najchladnejšia a najnepríjemnejšia osoba pod slnkom, dokáže do svojho ľadového srdca pustiť teplo a lásku. Zmeniť svoje zmýšľanie, konanie aj správanie.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“