Spasitel - Andy Weir, Témbr, 2021
Audiokniha
Spasitel - Andy Weir, Témbr, 2021
Audiokniha

Spasitel

Audiokniha Spasitel, autorem je Andy Weir. Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší... Čítať viac

Vydavateľstvo
Témbr, 2021
Interpret
Dĺžka
20:30

Audiokniha Spasitel, autorem je Andy Weir. Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo z Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

15,70 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania
Spasitel - Andy Weir, Témbr, 2021
MP3 na CD
Čeština, 2021
Na sklade
-4 %

21,12 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Gary Chapman: 5 jazykov lásky. Publixing a Porta Libri, 2023
Spasitel - Andy Weir, Témbr, 2021
Audiokniha
15,70 €

Viac o audioknihe

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan.Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly.Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří…
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

8 hodnotení

8
0
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

Monika
Neoverený nákup
7.3.2023
výborná, výborná, výborná
Táto audio kniha bola moja druhá, a som uchvátená. Hlavica je skvelý, čeština mi absolútne nevadilo, rozprávač bol presvedčivý, vtiahol do deja. A mne vôbec nevadili odborné terminy, fyzika, naopak ,to sa mi páčilo, niektoré veci som si naštudovala. A skončilo to prekvapivo. Čítať viac
20.9.2022
Skvelé!
Toto bolo neuveriteľných, najúžasnejších dvadsať hodín posluchu za posledné mesiace, hoci som sa niekedy cítila ako chodiaci analfabet so všetkými možnými dis- (-funkciami a diagnózami)!
Mnohým možno spisovateľské eso Andy Weir nič nehovorí, ale ak sa spomenie film/kniha Marťan, tak väčšine určite zabliká kontrolka a hneď vedia o čom je reč. Tak to bolo aj v mojom prípade - spisovateľ 0 bodov, ale film Marťan som videla asi 2x. Samozrejme autor má na konte viacero úspešných kníh, ktoré si rozhodne prečítam, alebo skôr vypočujem.
Tentokrát sa o skvelý audiozážitok postaral interprét Lukáš Hlavica a že to teda bol zážitok! Rada by som tu opísala jeho kadejaké hlasové prejavy a variácie, ale to by som veľa prezradila z deja, takže vám bude musieť stačiť, že táto interpretácia si zaslúži plný počet bodov a ešte i trochu navyše.
Myšlienka príbehu vôbec nie je nová: niečo sa po… kazí a ľudstvo vyšle do kozmu vesmírnu loď s názvom Posledná šanca (odtiaľ i slovenský názov knihy), aby zachránila ľudstvo. Teda myšlienka knihy nie až taká prevratná, ale spracovanie akým to poňal Andy Weir bolo nanajvýš inovátorské a z môjho pohľadu pre čitateľa obzvlášť lákavé.
Ryland Grace, stredoškolský učiteľ fyziky, je jediným preživším z troch členov posádky, ktorá mala zachrániť ľudstvo. Avšak Grace si spočiatku nevie spomenúť ani na vlastné meno, nieto ešte na úlohu, ktorú má vykonať.
Inak tento chlapík mi bol ťažko sympatický - niežeby bol bez chýb, božechráň, ale napriek tomu som si ho obľúbila. Myslím, že bol presne takým človekom ako každý iný: niekedy trochu natvrdlý, aj keď v mnohých oblastiach geniálny, na prvý pohľad žiaden hrdina, skôr opak, ale obetavý tak akurát a verte mi že neklamem ak poviem, že by ste ho chceli mať za priateľa. A spomenula som že učí fyziku? Tak tej som si toľko ako v tejto knihe užila naposledy na strednej škole! Občas mi všetky tie výpočty, prepočty, kvantová fyzika, dilatácia času a množstvo iných pojmov prerastali cez hlavu a cítila som sa škôlkar uprostred debaty samých vysokoškolských docentov, ale napriek tomu to bolo super počúvanie!
V knihe sa mihne ešte mnoho postáv, niektoré sú markantnejšie ako ostatné. Okrem Rylanda dostali najväčší priestor Eva Strattová - nekompromisná potvora, ktorej činy a pohnútky čitateľ s odstupom času pochopí - či aj schváli je otázne. No a ešte Rocky! Aaaaach. Nie, nepredstavujte si teraz žiadneho sexi chlapíka s pekáčom buchiet! Bol to skvelý týpek, to vám nateraz bude musieť stačiť - ale určite si ho obľúbite!
Vráťme sa však ešte k deju. V knihe sa prelína prítomnosť s minulosťou, čo sú vlastne Gracyho spomienky na to, čo sa udialo na zemi pred jeho odletom do vesmíru. Mnoho to v tomto prípade objasňuje a čitateľ tak získava prehľad o rozmere hroziacej apokalypsy. Pár kapitol pred koncom knihy sa zdá byť problém vyriešený a apokalypsa zažehnaná, avšak do záveru knihy je ešte relatívne ďaleko a tak som sa zamýšľala, aký koniec autor nášmu hrdinovi naplánoval?! No a poviem vám, bola som prekvapená! Záver bol nečakaný, ale úplne skvelý!
Takže milí “space cowboys”, hor sa za dobrodružstvom a prečítajte si túto knihu i keď osobne odporúčam audio, ktoré bolo eňo ňuňo spracované na jednotku! Proste: SKVELÉ! - SKVELÉ! - SKVELÉ! (Ako by povedal Rocky.)
Čítať viac
vlado
Neoverený nákup
26.12.2021
Pútavá záchrana sveta
Mám všetky Andyho sci-fi audioknihy, ktoré dosiaľ vyšli. Každá je v niečom iná a všetky spája vesmír, vtip, pútavý príbeh a mnoho fyziky, ktorej nie vždy rozumiem :)... ale nevadí, lebo sa dej dá predstaviť a prežiť s autorom aj bez znalostí fungovania sveta na úrovni fyzických javov (a niečo sa snaď nalepí). Audioknihy sú načítané veľmi kvalitne česky a človek by si ich najradšej vypočul na jeden šup. V každom príbehu sa jedná o iný vesmírny objekt - mali sme tu Mars, Mesiac a v tomto príbehu je znova čosi nové, neočakávané :).

Nechcem prezrádzať dej. V príbehu je málo postáv, takže sa nebudú pliesť. Dej má svoje nudné časti (fyzika) ale tie nikdy netrvajú dlho a poslucháč s napätím čaká, čo bude ďalej. Mimo fyziky sa dej odohráva pomaly ako film. Mňa konkrétne v prvej tretine prekvapil neočakávaný zvrat, ktorý ma neskutočne potešil, keďže presne ten typ príbehov sci-fi vyhľadávam.

A tak ako vždy... okrem humoru sú jeho príbehy plné neskutočnej odvahy, vôle sa nevzdať a na svet nazerať z pozitívnej stránky. Proste veríme v ľudstvo.
Čítať viac

„Všiml jsem si, že nic nevede k horšímu neuspokojení než hojnost. Nakrmte člověka, oblečte ho, dejte mu pěkný dům - a umře vám zoufalstvím.“

Na východ od ráje - John Steinbeck, 2002
Na východ od ráje
John Steinbeck