Iba pozorovanie nestačí. Ľudská zvedavosť je nekonečná a mnoho vedcov nepripúšťa žiadne prekážky. Ukojiť zvedavosť je pre nich dôležitejšie ako akákoľvek etika, morálne hodnoty či dokonca ľudský život. Nejeden ...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Iba pozorovanie nestačí. Ľudská zvedavosť je nekonečná a mnoho vedcov nepripúšťa žiadne prekážky. Ukojiť zvedavosť je pre nich dôležitejšie ako akákoľvek etika, morálne hodnoty či dokonca ľudský život. Nejeden z vedcov si v priebehu dejín urobil z ľudí – z mužov i žien, ale aj z malých detí – pokusné králiky. Len málo záležalo na tom, či budú trpieť a aké následky si ponesúdo konca života.
Základným pravidlom by malo byť – neubližuj. Títo vedci však neváhali prekročiť akékoľvek hranice, a bez najmenších výčitiek svedomia sa prizerali fyzickému, ale i psychickému utrpeniu. „Vmene vedy“ sledovali, ako sa ľudia menia na trosky.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Posielame do 16 dní
13,25 €
-12 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,50 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1258607
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Alexandra
7.12.2021
Strašenie z vedcov
Na knihu som sa pôvodne prišla pozrieť po prečítaní článku o časti jej obsahu, ktorý ma zaujal.
Avšak neviem či je popis knihy z dielne autorky, vydavateľstva alebo kníhkupectva, ale pôsobí na mňa akoby nasadol na súčasnú antivaxerskú vlnu a snažil sa odstrašiť ľudí od dôvery k vedcom.
To mi príde maximálne zavádzajúce, nakoľko vytvára dojem, že veľká časť vedcov rada experimentuje na ľuďoch (čo nie je pravda, ale tieto prípady sa najviac medializujú).
Zároveň si prosím nezamieňajte pojem vedci a lekári.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev