Čekání na Lina - Cha Ťin
Čekání na Lina
11,80 €
Knihy
E-knihy
11,80 €

Bežná cena Bežne 12,17 €

Ušetríte 3%
Stíhame do Vianoc

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V Čekání na Lina autor čerpá ze své důvěrné znalosti současné Číny. Neočekávaně bohatý román plný citu nám představuje příběh Lin Kchunga, muže, který žije ve dvou světech: rozhoduje se totiž mezi dvěma ženami, jež si na něho činí nároky. Přitom se pohybuje v politickém minovém poli společnosti, která je strukturovaná tak, aby kontrolovala každý jeho pohyb a dusila touhy jeho duše. Cha Ťin sleduje vývoj svého hrdiny v různých periodách jeho rozhodování, váhání a jednání. Autor zároveň velmi dovedně spojuje popis všedního života v Číně nedávné doby, v zemi, kde se požadavky touhy po obyčejném lidském štěstí neustále potýkají s vahou staletí starých obyčejů, s univerzálním příběhem tragické lásky. Cha Ťin za román získal r. 1999 Národní knižní cenu a Faulknerovu cenu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čekání na Lina - Cha Ťin
Zrkadlo - Táňa Keleová-Vasilková
21,36 €
Ušetríte 2,71 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
430 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Odeon
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788020714190
Naše katalógové číslo
127005

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

Ivanka
5.3.2014
Pridlhé čakanie
Knižka je napísaná pútavo, dozvieme sa veľa o reáliach Číny v priebehu nedávnych cca 20 rokov, zoznámime sa s naozaj ťažkým a asketickým životom hrdinov a precítime zúfalstvo plynúce z jej stránok. Aj keď mi pripadalo že oni to ako ťažký život nebrali, nakoľko nič iné a lepšie nepoznali, no aj tak by som nechcela byť na ich mieste. Príbeh samotný o vzťahu, láske, pochybnostiach by sa odhliadnuc od prostredia do ktorého je vsadený mohol stať hocikomu hocikde... Bolo to zaujímavé čítanie, kto čaká akciu na každej strane, nedočká sa, ale ako celok naozaj pôsobivé. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čekání na Lina - Cha Ťin
Zrkadlo - Táňa Keleová-Vasilková
21,36 €
Ušetríte 2,71 €

„Kniha, ktorá nestojí za druhé prečítanie, obyčajne nestojí ani za to prvé.“

F. Vymazal